Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti mit tennétek a helyünkben?...

Ti mit tennétek a helyünkben? A nagymama nem hajlandó a nevén szólítani az unokát?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiunk. Második névként megkapta az apukájáét, de csak azért mert a férjem az 5. Attila, nem akartuk megszakítani a hagyományt, és végül is szép, a nevével együtt is jól hangzik. Anyósom azóta Attikázza, hiába mondjuk neki,hogy ne csinálja, nem az a fő neve. De azt mondja neki nem tetszik a gyerek neve. A kislányunkat sem szólítja a nevén, hanem kitalált egy becenevet neki, mert az sem tetszik. Ezzel nincs bajom, mondtam, neki, hogy akkor becézze a kisfiam nevét is, de hagyja azt az Attilát. Már bánom, hogy megkapta második névként.

Mit lehet csinálni egy értetlen nagymamával??



2013. febr. 19. 15:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
53%

Idomítsd be a gyereket arra, hogy a nagymamának mondja azt hogy X néni, tuti szívendöfés.

X nénihez megyünk, X néni aki Attilának hív sütit süt neked.

2013. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
57%
A saját módszerét fordítsd ellene!
2013. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
42%

"Idomítsd be a gyereket arra, hogy a nagymamának mondja azt hogy X néni, tuti szívendöfés.

X nénihez megyünk, X néni aki Attilának hív sütit süt neked."


Ez mekkora gyökérség,

2013. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
97%
Nem az egyáltalán, ha zavarja, akkor csak ez az egyetlen módszer, hogy az Anyós érezze, hogy neki is lehet olyat tenni, amit nem bír elviselni. Sok gyerek egyébként véletlenül is nénizi bácsizza a saját rokonait, akik nincsenek minden nap a közelében. Saját tapasztalat, hogy akit nem akartam megbántani, annak is a fiaim azt mondták, hogy bácsi.
2013. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
67%
Igen ez az egyetlen módszer,hogy egy ócska kis névvitából,ami a gyereket,akit mellesleg így is hívnak, vajmi kevéssé érdekli, egy tartós rossz viszony alakuljon ki a folyamatos szurkálódással.
2013. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
63%

Az anyós szurkálódik jelen esetben, nekem az apai nagyanyám haláláig nem tudott lehiggadni, anyu anyósáról van szó, ha nem érthető esetleg.

És úgy látom az anyós eleve egy összeférhetetlen ember, itt már nins mi megromoljon, itt a fejét kellene kimosni és némi jóérzést beletölteni.

Amúgy a gyerek azt fog csinálni amit akar, ha nagyobb lesz, akkor beszól majd az anyósnak rendesen, tudnak a gyerekek maguktól is gonoszak lenni, anélkül hogy tudnának róla.

2013. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
48%
Második vagyok. Tesóméknak is két nevük van, mindenki eldöntheti, hogy melyiken szólítja. Öcsémet például csak a nagypapa szólítja a második nevén. Szépen le lettem pontozva, de elmagyarázná végre valaki, miért probléma az, amit a kérdező leírt, ameddig a gyereket nem zavarja?
2013. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
83%
Nekem csak egy kérdésem van. Miért adtad neki ezt a nevet, ha nem akarod hogy úgy szólítsák?
2013. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
84%

#28-nál a pont.

Ha 2 keresztnevet adsz a gyerekednek, akkor azzal egyúttal azt is vállalod, hogy valaki a másik nevén szólítja.


Amit te csinálsz az olyan, mintha vennél a fiadnak két pár cipőt, de az egyiket nem hordhatná.

2013. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
83%
Ti adtátok neki az Attila nevet, most meg azon problémázol, hogy a nagyi úgy szólítja? Ezzzz...:DDD
2013. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!