Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti mit tennétek a helyünkben?...

Ti mit tennétek a helyünkben? A nagymama nem hajlandó a nevén szólítani az unokát?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiunk. Második névként megkapta az apukájáét, de csak azért mert a férjem az 5. Attila, nem akartuk megszakítani a hagyományt, és végül is szép, a nevével együtt is jól hangzik. Anyósom azóta Attikázza, hiába mondjuk neki,hogy ne csinálja, nem az a fő neve. De azt mondja neki nem tetszik a gyerek neve. A kislányunkat sem szólítja a nevén, hanem kitalált egy becenevet neki, mert az sem tetszik. Ezzel nincs bajom, mondtam, neki, hogy akkor becézze a kisfiam nevét is, de hagyja azt az Attilát. Már bánom, hogy megkapta második névként.

Mit lehet csinálni egy értetlen nagymamával??



2013. febr. 19. 15:18
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Megértem valahol amit írtok, hogy mi adtuk neki, igazatok van :) Nem kellett volna "dísznek" a neve mögé egy buta hagyomány miatt, csak akkor még én is jó ötletnek tartottam, hogy tovább viszi ilyen formában ezt a nevet ő is. Ha újrakezdhetném, már máshogy tennék.
2013. febr. 19. 17:26
 32/44 anonim ***** válasza:
82%
Nagy erény belátni, ha hibázunk. Te ezt most megtetted. Nagyot nőttél a szememben, így ismeretlenül is. :)
2013. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Hát erre már akkor rájöttem mikor először attikázta a fiamat:) de ez csak olyan utólag okos az ember. Honnan tudtam volna hogy lesz egy ember aki így szólítja.

Mindegy. Túlélem. Csak tényleg nem értem miért nem lehet elfogadni a mi döntésünket. Tudja jól, hogy a másik nevet szántuk valójában a kisfiunknak.

2013. febr. 19. 18:13
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet nálunk, de mi úgy döntöttünk, hogy felesleges ezen megsértődni, vagy folyton bosszankodni. Nem fog megváltozni, a gyerekeket meg egyáltalán nem zavarja.


Nálunk a dédipapa (férjem nagyapja) mindhárom lány dédunokáját "a gyerek"- nek hívja. Ha csak az egyik van jelen, akkor azt kérdezi" és hol a többi"? Úgy döntött a sokadik dédunoka után, hogy ezt a sok "modern" nevet nem hajlandó megjegyezni (kivétel egy Zsófi nevezetű, vele még képben van).

Én az unokájával való 7 év házasság után is stabilan megmaradtam "a lány" poszton, sógornőm meg a "másik".:)

Saját élettársát "bolond magyar asszony"- nak hívja, amikor összebalhéznak (ő sváb).

Ez van.

2013. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem átlagos név :), hanem gyönyörű az Áron, a legszebb fiú név :). Mi is így szeretnénk majd hívni a gyerekünket, ha fiú lesz, a második neve pedig Roland lesz az apukája után :),ami nekem szintén nagyon tetszik. Egyébként szerintem nem tudsz semmit csinálni, ha már szóltatok neki és folytatja, hagyd rá.
2013. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
73%
Elhiszem hogy bosszant, akkor is ha nem tűnik nagy problémának, de zavaró lehet hogy szánt szándékkal cukkol. Egyszerűen hívjátok Attila mamának a nénit. Azt hiszem hogy utólag is levetetheted a második nevét és akkor nem lesz többé Attila. Én is a családi névadásos hisztériának az áldozata vagyok, szenvedek is a második nevem miatt rendesen. Mondjuk az nem ilyen általános mint az Attila, hanem egy kifejezetten gáz név.
2013. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
78%
Hozzátenném, hogy semmilyen családi nevet nem fogok tovább adni a gyerekeknek, akkor sem ha minden nagymama kiakad. Ha mérges valaki amiatt az az ő baja, nem az enyém, és főleg nem a gyereké, akinek normális neve lesz.
2013. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
88%

az anyósok már csak ilyenek.

az első fiamnál fel sem merült benne,ohgy miért is nem viszi tovább az apja nevét. A másodiknál már kaptam a célozgatásokat különböző formában,hogy miért nem az. Aztán megszületett és nem lett a férjem neve.. erre anyós megkérdezte,hogy honnan a búsból ( így ezzel a hangsúllyal9 szedtünk ilyen neveket 8 nevezetesen Levente, Gergely9. Férjem tök nyugodtan annyit mondott a Gergely naptárból. Azóta csend van.:)

2013. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
hagyd rá sztem is, elhiszem h zavaró, de az idősekkel nem lehet semmit tenni... engem is zavarna, de sztem ha a gyerekedet is zavarni fogja, úgyis beszól a nagyinak! :)
2013. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Nálunk a Dédimamának mindenki Ibolya. Mindenki hallgat rá, amikor a dédivel beszél. Babát várok, mondtam hogy hívhatja őt is Ibolyának, oly mindegy már, valószínűleg így is lesz:-)


Anyósod a saját fiát látja a fiadban, ő ezt a nevet szokta meg, ez tetszik neki, lehet hogy lesz idő amikor megunja, lehet hogy soha, a kisfiad hallgatni fog rá, amikor a nagyijával beszél, de ha mindenki az első nevén hívja, azzal fog azonosulni. Nem ér egy bosszankodást sem az egész.

2013. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!