Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti mit tennétek a helyünkben?...

Ti mit tennétek a helyünkben? A nagymama nem hajlandó a nevén szólítani az unokát?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiunk. Második névként megkapta az apukájáét, de csak azért mert a férjem az 5. Attila, nem akartuk megszakítani a hagyományt, és végül is szép, a nevével együtt is jól hangzik. Anyósom azóta Attikázza, hiába mondjuk neki,hogy ne csinálja, nem az a fő neve. De azt mondja neki nem tetszik a gyerek neve. A kislányunkat sem szólítja a nevén, hanem kitalált egy becenevet neki, mert az sem tetszik. Ezzel nincs bajom, mondtam, neki, hogy akkor becézze a kisfiam nevét is, de hagyja azt az Attilát. Már bánom, hogy megkapta második névként.

Mit lehet csinálni egy értetlen nagymamával??



2013. febr. 19. 15:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
84%

A férjem öccsét is teljesen más néven szólította a nagypapája, mert azt mondta a nevére, amit a szülők adtak a kisfiúnak, hogy márpedig olyan név nincs. És ezért kitalált egy másikat, ami még csak a második neve sem volt.

Semmi baja nem lett, megtanulta, hogy mi a neve és, hogy a nagypapája, hogy szólítja. Semmi baja nem lett tőle. A nagypapáját pedig szerette.

2013. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak is két neve van a hagyomány miatt(bár elég sokáig harcoltam ellene,de végül feladtam),és mindenki úgy hívja,ahogy akarja,nem érdekel,végül is ezért van több,lehessen választani.

Nekem is két keresztnevem van(szerencsére),ha csak a "fő" nevem lenne,ahogy fogalmaztál,már kiszekáltak volna a világból,de szerencsére van választék,így akinek nem tetszik az egyik,annak ott a másik.Legalább valamire használom,ha már kaptam.

2013. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Kedves 10es. Az Attilára írtam, hogy végülis szép, ezért is adtuk neki másodiknak. (Töhötömöt nem vállalom be, még ha a 100. lenne is a családban.)

Amúgy Áron a neve a kisfiamnak. Szerintem semmi kirívó nincs benne. Normális, átlagos név. Még nem is mondanám, hogy nem gyakori.

2013. febr. 19. 15:36
 14/44 anonim ***** válasza:
95%
A nagymama a második nevén szólítja ezekszerint,az is a keresztneve..eddig sem értettem minek kell 2 keresztnév,de mostmár főleg nem,hogyha úgyis csak az egyiket lehet használni.
2013. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
33%

Én is azt mondom:

"Ennél nagyobb csapás az életben sose érjen!"

Ha anyósodnak ez a bogara, nézd el neki!

Engem a családon kívül minden ismerős, szomszéd, stb. úgy szólított, ahogyan a nővéremet hívták, pedig nem is hasonlítottunk egymásra. Semmi bajom se lett tőle, egy idő után megszoktam, és ha valaki utánam kiáltotta a nővérem nevét, akkor is értettem, hogy az nekem szól.

Addig örülj, amíg az anyósod csak ilyesmiben akaratos, ezt hagyd rá, legyen meg az öröme!

2013. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%
Semmit nem tennék, műbalhé az egész.
2013. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
91%
Ezt vagy a fia rendezi el vele vagy senki.
2013. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
58%

Tulajdonképpen semmit nem tehetsz, nekem az apai nagymamám mindig azt mondta hogy nagy a fenekem. és Popsis kislánynak szólított.

Szóval akkor inkább egy normális név.

Együttérzésem, az anyósod egy kretén, az enyém is az, de ez nem segít rajtad.

2013. febr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek hamar megtanítanám,hogy ő az "Attila nagyi":)
2013. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
11%
Hagyjad, hagy hívja akkor úgy, most mit tudsz vele csinálni, semmit!
2013. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!