Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan vegyem rá az apát hogy...

Hogyan vegyem rá az apát hogy engedélyezze külföldön élést gyermeke számára?

Figyelt kérdés

Már nem élünk együtt.

A gyermeke felől alig érdeklődik, azóta mióta konkrétan rákérdeztem hogy engedélyezi e vagy sem hogy legalább had járhasson óvodába a gyermek külföldön azóta az interneten 1 mondatot nem írt.

Persze előtte megírta hogy nem hajlandó együtt működni.

Most ilyenkor mit tegyek?

Nekem egyenlőre itt az otthonom, itt vagyok terhesen és azt szeretném ha gyermekem is továbbra is velem maradna úgy mint 4 éven keresztül eddig is.



2013. ápr. 8. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hogy kerültél kulfoldre a gyerekkel? Nyilván az apja engedte, hogy menjetek. Egyebkent ha egy evet nem meghaladó ideig van a gyermek kulfoldon, akkor semmilyen szabályt nem sért. Tehat ha évente egyszer hazajöttok, semmit nem tehet. Ha ezt nem akarod, a gyamhivatal ban kell elindítani a gyermek végleges kulfoldre távozása kérvényezését.
2013. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom a határátlépést tilthatja az apa.


Utána kell nézzni a konkrét törvényeknek.

Az is számithat hogy unión belűl vagy kivül van az a külföld.

2013. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Únión belül 90 nap tartózkodáshoz nem kell vízum, apuka akár fejre is állhat... Viszont ha le akarsz telepedni, ahhoz kell engedély, melyhez az apuka aláírása is szükséges.
2013. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ukrajnában vagyunk, és csak 90 napot tölthetünk kint fél éven belül hiába házasodtam meg. És az útlevél elkészüléséhez adta az apa az engedélyét és azzal mehetünk Ukrajnába, de hogy hosszabb ideig mehessünk ahhoz kell még 1 engedély az apától amit nem ad meg, mert ellenzi hogy kint éljünk.
2013. ápr. 8. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:
A gyamhivatalhoz kell benyujtani a kervenyt. Ok a kulonelo szulo akarata ellenere is engedelyezhetik, ha megfelelo a gyermek szamara
2013. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet felvenni a kapcsolatot a magyar országi gyámhivatallal úgy hogy ne menjek többször feleslegesen? Én most arra gondolok hogy kis gyermekkel , és terhesen nem valami jó napi 800 km levonatozni.
2013. ápr. 10. 16:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Én emailezni kezdenék velük de személyes rossz tapasztalatok miatt nem biznék bennük ezért álnéven kezdeném a kapcsolatfelvételt más országot neveznék meg és annyira elferditeném a történetet hogy ha mégis pozitiv a reakciójuk s ujra fel kell vennem velük a kapcsolatot akkor ne ismerjenek rám.


El tudom ugyanis képzelni hogy olyan negativan állnak hozzá hogy csak más alternativa jöhet szóba.


Szóval ovatosan azzal a gyámhivatallal mert nem a gyerek érdekeit nézik hanem a törvény betüjét és a szempont az hogy a lehető legkevesebb munkájuk legyen.

2013. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Lehet levelben is inditani a kervenyezest. Ami kell hozza: A külföldi hatóság által kiállított környezettanulmány,

- iskolalátogatási igazolás,

- jövedelemigazolás,

- befogadó nyilatkozat, amelyekből megállapítható, hogy a gyermek nevelése, tartása, ellátása, tanulmányainak folytatása külföldön biztosítva van.

Ha a masik szulo nem egyezik bele, bevonjak a birosagot.

2013. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez az hogy kezdhetném el ha az apa hallani sem akar arról hogy a gyermeke külföldön éljen?

Inkább nem is beszél azóta velem mióta tudja mit szeretnék.

És ráadásul a gyermeket sem tudom beíratni sehova amíg az apa nem engedélyezi, nehogy még vízuma legyen.

Annyiban vagyunk előnyben hogy férjhez mentem és a vízumom folyamatban van.

Tehát a gyámügy látja hogy van hova vinnem a gyermeket.

Csak hogy meg lehet e ezt úszni gyermekelhelyezési per és bíróság nélkül?

Mert az apa arra vár hogy én lépjek. Ha magyarban élnénk ilyen probléma nem lenne mert nem kell fennakadni a határon.

2013. ápr. 11. 09:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyermekelhelyezes nelkul nem megy....
2013. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!