Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nektek nincs lelkiismeret...

Nektek nincs lelkiismeret furdalásotok, ha ritkán látogatjátok a szüleiteket?

Figyelt kérdés
Az én szüleim elváltak, apukámék vidékre költöztek pár éve. Nem egy olyan hatalmas távolság, de azért közel sincs és a közlekedés sem az igazi. Ott lakik a feleségével és a húgommal. (Féltesóm.) Én 22 vagyok, végzős a főiskolán, 3-4 hetente megyek hozzájuk, olyankor szombat délelőttől vasárnap délutánig vagyok ott. De sokszor rosszul érzem magam, hogy keveset megyek, de egyszerűen nem tudok 1000 felé szakadni. Van barátom is, vele is csak hétvégente tudok együtt lenni. Apa amúgy nem tett ezért soha szemrehányást, de nekem mégis lelkiismeret furdalásom van.
2013. ápr. 12. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni :( Ez van, elköltöztem, van saját életem...de sokszor eszembe jut, hogy többet kellene mennem. Hiányoznak is néha...:(
2013. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs és a helyedben sem lenne. Pontosan annyit mész haza, amennyit tudsz.

Nem az van, hogy nem mész haza, mert nincs kedved....


ne hagyd, hogy bűntudatot keltsenek benned....

2013. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 renji7575 ***** válasza:
Te mindent megteszel azért hogy együtt legyetek. és az időd éppen így engedi. ha engem kérdezel akkor a szüleidnek van miért büszkének lenni rád. Sok sikert a továbbiakban:)
2013. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hét éve már nem láttam őket, és nem is fogom, azt is erősen meggondolom, hogy ha haldoklanak, akkor lássam-e még őket. Brutálisan traumatizáltak gyerekként, évek hosszú sora óta kínlódok miattuk kőkemény terápiában, és szétrágta a lekem a tudat, hogy soha, senki sem fogja megbüntetni őket semmiért, pedig emberi ésszel fel nem fogható mocskokat műveltek velem.


Gondolom, ezek után nem meglepő, ha azt írom, hogy nincs semmiféle lelkisimereti gondom, hogy nem látogatom őket -

ugyanis nem érdemlik meg.


Ha szerettek volna - ahogyan soha nem tették -, ha támogattak volna - ahogyna soha nem teték -, ha jó szülők lettek volna - amilyenek soha nem voltak, de amire úgy vágytam mindig, hogy a fél életemet adtam volna érte -, akkor természetesen látogatnám őket, és ha nem tehetném, akkor kicsit fájna, hogy nem tehetem. Akkor írnék nekik levelet és felhívnám őket hetente.


De így nem. Így csak a fájdalom van, amibe lassan belehalok.


Lepontozhatsz, ha akarsz, én vagyok az, akit a legkevésbé érdekel már ez az egész.

2013. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!