Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Forrong bennem a düh! Miért...

Forrong bennem a düh! Miért tették ezt magukkal a nagyszüleim? (nagymamám)

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni:

Nagyszüleimről van szó,főleg a nagymamámról.A fő tény,hogy eddig akármilyen betegsége volt vagy neki vagy a férjének (papám),mindig későn mentek orvoshoz valamiért,halogatták.Mamámat ebből kifolyólag öt éve rosszindulatú bélrákból mentették meg,amit hősiesen kibírt,gyakorlatilag túlélte.Közvetlenül a szülése után volt egy trombózisa,azzal is elvolt valahogy,ennek már jó 47 éve.A papám túlélt egy szívinfarktus és műlábbal él vagy három éve,de ha nem későn ment volna el,meg lehetett volna menteni a lábát.De most nem ez a lényeg.


A mamám egész öt éve jól elvolt,amikor Húsvét környékén elkezdett hányni,de pontosan nem tudom,mert annyit nem találkoztam vele.Arra gyanakodtak,hogy valami vírus,dokihoz nem mentek.Elmúlik magától....de nem múlt el.A mamám rosszabbul lett:nem evett,hányt,a végére már zavarta a fény,nyomta az ágyat.


Hétfőn hajnalban megcsörrent a telefon,hogy rosszul van.Bevitte a mentő.Stoke,a bal fele lebénult,nem beszél,nem eszik,altatják,az intenzíven van.Szemét nem nyitja,csak néha tátog és nyögve próbál valamit mondani,mutogat.Az orvos nem bíztat semmi jóval,nagyon rosszul van,én is láttam...


Most mindenki sopánkodik,hogy jaj,meg fog halni,amikez bellom őszintén,szerintem közel áll.Nagyon szomorú vagyok,szeretem nagyon,ő nevelt fel félig-meddig,csupaszív-szeretet asszony (volt),de olyan már sosem lesz.Kértem anyát,meg a papát,hogy vigyék orvoshoz,de nem tették.Ezért jutott ide,ahová.Sejtettem,hogy baj van,hiszen ilyen irányba készülök tovább (még nem járok egyetemre).


Miért? Ezt valahogy nem tudom megbocsátani nekik...



2013. ápr. 16. 22:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

"Az ő választása az, hogy nem megy orvoshoz, amit tiszteletben kell tartani. Igenis fogadd el, hogy így döntött. Nem lehetsz mérges rá."


Akkor legalább egyszer leültethette volna a családot, hogy elmondjon nekik pár fontos dolgot. Mondjuk hogy szereti őket, és mi legyen, ha kórházba kerül.


De ez tipikus időskori makacsság. Igen, joga volt így dönteni, de ha valaki szeret, és őt viszont szeretik, az nem csinálhat ilyet. Én ezt soha nem tudnám anyuval megcsinálni, hogy halogatok valamit, aztán a nyakán maradok zöldségként.

2013. ápr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Akinek már volt tumora, az másképp látja az életet. Van aki félelmében apró tünetekkel is rohan az orvoshoz, más pedig megvárja, míg viszi a mentő. Mert nem biztos, hogy a tumort, a kezeléseket még egyszer végig szeretné csinálni.

Ez a Mamád döntése, ezért nem okolhatsz senkit.

Az egészségesnek elfogadhatatlan a halál. A betegnek elfogadhatatlan az élet. Akinek volt tumora, annak előbb-utóbb újból lesz. Ez a tudat pedig ott lappang minden ilyen betegségben átesett betegben.

Nincs olyan, hogy 5 év a gyógyulási idő. Nincs gyógyulási idő. Tudom. Nem csinálnám végig én sem még egyszer.

2013. ápr. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
Azért, mert önző vagy. Mindenkinek megvan a saját élete, mindenki maga dönti el, hogyan él, mit kezd vele. Neked csak a tiedhez van közöd...azt tudod csak irányítani.
2013. ápr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

Azt a sok liberális parasztkodást,már tényleg! A felelőtlenséget mióta hívják 'önálló döntésnek'? Egyáltalán nem csinálhat senki sem azt,amit akar! Felelősséggel tartozunk egymásnak,akik szeretik egymást,a családnak,és a testünkért is! Másrészt ha most vegetál és ez tényleg megelőzhető lett volna,az is súlyos dolog.

Más kérdés,hogy mennyire megelőzhető valóban. De orvoshoz menni mindenkor kötelesség,mert lehet mártírkodni,csak épp a szeretteinknek okozunk fájdalmat.

Kérdező,maximálisan igazad van,hidd el,egyik okos válaszoló se tudná éles helyzetben ilyen meseszerű ideológiákkal bölcselkedve fogadni,ha valaki,akit szeret,így nézne ki,hanem bőgne mindenki,és keresné az okokat. Amihez hozzá kell tenni,hogy nem mindig van értelme.

Szüleidet ne okold!!!! 1000 %,hogy megtettek mindent,biztos,hogy többet nem tudtak. És az is egészen biztos,hogy őket is ugyanúgy bántja most nagyid állapota,mint téged. Ez nagyon nehéz dolog. Sok erőt nektek!

2013. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%
Akkor ne bocsáss meg nekik! Söt, büntesd meg öket valamivel, rugj beléjük esetleg ha más nem jut eszedbe. Arra céloztál, hogy orvos akarsz lenni? Ne tedd. A leendö pacienseidnek sem tudsz majd megbocsátani. Azt várod el mindenkitöl amit te helyesnek vélsz. Annyit azért tudsz, hogy ez az ö életük?
2013. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális és nem normális válaszokat!


A kérdésnek nincs további jelentősége,ugyanis a nagymamám meghalt...

2013. ápr. 17. 12:06
 17/21 anonim ***** válasza:
59%
Istenem!!!!!! Őszinte részvétem!!! Légy erős!!!! 14-es válaszoló voltam
2013. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

részvétem.


az emberek nem hajlandók az emberi mivoltukkal megbékélni, tudomást venni róla. Sajnos, elhasználódik a testünk, és mindenki meg fog halni.

Természetes, hogy a fiatal úgy gondolja, hogy ő MINDENT meg fog tenni magáért, hogy 20 éves badybilder maradjon, de ahogy megy az idő, változnak a körülmények, és belátjuk, hogy el kell mennünk.

Van, aki görcsösen kapaszkodik a lélegeztető géphez, mert neki joga van az élethez, és erről nem volt szó ... és egyébként is neki még annyi elintézetlen ügye van, be nem teljesedett vágya.


és van, aki minden nap úgy hajtja a fejét álomra (akárhány évesen), hogy megtettem mindent, amit ma tudtam az embertársaimért, és békésen, nyugodtan, teljes élet után tudok elmenni ...


ne legyél orvos, max plasztikai sebész

2013. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
a plasztikai sebész is orvos ;)
2013. ápr. 19. 19:53
 20/21 anonim ***** válasza:

Orvos, és orvos között különbség van. Eddig nem tudtam.

De évek óta jártok az onkológiára. Látom haldokolni, kínok kínját átélni, fiatal 20 éves lányokat, gyerekeket.

Leszarom a hippokratészi esküt. Kisbetű nem véletlen.

Az élet, nem mindenáron!

Lehetsz orvos. Nem a betegséget, az embert kell gyógyítani.

Feküdj be egy hétre az onkológiára. Látod, könyörögnek a halálért. Amit tilt a törvény, meg az orvosi eskü.

2013. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!