Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Forrong bennem a düh! Miért...

Forrong bennem a düh! Miért tették ezt magukkal a nagyszüleim? (nagymamám)

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni:

Nagyszüleimről van szó,főleg a nagymamámról.A fő tény,hogy eddig akármilyen betegsége volt vagy neki vagy a férjének (papám),mindig későn mentek orvoshoz valamiért,halogatták.Mamámat ebből kifolyólag öt éve rosszindulatú bélrákból mentették meg,amit hősiesen kibírt,gyakorlatilag túlélte.Közvetlenül a szülése után volt egy trombózisa,azzal is elvolt valahogy,ennek már jó 47 éve.A papám túlélt egy szívinfarktus és műlábbal él vagy három éve,de ha nem későn ment volna el,meg lehetett volna menteni a lábát.De most nem ez a lényeg.


A mamám egész öt éve jól elvolt,amikor Húsvét környékén elkezdett hányni,de pontosan nem tudom,mert annyit nem találkoztam vele.Arra gyanakodtak,hogy valami vírus,dokihoz nem mentek.Elmúlik magától....de nem múlt el.A mamám rosszabbul lett:nem evett,hányt,a végére már zavarta a fény,nyomta az ágyat.


Hétfőn hajnalban megcsörrent a telefon,hogy rosszul van.Bevitte a mentő.Stoke,a bal fele lebénult,nem beszél,nem eszik,altatják,az intenzíven van.Szemét nem nyitja,csak néha tátog és nyögve próbál valamit mondani,mutogat.Az orvos nem bíztat semmi jóval,nagyon rosszul van,én is láttam...


Most mindenki sopánkodik,hogy jaj,meg fog halni,amikez bellom őszintén,szerintem közel áll.Nagyon szomorú vagyok,szeretem nagyon,ő nevelt fel félig-meddig,csupaszív-szeretet asszony (volt),de olyan már sosem lesz.Kértem anyát,meg a papát,hogy vigyék orvoshoz,de nem tették.Ezért jutott ide,ahová.Sejtettem,hogy baj van,hiszen ilyen irányba készülök tovább (még nem járok egyetemre).


Miért? Ezt valahogy nem tudom megbocsátani nekik...



2013. ápr. 16. 22:11
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Sajnálom,hogy meghalt a nagymamád!

Csak most olvastam a kérdésedet illetve a válaszokat...

Az én nagymamám is ilyen volt,mindig csak majd,majd majd.Ő nem volt az a szeretnivaló,tipikus nagymama,hanem az unokái közül is csak egyet szeretett a többire nagy ívben tett.

Most biztosan azt gondolod,hogy miért mondok ilyeneket a nagyimról,ha megviselt a halála.

Mamika is az utolsó utáni pillanatban ment el orvoshoz,kórházba is került.Szerintem ott az orvosok megijesztették valamivel.Ezt azért gondolom,mert:

-kibékült a lányával akivel 25 (!!!) éve nem veszélt

-behívott minket magához beszélgetni

-úgy csevegtünk,mint azelőtt soha

-megpuszilt,megölelt

A nagyimat kiengették ezután a kórházból.Minden hétvégén mentem meglátogatni,ám egyszer,a kórházi lét után olyan 4-5 héttel,elmentünk nyaralni így kimaradt a látogatás.Augusztus volt,már készültünk a sulira ezért vasárnap mikor hazajöttünk már nem mentem el hozzá.

Szerda este az uncsitesóméknál aludtam,mikor jött a hír:Mama meghalt.

Nagyon szerettem,most is sírok,ha csak eszembe jut.Ha hamarabb megváltozott volna,sokkal jobb is lehetett volna neki.

Talán fura lesz és gyerekesen fog hangzani,de szoktam vele beszélgetni.Örül annak,hogy papával lehet és jó neki,ahol van.A szeretete nem gyengült meg és vigyáz rám odafentről.

15/L

2013. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!