Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi volt a dédszüleitek foglalk...

Mi volt a dédszüleitek foglalkozása?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 08:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó vagyok 20 L
2009. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%

AZ én apai dédpapámnak sajátföldjei, szőlői voltak és azon dolgozott az egész család, az anyai dédpapám pedig a II.világháborúban harcolt majd kb. másfél évtizedik volt fogoly közben a mamámat az ő nagyszülei nevelték csak felnőtt korában találkozott az apjával anyám pedig tizenéves korában mutatkozott be neki hogy "CSÓKOLOM ÉN VAGYOK AZ UNÓKÁJA" de amúgy neki is följei voltak meg kiadta őket.


16/l

2009. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Apai dédapám - mivel már én is öreg vagyok - 1865-ben tette le az állatorvosi vizsgáit és működési engedélyt kapott Cegléd városától. Apai ágon másik dédapám híres bohém volt Pesten, imádta a nőket, a kártyát és a bort. Hogy mindezt miből finanszírozta azt nem tudom. Anyai ágon az egyik dédapám gimnáziumi tanár volt, fizikát tanított. A másik pedig Erdélyben volt lófő székely földműves, aki haláláig büszke volt két keze munkájára, a két fiára, akiket kitaníttatott és urat csinált belőlük.
2009. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Apai ágon dédapáim: földműves és suszter, anyai ágon bérkocsis volt a grófi uradalomban valamint napszámos. Dédnagymamáim háztartásbeliek, illetve cselédek voltak.
2009. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
100%

Apai Ágon:

Dédipapa: "Közép Nemes" Katona I VH Doerdónál 25 évesen ráesett a lova...Pár évvel később 1922-ben elhunyt.

Dédimama: 2.Házzasága után otthon vezette a háztartást.


Anyai Ágon:

Dédipapa: MÁV Dolgozó :) (váltókezelő)

Dédimama: Tanítónő

2009. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés! Elgondolkodtam, de fogalmam sincs. A válaszokból ítélve, csak én vagyok ennyire tájékozatlan. :-(

Holnap megkérdezem a szüleimet, mert most komolyan érdekel!

2009. okt. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Földművesek voltak.
2009. okt. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
100%
Anyai ágon semmit sem tudok. Apai ágon az egyik dédszüleim parasztok voltak, a másikak közül pedig dédapám cipész, dédanyám pedig... fogalmam sincs.
2009. okt. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagyapám szülei: tanár (anyja), tanító (apja)

Anyai nagyapám szülei: parasztok

Anyai naganyám szülei: apja ismeretlen, anyja paraszt.

2009. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
69%

Már bocs, de nincs olyan, hogy anyai ágú dédnagyszüleim. Mert abból egy pár van. Mert két pár nagyszülőnk van. 2*2=4 dédink van.

Nekem egyik dédnagyapám harcolt a világháborúban, a másodikban, aztán utána kocsis volt, lovaskocsis, a malomból szállított lisztet. A másik háromról semmit nem tudok, sajnos.

A nagyanyáim htb.-k voltak.

2009. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!