Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Bennetek milyen vér csörgedezi...

Bennetek milyen vér csörgedezik valójában?

Figyelt kérdés
Bennem minden van csak magyar nincs például. Szlovák, ruszin, német, és egy leheletnyi zsidó ebben a sorrendben. Általánosságban sok magyar állampolgárról elmondható, hogy nem teljesen vagy egyáltalán nem magyar származású. Én büszke vagyok a származásomra, amely ilyen sokszínű.
2015. jan. 2. 14:26
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Anyai dédnagyapám volt zsidó. Köszi a gratulációt megtisztelsz.
2015. jan. 2. 14:36
 12/40 anonim ***** válasza:

/ első, kicsit fura, az oláhciganyok szőkék, az olaszok barnák ;) /


Elvileg keleti nem, de mégis gyakran hiszik, mert a vonásaim egzotikusak, az arcom arányai( szemtengelytáv..ott száj) is olyanok.

Egyébként lengyel, érdekes modon a nevek alapján anyai dédszülői( őket pntosan tudjuk, betelepültek északról, de csak a névből tippeljük az országot) magyarosították a II. VH után

,és apai dédszülői ágon is a név alapján, a másik dédszülő itt magyar, valószínű nemesi család, az udvaruk zarándokhely volt.

Nagyapám árva gyerek, a haborúban árvaházba került babakent( de volt anyakönyvikivonata)bármi lehet, de a név magyar, fogalalkozasnév.

, gyakori, a mienk is az...


Úgyhogy ki tudja, vegyesek vagyunk ;)

2015. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
40%
Én 100% eredeti magyar gyártmány vagyok!
2015. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
64%

100 % magyar NINCS!

Én magyar, sváb származású vagyok.

2015. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Az egyik Dédnagymamám családja lengyel származású, egy üknagyanyám volt, akiről tudjuk, hogy zsidó. De ennyi, ezenkívűl csak magyarokról tudok, pedig elég régre visszavezetett családfám van.
2015. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Magyar-horvát-sváb biztosan. Meg ki tudja, miről nem tudok...
2015. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Sajnos hányatott történelmünkből következik, hogy "tiszta magyar" sajnos nemigen (vagy csak alig-alig) létezik.

Tudom, hogy sokaknak ez nem tetszik, de sajnos mindig volt a nyakunkban egy-egy leigázó hatalom.

Volt itt tatár, török, osztrák, német, orosz (bocs:szovjet) stb...

Elsorolni sem lehet szinte, hogy hányféle náció katonái csinálták fel -erőszakkal- a nőket.

Persze aki teljesen naiv, vagy csak hiányzott a történelemórán, annak hiába is mondja az ember, hogy az anyakönyvi kivonatokban nem mindig a valós "apák" szerepeltek...

Aki meg nekiáll családfát kutatni, az sem biztos, hogy a valós adatok birtokába jut majd.


Amúgy egy kiterjedt DNS vizsgálat szerint, idézek:

"Ma mintegy 16 millió ember tekinthető Dzsingisz kán utódának - állítja egy oxfordi genetikus, aki a rettegett hadvezért a "történelem legsikeresebb alfa-hímének" nevezte."

2015. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
2015. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
48%
apa részről 100% magyar, anyai részről 20-80 kb német-magyar
2015. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Piros- Bordó
2015. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!