Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Bennetek milyen vér csörgedezi...

Bennetek milyen vér csörgedezik valójában?

Figyelt kérdés
Bennem minden van csak magyar nincs például. Szlovák, ruszin, német, és egy leheletnyi zsidó ebben a sorrendben. Általánosságban sok magyar állampolgárról elmondható, hogy nem teljesen vagy egyáltalán nem magyar származású. Én büszke vagyok a származásomra, amely ilyen sokszínű.
2015. jan. 2. 14:26
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

azt értem, hogy sváb az apukád, nem is az a kérdés. csak azt furcsállottam, hogy a válaszolók elfogadják, hogy valaki sváb, de olyan nem létezik, hogy valaki magyar legyen.

hogy lehet az, hogy minden nemzetiségű ember lehet olyan nemzetiségű, amilyen, csak magyar nem lehet.

nekem pl. elég vegyes a származásom, de az egyik nagyszülőmről konkrétan fel sem merül, hogy bármi más származása lenne hosszan visszamenőleg, mint magyar.

2015. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
A magyar egy nagyon kevert nép azért nem hiszi el senki, hogy van még igazi magyar.
2015. jan. 3. 18:06
 33/40 anonim ***** válasza:

csak ha egy kis történelmet tudnánk, akkor rájönnénk, hogy pl. még az izlandi is egy nagyon kevert nép.

nemhogy egy francia, egy spanyol, stb. Mindenki kevert, a skandináv országokban vannak inkább tisztább vérvonalak, de itt középen össze-vissza k-ogatott mindenki. nem csak a magyar.

2015. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim válasza:

Én teljesen magyar vagyok. Legalábbis én úgy tudom :D

Ám egy igazi Rock 'N' Roll idiota vagyok ;) szóval nem normális valamilyen szintem a vérem :D

2015. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
93%

Származásilag nincs olyan, hogy valaki magyar, vagy többségében magyar. Olyan ez, mint a mogyoró, csak nyomokban fedezhető fel valakiben (génállományában) magyar vonatkozás, azaz ázsiai.

Már a honfoglaláskor is 75%-ban európai génállománnyal rendelkeztünk. Ez az 1000 év alatt csaknem kizárólagossá vált. A Magyarországon élők zöme (majdnem mindenki) germán (keleti, nyugati törzsek), szláv (nyugati, déli), török (kun), zsidó, iráni (jász), stb. népek keveredése.

A legjellemzőbb a germán és a szláv.

Volt ugye egy tatárjárás, egy török hódítás, ami után az ország nyugati része nagyobb részben kihalt, pont az a rész, ahol az "eredeti" magyarság volt megtalálható. Kunok, jászok már korábban letelepedtek. Van itt örmény, görög, zsidó, egyéb közel-keleti nép is.


Szerintem senki nem nyilatkozhat addig a származásáról, amíg nem végzett (végeztetett) egy alapos ősfakutatást, éppen 300 évre visszamenőleg, amikor a török után újranépesítették az országot. Az én őseim 80%-a pl. akkor lett betelepítve germán és szláv népek közül.

Becsapós az is, akinek "magyaros" neve van. Zömükről kiderül, hogy valójában szláv név, csak elmagyarosodott.

Azért bennem is lehet (valószínűsítem)némi magyar származás, de csak kizárólag ősszülő (64,128) szinten találtam ilyen neveket.

Az erdélyi származás bizonyosan nem magyar, mivel Erdélyben aztán még korábban - és jobban - keveredtek a különböző népek, a besenyőtől és székelytől kezdve nehéz is lenne felsorolni hány.


Származásilag tehát nincs olyan, hogy valaki magyar lenne. Kulturálisan azonban lehet az és arra lehet büszke az ember.

A magyar származásra már szerintem nem, ugyanis, ha én pl. nem vagyok pálmafa, hiába vagyok büszke rá. Hinni persze azt hisz az ember, amit akar, és sajnos a legtöbb "nagy magyar" közelebb áll a vallásos hithez, mint a valósághoz. A valóságot ugyanis az anyakönyvek árulják el, de a legtöbben jó, ha a nagyszüleiket ismerik.

2015. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
Én német magyar
2015. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Nem végeztünk családfakutatást (bár én tervezem a jövőben), így a magyaron kívül egyelőre nem tudok semmit. De nagy valószínűsége van (szerintem) valamilyen délszláv származásomnak, illetve a töröknek (anyukám vezetékneve alapján, mivel olyan ritka (itthon), hogy még neten is csak olyat találtunk ezzel a vezetéknévvel, aki rokonunk - illetve a nagypapám keresett más embereket anno ezzel a vezetéknévvel, de róluk is kiderült, hogy rokonaink) - na most visszaolvasva kicsit hülyén hangzik, nyilván nem azért feltételezem a török származást, mert ritka anyukám vezetékneve :D hanem a hangzása alapján
2015. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Román,Olasz,magyar,Tóth kicsi német...:D
2015. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
szerintem olyan, hogy vki 100% magyar olyan nincs. Gondoljatok bele csak a törökök 150 évig voltak itt
2015. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Én magyarról, németről, horvátról tudok, de elvileg még van bennem valami :D
2019. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!