Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fontos! Sokszor úgy érzem,...

Fontos! Sokszor úgy érzem, nem bírom tovább, szenvedek, utálom magam. (? ) (Családfával kapcsolatos kérdés. )

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, olvassátok végig, és próbáljátok átérezni a problémámat, még ha nehéz is. Már évek óta "érnek"/gyülemlenek bennem az érzések, hogy ezt leírjam.


Bevezetésnek:

Fehér, magyar embernek vallom magam, aki büszke magyarságára. Számomra a hazaszeretet a legfontosabb és egyúttal legtermészetesebb dolog a világon. Szeretem/tisztelem gazdag történelmünket, dicső hőseinket, nagy művészeinket, hagyományainkat, szép tájainkat, és a becsületes, hazaszerető népünket. Ezek őszinte szavak, gondolatok, és érzelmek, nem "csak úgy" írtam őket. A Jobbikra szavaztam, mert az ő nézeteik állnak legközelebb az eszméimhez a mai magyar pártok közül, DE nem igazán politizálok, mert tudom, hogy a hazánk iránti szeretetnek nem abban kellene megnyilvánulnia és kimerülnie, ki melyik pártra szavaz.


(Szinte) az összes ősöm/rokonom fehér, illetve az volt.

Édesapám, apai nagyszüleim, apai dédszüleim, apai ükszüleim, apai szépszüleim, apai ősszüleim, és így tovább, fehérek... Édesanyám, anyai nagymamám, nagymamám szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei, szépszülei, ősszülei, és így tovább, fehérek... Anyai nagyapám anyja, anyjának a szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei, szépszülei, ősszülei, és így tovább, fehérek...

Ez idáig mind nagyon szép és jó volna, ha nem állna fent egy gyanú azzal kapcsolatban, hogy az anyai nagyapám apja esetlegesen cigány származású volt, vagyis itt megtörhet az eddig töretlen "fehér/magyar-vonal". Tehát, sajnos nem kizárt, hogy anyai nagyapám félig roma - abból adódóan, hogy az ő apja ESETLEG teljesen az volt. (Nem ismerte őt, mert kisgyerekkorában elhagyta, de Szomosi volt a vezetékneve, mint az később kiderült, és nagyapám fekete hajú volt, amíg meg nem őszült, plusz az átlagosnál barnább bőrű. Ráadásul, egy olyan faluban született mélyszegénységben, ahol rengeteg cigó lakik. Ezek azok a "rossz jelek", amelyek alapján "olyan" /kevert/ fajúnak gondolom. Egyébként van három diplomája, doktorátusa, több könyvet is írt, és annak idején magas pozícióban volt a tanügynél. Sok diákot tanított, sokan szerették. Én is szeretem alapvetően, mert mégiscsak a nagyapám, de néha elkap az "ideg", és olyankor gyűlölködöm.


Szerencsére, amikor jobb kedvem van, nem rágódom az ilyen jellegű "bajaimon", de gyakran nem hagy nyugodni a tudat, hogy nem kizárt, hogy bizonyos %-ban van bennem is abból a bizonyos "vonóból". Olyankor például a fejem verem a szekrénybe, és olyan tehetetlen fájdalmat és dühöt érzek, hogy az már majdnem az öngyilkosság határáig sodor. Haragszom a sorsra is (feltéve, ha létezik), hogy miért ilyen testbe születtem, a nagymamámnak miért éppen hozzá kellett feleségül mennie... Ritkán azzal nyugtatgatom magam, hogy nagyapa fele részben nem "c", hanem kun típusú magyar. Irigykedem az ókorban/középkorban élt emberekre (például: keltákra, ősmagyarokra) abból a tekintetből, hogy ők nemesek voltak, nem keveredtek még más népekkel akkoriban, legalábbis ez nem volt jellemző náluk, ha jól gondolom.


Amióta eszemet tudom, mindig is voltak pszichés problémáim. Sok orvosnál jártam már, de nem nagyon tudtak segíteni.


Néha ellent mondok saját magamnak, mert ilyen kérdéseket írok ki, amelyekben MAJDNEM ellentétes eszmékkel viszonyulok a "faji" kérdéshez, bár lehetséges, hogy azért, mert ezzel nyugtatom magam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__668..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__668..


22 éves vagyok.


2015. márc. 21. 03:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Csihhadjá le!

Ne évtizedek óta halott emberek mondják meg, hogy ki vagy!

Nálunk egy laza családfakutatásnál derültek ki fura dolgok.

A magyar nép génkészlete amúgyis vegyesvágott. Ott kezdődik ugye, hogy az őseink nomádok voltak. Aztán számoljunk csak hányszor hígult a génkészlet:

Tatárjárás

Második honfoglalás

Törökök

Németek

Oroszok

(megmondom őszintén nem biztos, hogy az összeset felsoroltam)

Pl az én családom apai Nagyapám felől régi nemesi család. Apai nagyanyám nagymamája viszont orosz.

Anyai oldalon vendek vannak.

De tudod mit? Magyar vagyok.

Miért?

EZ az ország a HAZÁM.

EZ a nyelv az ANYANYELVEM.

EZ AZ OTTHONOM.

Szeretem ezt a kis országot.

2015. márc. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
Kisfiam, neked az a problemad, hogy nem kaptal a megfelelo pillanatban egy nevelo celzatu sallert.
2015. márc. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
54%
Szóval, szerinted az hogy teljesen kattant vagy az attól van mert esetleg vannak cigány őseid? Azaz, minden cigány kattant? Szerintem neked zárt osztályon a helyed.
2015. márc. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%
az anyai dédnagyapád félig cigány lehetett???szerintem ezért most azonnal öld meg magad,hogy akarsz így teljes életet élni?!
2015. márc. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van,ha van egy hegedű vonás az egyik távoli rokonodban?Olyan nincs,hogy tiszta magyar,szóval ezen ne gazolj.

Amúgy a keveredés elkerülése nem a legjobb,lásd az ókori Egyiptomban nem egy fogyatékos fáraó volt.Ha északabbra mész,ott is volt egy s más aberráció,pl. Angliában.Szóval ezt a nagy keveredés mentességet ne csodáld,mert még egy kis Hitlert köszönthetünk majd benned :D Ő pl azt nem tudta megemészteni,hogy a nagyapja félig zsidó. Tehát mihamarabb felejtsd el ezt a "tisztaságmániát"!

2015. márc. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Hat mar ne is haragudj, de nagyon hulye felfogasod van. Az en felmenoim kozott is van cigany, szerb, horvat, szloven es nemet is, megis magyar vagyok es nincsenek identitaszavaraim.Sot, cigany rokonaim ellenere szoke haju es kek szemu vagyok. Nem mintha ez szamitana. Magyarnak lenni nem csak azt jelenti, hogy magyar szarmazasu vagy.
2015. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg valamelyik leszármazottad miattad fogja szégyellni magát. Úgy legyen, hiszen van baj a sapkás alatt.
2015. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Rossz felől közelíted meg. Tiszteled az őseidet, akiktől az életet kaptad, mindet, több száz évre visszamenőleg, igaz? Hát akkor gondolj arra a cigány emberre is úgy, hogy neki is az életedet köszönheted. Apai részem, amíg vissza tudtam kutatni, 1700-as évekig teljesenmagyar, itt éltek, ahol most én is, ebben a kis faluban. (már a városhoz tartozó kertváros lett). Anyai ágról tele vagyunk német nevekkel, és a nem is olyan távoli ősök Bajorországból, Stájerországból jöttek. Ettől én még nem vagyok német, hanem magyar vagyok.
2015. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Ezek szerint csak ezt az egy értéket találtad magadban egész életedben? Nem normális, hogy így megingat az egész. Esetleg gondold át az eddigi nézeteidet.
2015. márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Ha ettől a dologtól ilyen szintű dühöt vagy képes érezni, és ha ennyire az őseidre alapozod az identitásodat felnőtt létedre, akkor javaslom egy jó pszichológus felkeresését.


(Bár valószínűbbnek tartom, hogy kamu a kérdés.)

2015. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!