Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fontos! Sokszor úgy érzem,...

Fontos! Sokszor úgy érzem, nem bírom tovább, szenvedek, utálom magam. (? ) (Családfával kapcsolatos kérdés. )

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, olvassátok végig, és próbáljátok átérezni a problémámat, még ha nehéz is. Már évek óta "érnek"/gyülemlenek bennem az érzések, hogy ezt leírjam.


Bevezetésnek:

Fehér, magyar embernek vallom magam, aki büszke magyarságára. Számomra a hazaszeretet a legfontosabb és egyúttal legtermészetesebb dolog a világon. Szeretem/tisztelem gazdag történelmünket, dicső hőseinket, nagy művészeinket, hagyományainkat, szép tájainkat, és a becsületes, hazaszerető népünket. Ezek őszinte szavak, gondolatok, és érzelmek, nem "csak úgy" írtam őket. A Jobbikra szavaztam, mert az ő nézeteik állnak legközelebb az eszméimhez a mai magyar pártok közül, DE nem igazán politizálok, mert tudom, hogy a hazánk iránti szeretetnek nem abban kellene megnyilvánulnia és kimerülnie, ki melyik pártra szavaz.


(Szinte) az összes ősöm/rokonom fehér, illetve az volt.

Édesapám, apai nagyszüleim, apai dédszüleim, apai ükszüleim, apai szépszüleim, apai ősszüleim, és így tovább, fehérek... Édesanyám, anyai nagymamám, nagymamám szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei, szépszülei, ősszülei, és így tovább, fehérek... Anyai nagyapám anyja, anyjának a szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei, szépszülei, ősszülei, és így tovább, fehérek...

Ez idáig mind nagyon szép és jó volna, ha nem állna fent egy gyanú azzal kapcsolatban, hogy az anyai nagyapám apja esetlegesen cigány származású volt, vagyis itt megtörhet az eddig töretlen "fehér/magyar-vonal". Tehát, sajnos nem kizárt, hogy anyai nagyapám félig roma - abból adódóan, hogy az ő apja ESETLEG teljesen az volt. (Nem ismerte őt, mert kisgyerekkorában elhagyta, de Szomosi volt a vezetékneve, mint az később kiderült, és nagyapám fekete hajú volt, amíg meg nem őszült, plusz az átlagosnál barnább bőrű. Ráadásul, egy olyan faluban született mélyszegénységben, ahol rengeteg cigó lakik. Ezek azok a "rossz jelek", amelyek alapján "olyan" /kevert/ fajúnak gondolom. Egyébként van három diplomája, doktorátusa, több könyvet is írt, és annak idején magas pozícióban volt a tanügynél. Sok diákot tanított, sokan szerették. Én is szeretem alapvetően, mert mégiscsak a nagyapám, de néha elkap az "ideg", és olyankor gyűlölködöm.


Szerencsére, amikor jobb kedvem van, nem rágódom az ilyen jellegű "bajaimon", de gyakran nem hagy nyugodni a tudat, hogy nem kizárt, hogy bizonyos %-ban van bennem is abból a bizonyos "vonóból". Olyankor például a fejem verem a szekrénybe, és olyan tehetetlen fájdalmat és dühöt érzek, hogy az már majdnem az öngyilkosság határáig sodor. Haragszom a sorsra is (feltéve, ha létezik), hogy miért ilyen testbe születtem, a nagymamámnak miért éppen hozzá kellett feleségül mennie... Ritkán azzal nyugtatgatom magam, hogy nagyapa fele részben nem "c", hanem kun típusú magyar. Irigykedem az ókorban/középkorban élt emberekre (például: keltákra, ősmagyarokra) abból a tekintetből, hogy ők nemesek voltak, nem keveredtek még más népekkel akkoriban, legalábbis ez nem volt jellemző náluk, ha jól gondolom.


Amióta eszemet tudom, mindig is voltak pszichés problémáim. Sok orvosnál jártam már, de nem nagyon tudtak segíteni.


Néha ellent mondok saját magamnak, mert ilyen kérdéseket írok ki, amelyekben MAJDNEM ellentétes eszmékkel viszonyulok a "faji" kérdéshez, bár lehetséges, hogy azért, mert ezzel nyugtatom magam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__668..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__668..


22 éves vagyok.


2015. márc. 21. 03:24
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

nagyszülők felmenőinél,esetedben a te dédszülődnél és bárkinek a dédszülőjénél fenállhat, hogy bármilyen keveredés volt!


Osztrák-Magyar-Monarchia, török 150 éves megszállás mond valamit?


Ha tisztában vagy a történelemmel, akkor tudhatnád, hogy simán lehetett keveredés,akár a vándoréletű romákkal, akár törökökkel,szerb-horvát stb-kel.


Fogadd el, hogy van benned 1/8ad vagy 1/12-ed rész cigus vér és kész.


Szerinted a romáknak/cigányoknak mi van az útlevelébe írva? Az, hogy magyar.


Egyébként meg k*rv*sok időd van kedves kérdező, ha ilyenekre van időd.


Szedj valami bogyót,mert szerintem kemény OCD-d van.

2015. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus esete annak, hogy akinek nincs problémája, az csinál magának.

Kérdező: mit számít, hogy van-e cigány (vagy német, török, akármi) esetleg az őseid között? Attól nem ugyanaz az ember vagy? Mit számít, hogy valaki magyar-e vagy német vagy görög vagy akármilyen? Ember, ember.

Az pedig biztos, hogy úgymond "kevert fajú" vagy. Olyan már rég nincs, ha csakis 100%-ig magyar. Bár nem értem, hogy ez miért probléma? Attól még szeretheted a hazádat stb.

2015. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Óha micsoda probléma,ennél nagyobb bajod ne legyen az életbe.Mit vagy úgy oda?nekem apám anyám cigány volt,de Én Nem:)))
2015. márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Én csak az első pár sort olvastam el de elég is volt.. :D Le vagy ragadva a múltba ideje lenne a jelennel, esetleg a jövővel vagy más értelmesebb dolgokkal törődni, mint halott emberekkel.
2015. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Apai ágon lehetséges, hogy nemesi vér is van bennem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


(Természetesen magyarnak tartom magam, ahogy azt írtam is feljebb. A családomban mindenki, szerencsére.)


Zavaró, hogy rajtam kívül az összes családtagom, (beleértve a nagyszüleimet, nagybátyámat is) baloldali politikai nézetű.


Ami azt illeti, néha elgondolkodom azon, hogy mi lenne, ha tegyük fel, korlátlan hatalomra jutnék, és olyan dolgok jutnak olyankor eszembe / olyan érzéseim vannak, hogy jobb nem leírni...

2015. márc. 21. 12:59
 16/38 A kérdező kommentje:

Leiah


Nem kamu kérdés.

2015. márc. 21. 13:00
 17/38 anonim ***** válasza:
Hiába vagy magyar, egy szar ember vagy.
2015. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Miért is? Nem ismersz, ne ítélkezz.
2015. márc. 21. 13:04
 19/38 anonim ***** válasza:
A csaladfa kutatasakor csak a fellelheto iratok alapjan mondhatod azt, hogy pl apai agon "fajtiszta" feher emberek voltak az oseid. Es ha valamelyik osanyad felrelepett egy cigannyal,zsidoval,hottentottaval,akarkivel? Sosem tudhatod biztosan, hogy valojaban milyen ver csorgedezik az ereidben.
2015. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%
Sipákolós műnáci f.a.s.z.fej vagy. Ismerlek.
2015. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!