Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti hogy kezdenétek hozzá a...

Ti hogy kezdenétek hozzá a kereséshez?

Figyelt kérdés

Szeretném kideríteni, hogy mikor halt meg az üknagyanyám. Ez azért problémásabb ügy, mert nem abban a faluban halt meg, ahol a családjával élt, és nem ott van eltemetve sem. Vakbélgyulladást kapott, és mivel otthon nem tudtak vele mit kezdeni, az egyik fia, aki Pesten élt, elhozatta magához Pestre. De már nem tudták megmenteni, és Pesten meghalt, helyben temették el. Rokonoktól annyit sikerült még megtudni, hogy ez 1938-ban történt. Ez megmagyarázza azt, hogy korábban miért nem találtam a faluja anyakönyveiben a halálozási bejegyzését. Ugyanakkor nem tudom, hogy Pesten a halálozást melyik kerületben anyakönyvezhették... A familysearch.org-on szerencsére megvannak kerületenként az állami anyakönyvek 1938-ból, de azokat hetekig tartana átnyálazni. Azokat a kerületeket, ahol az üknagymamám fiai éltek (VIII., XVI. és Csepel), már átnéztem, de nem találtam. Jó lenne, ha lenne valami egyszerűbb megoldás. Például ha esetleg szerepelne valamelyik fővárosi temető nyilvántartásában. De a sírja már biztosan nincsen meg, szóval nem tartom valószínűnek, hogy a nyilvántartásban még benne lenne. Ti mit gondoltok? Marad a maradék kismillió számú online anyakönyv átnyálazása?

Köszönöm előre is a hozzászólásokat, a trollkodók pedig kíméljenek.



2015. okt. 22. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A családfa kutatás ilyen. Nyálazni és nyálazni. Temetők nyilvántartásában lehet benne van, de az is ugyan ez a lapozos téma.
2015. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha legalább annyit tudsz, hogy kórházban halt-e meg, és ha igen, az melyik kerületben volt, már sokkal beljebb vagy. Általában a kórház intézte a halotti anyakönyvi ügyeket, úgyhogy abban a kerületben érdemes keresni először.
2015. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal egyszerübb lenne az adott anyakönyvi hivatalokban - személyesen - rákérdezni.


Vagy a familysearch.org-ot végignézni, ha benne van a nyilvántartásban. A legtöbb családikutatós keresés idöigényes, nagy szerencse, ha valaki pár óra alatt megtalálja azt, akit keres.


Esetleg még - amennyiben vallásos családról van szó - a falu egyházi anyakönyvében (illetve az illetékes püspökségnél örzött másodpéldányban) megkeresni, ha´tha bejelentették.

2015. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A temető-nyilvántartásban nem én keresek, hanem legfeljebb nekem keresnek, ha emailben elküldöm a keresett személy nevét + halálozási dátumát. Ott nincs nyálazás.


A kórház sajnos nem játszik, mert erről nincs infóm.

2015. okt. 22. 12:01
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kell bemutatni a családfakutatást, tudom nagyon jól, hogy mennyire időigényes... :) Csak gondoltam, rákérdezek, hátha van valakinek valami okos tippje. Azt hiszem, először a temetőknek fogok írni, aztán ha ez nem vezet eredményre, bepróbálkozom az említett anyakönyvi hivataloknál.


A falujában nem anyakönyvezték egyébként, természetesen ott kerestem legelőször én is. Sőt, még a környező falvak is át vannak nézve. Úgyhogy marad a főváros.


Köszi a válaszokat!

2015. okt. 22. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Az baj, hogy régen még a kerületek is más elosztásban voltak mint most, így nem biztos hogy az adott kerületben megtalálod.
2015. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, hát írtam a Budapesti Temetkezési Intézetnek, és kíváncsian várom, válaszolnak-e egyáltalán. Néhány éve már kisegítettek, nem is egyszer. Volt olyan például, hogy szintén Bp-en elhunyt, de nem bp-i lakosokat kerestem, és a hölgy megírta, hogy nem találja őket a nyilvántartásban, de továbbítja a levelemet az irattárba. És másnap jött is tőle az újabb válasz, hogy az irattárban a kollegája megtalálta, akiket kerestem.


Volt viszont olyan is, hogy még csak válaszra se méltattak. Ez a különbség ember és ember között. :) Hátha ezúttal egy segítőkész valaki olvassa a mailemet.

2015. okt. 26. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!