Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Sírkövet akarok csináltatni a...

Sírkövet akarok csináltatni a nagyszüleimnek, de senki sem akar beszállni a költségekbe?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnek 10 unokája van velem együtt. Édesapám is oda lett temetve a nagyszüleimhez. 450 ezer lesz a sírkő, amiből az én részem 180 ezer forint lenne, és a többi 9 unokának fejenként 30 ezret kellene beleadni, de hallani sem akarnak róla. Miért csak az én nagyszüleim? Miért annak kell sírkövet csináltatnia, aki a legszegényebb és itt lakik és gondozza a sírt, holott ők már több éve feléjük sem néztek, még egy koszorút vagy gyertyát sem küldenek halottak napjára? Felejtsem el és valahogy szedjem rá össze én keservesen a pénzt?
2015. nov. 20. 09:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem is "szabott árral", de ki-ki valamennyivel illene, hogy hozzájáruljon, főleg, ha lenne rá pénzük. De nem fognak, ebbe nyugodj bele, és te szedd össze a pénzt (illetve lehet, hogy olcsóbb megoldást kellene keresned, ha nincs még véglegesítve a rendelés, mert ha nincs munkád, akkor a magad létfenntartását kell előbbre helyezned).

Sajnos manapság "nem divat" gondoskodni a halottjainkról. (Akik azt emlegetik, hogy otthon is "elég" gyertyát gyújtani, azok közül vajon hányan teszik meg? Az én ismeretségi körömben mindössze egyetlen ilyen családot ismerek.)

A mi családunkban is anyai és apai ágon is csak mi gondozzuk a sírokat, pedig mindkét oldalon vannak testvérek, unokatestvérek stb., más, nem vérrokon sírját is csak mi tartjuk rendben, sőt, egy ismerősünket is mi temettettük el, pedig 9(!) testvére volt. Egy kivételével még csak el sem jöttek a temetésére:(

2015. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha van halál után valami, és én ott találkoznék a nagyimmal, szétrúgná a hátsóm, ha ilyen cécót csinálnék.

Te akarsz kiadni majdnem félmilliót, a tulajdonképpen semmire, de elvárod, hogy más is fizesse.

A halottak napja meg egy külön vicc kategória.

Én amiatt is szoktam le a temetőbe járásról, mert más se ment, mint hogy kinek a sírja milyen, hány koszorú, hány gyertya, a szemét Pistáék idén is csak teamécsest hoztak...

Én a mamámra máskor is gondolok. Például mikor a lányomnak mesélek róla.

2015. nov. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 acelsziv ***** válasza:
94%
Figyelj csak: Ha te munkanélküliként össze bírsz lapátolni majd 200k -t akkor nem mehet olyan rosszul neked. Egy szimpla fejfa mondjuk szépen faragott miért nem elég? A sváboknál láttam oylat, hogy kb 25 cm magasan bekerítik a sírt deszkával - persze szépen festett és kezelt deszkával - és fejfa van. Lehet gondozni és jól is néz ki, mégsem kerül százezrekbe.
2015. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%
Minden rokonomnak fejfája van.
2015. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%
Fölös, a halottakat jobban megbecsülik, mint az élőket. A még élő családot leszarják, de már a halottakra százezreket kellene költeni, kijárni, gondozni a sírt, stb? Minek? Ha én meghalok hamvasztást fogok kapni és a hamvakkal azt csinálnak amit akarnak, felőlem ki is önthetik a járdára a krematórium előtt.
2015. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a nagyitok se akarja, hogy halála után miatta legyen családi balhé.

Egy virágokkal teleültetett sír is nagyon szép, ráadásul jobban látszik rajta a gondoskodás, mint egy kövön, amit évente egyszer lemosnak.

A többieket nem érdekli az egész, ha évek óta oda se néznek, valószínűleg ezért nem akarnak rá költeni.

2015. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az egész temetősdi is csak egy újabb pont ahol lehúzzák az embert. Temetés, sírkő, sírhely. Ha meg nem fizeted, simán kilapátolják a szeretteid az "örök nyugalomból" és mást tesznek a helyére.
2015. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
77%

Valahol megértem kérdező, hogy igazságtalannak érzed a helyzetet, és fáj, hogy a többi rokonod nem érdekli, lesz-e sírkő vagy sem. DE, én a helyedben nem lovagolnék ezen tovább, és nem kérnék pénzt tőlük a sírkőbe, márpedig azért, mert te találtad ki, hogy x összegből milyet kéne. Benyújtottad a számlát, viszont lehet, hogy nekik abszolút nem is tetszik, és ahogy írtad, nem is akarnak oda sírkövet. Tehát válaszd ki egyedül, és fizesd ki, és akkor senki nem fog később számon kérni, hogy miért ilyen lett, meg mirét ennyit kell befizetni stb.

A másik, hogy nem értem, hogy a nagyszülők sírjára miért az unokák fizessenek be? A nagyszülők az unokák szüleinek a szülei. Miért nem tőlük kéred a pénzt? (Természetesen, ha még élnek.)

2015. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
Azt írod, apádat is oda temették. Nem ezért érdekel téged jobban?
2015. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%

"Miért annak kell sírkövet csináltatnia, aki a legszegényebb"


Annak sem kell...csak ha akar. Te akarod, ők nem akarják...nem is értem....

2015. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!