Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Sírkövet akarok csináltatni a...

Sírkövet akarok csináltatni a nagyszüleimnek, de senki sem akar beszállni a költségekbe?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnek 10 unokája van velem együtt. Édesapám is oda lett temetve a nagyszüleimhez. 450 ezer lesz a sírkő, amiből az én részem 180 ezer forint lenne, és a többi 9 unokának fejenként 30 ezret kellene beleadni, de hallani sem akarnak róla. Miért csak az én nagyszüleim? Miért annak kell sírkövet csináltatnia, aki a legszegényebb és itt lakik és gondozza a sírt, holott ők már több éve feléjük sem néztek, még egy koszorút vagy gyertyát sem küldenek halottak napjára? Felejtsem el és valahogy szedjem rá össze én keservesen a pénzt?
2015. nov. 20. 09:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, én ezt a márvány sírkő dolgot rongyrázásnak és kivagyiságnak tartom. Amúgy meg nem mással kellene megfizettetni, ha urizálni akarsz.

Olyan ez, mint amikor a pap pénzt kér, hogy megkeresztelje a kölyköt.

2015. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
50%

NA pontosan ezért jelentettem már ki most (30 alatti vagyok), hogy ha meghalok, hamvasszanak el és mossanak le.

Hatalmas pénzlehúzásnak tartom, hogy bizonyos időközönként fizessen bárki azért, hogy ne bolygassák a maradványaimat. Ha nem hosszabbítod meg a sírhelyet először csak szépen lefektetik a sírkövet, ha ez nem használ, akkor jobb esetben rád temetnek, rosszabban pedig kiszednek és mondhatni tömegsírba raknak azok közé akiket ugyanilyen indokkal kihantoltak.

Még talán a gyerekeim, unokáim kijárnának a síromhoz, de most őszintén az ük meg ükük meg ki tudja hányadik felmenőmet, aki nem is ismert, fogja érdekelni?

2015. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

Hát ez az, utolsó! Most is mikor november elején voltunk anyukámmal nagyapám sírjánál, aki a dédszüleimmel közös sírba lett eltemetve, végigfutott a fejemben, hogy már a dédszüleimről se sokat tudok a nevükön meg néhány, anyukám által elmesélt dolgon kívül. Tán még képről se láttam őket, hiszen igen távol eső tanyán éltek, nemigen készült róluk kép, vagy ha igen, akkor valószínűleg már nincs meg. Természetesen róluk is megemlékeztem, de -- sajnálom -- nem tudok rájuk úgy gondolni, mint nagyapámra, akit még ismertem.

Szóval az emberek emlékezete hamarabb megfakul, mint gondolnánk. Ha van sírkő, ha nincs.

2015. nov. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nem urizálni akarok, csak nálunk megszólják az embert, ha valakinek nincsen sírköve. Régen, míg a nagyszüleimnek élt az összes gyereke akkor is szó volt róla, hogy csináltatnak, csak a 2 pesti jómódú úgy gondolta, hogy miért is adjon ki olyanért pénzt, amiben nem lát hasznot?!? Nem urizálni akarok a sírkővel, csak felénk a legolcsóbb ennyibe kerül, ami dupla sírhelyre való. A legegyszerűbb kőtábla, mint amerikában van, bevésetni a neveket és csak a szélei van körbefogva és ennyibe kerül sajnos... Ezt én is nagy szemétségnek tartom, hogy ilyen dolgokra megkérik a pénzt rendesen. Pl a pap is, akár keresztel, akár temet pénzt kér érte, pedig arról volt szó, hogy az egyházfenntartást azért fizetjük, hogy eltemessen a pap, vagy megkereszteljen vagy összeadjon ingyen... akkor erről ennyit!
2015. nov. 22. 17:30
 25/27 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha meg tényleg csak azért "kell" ez, mert mások megszólnak, és nem azért, mert te magad akarod, akkor nincs több kérdésem...
2015. nov. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
78%
"Megszólnak az emberek". Na, ez az, ami a legkevésbé érdekelne. Igazuk van a rokonaidnak, ilyen indokkal én sem adnék ki még 10 Ft-ot sem, nemhogy tízezreket...Azért nem vesznek a szájukra, hogy munkanélküliként rázod a rongyot? Vagy amikor majd sorba állsz segélyért?
2015. nov. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 acelsziv ***** válasza:
utolsó kettő megmondta. Egyetértek.
2015. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!