Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyha a FamilySearchön a...

Hogyha a FamilySearchön a településem születési anyakönyveihez csak 1895-től lehet hozzáférni, akkor van esély, hogy az ennél régebbiek felkerülnek?

Figyelt kérdés
Dédnagyapám 1891-ben született, emiatt sajnos nem tudom megnézni az anyakönyvi kivonatát. Vajon felkerülnek a közeljövőben? Vagy csak 1895-ben kezdhették el vezetni?
2016. máj. 1. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valószínű, hogy fel fog kerülni régebbi, évek óta nem tettek fel új adatokat. Próbáld megtalálni a házassági, vagy a halotti anyakönyvi kivonatát, azok között lehet, hogy találsz róla hasznos információt.
2016. máj. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak az oka, hogy 1895-től kerültek fel az adatok nagyon egyszerű: 1895 októberétől váltotta fel az egyházi anyakönyvezést az állami, ami ráadásul nem személyenként, hanem egyházi eseményenként tartalmazta a bejegyzést (születés, halál, keresztelés, házasságkötés), eszerint kell keresned.1895 előtt ez évszázadokig az egyház kezében volt, úgyhogy állami anyakönyvet nem fogsz találni. Keresd meg, hogy melyik rokonod milyen felekezethez volt bekeresztelve és a születés ill. halál helye szerint illetékes egyházmegyét keresd meg, az ő anyakönyveikben fogsz tudni adatot találni.
2016. máj. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Telefonálj a helyi plébániára! Talán megvannak a régi adatok!
2016. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj a legközelebbi levéltárba. Ott tudnak segíteni, és tudsz keresni az 1895 előtti könyvekben. digitalizálva van és a levéltári hálózaton keresztül tudod átnézni őket. Be kell iratkozni, de ez ingyenes.
2016. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van ahogy a 2. és 3. válaszadók mondják. A 4.-et egészíteném ki annyival, hogy abba a levéltárba menj, amelyik a rokonaid lakhelyéhez van közel, ott több eséllyel találsz bármit is. Azt nem árt tudnod, hogy pontosan mire vagy kíváncsi meg ha kutatni mész tudnod kell egy időintervallumot, amelyet át szeretnél nézni, mert csak úgy nem fognak eléd mindent kitenni.
2016. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Néhány egyházi anyakönyv elérhető képekben (főleg Felvidékről, és Dél-Dunántúlról).
2016. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nahát, köszönöm szépen a hasznos válaszokat!:)

Megpróbálkozom a felsoroltak közül valamelyikkel:)

2016. máj. 2. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
1895 óta van állami anyakönyvezés Magyarországon. Korábban csak egyházi volt, érdeklődj az egyházaknál, vagy a levéltárban.
2016. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én úgy jártam, hogy a szomszédos falu anyakönyvei között találtam meg amiket kerestem, hiába születtek és éltek az ősök a másik településen. Szóval érdemes szétnézni a környéken is.
2016. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!