Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan álljak hozzá?

Hogyan álljak hozzá?

Figyelt kérdés
Szertném felkutatni a családfámat apai és anyai ágról.Hogyan áljak hozzá,hol kell érdeklődnöm?Olyat is hallottam a nagyapámtól hogy 1400-as években is éltek a felmenőim.Gondolkoztam hogy a helyi plébániától édeklődök,de a felmenőim nem magyarországon éltek,hanem Skanináviába,a régi Poroszországban,Ausztriában.Tudnátok tippet adni hogyan álljak a családfa felkutatásáhiz?

2016. szept. 10. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Azt hiszem kettessel kezdődő hatszámjegyű összegért megteszik helyetted, vagy legalábbis megpróbálják. Garanciát nem vállalnak.
2016. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat sajnos nem tudsz tenni szerintem. Az én felmenőim is Ausztriából és a régi Morvaországból származnak, németek is vannak. Csak a régi családi papírokból tudtam táplálkozni, ott el is akadt a dolog, mert nem tudtam kihez kell fordulni külföldön. A magyar családi ágat 1800-ig vissza tudtam vezeti, a helyi plébániákon nagyon szívesen segítettek. Kezembe adtak egy vastag könyvet, többet is, és onnan kibogarásztam, hogy ki mikor született.
2016. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én a Family Search oldalát szoktam böngészni. Egy darabig digitalizálva vannak anyakönyvek, egyesével meg lehet nézegetni, elég időigényes, de sok embert meg lehet találni rajta. Viszont ha konkrét nevet írsz be, az nem biztos hogy meg lesz, ezért kell egyesével megnézegetni és kiírogatni a személyek adatait, akiket megtalálsz és a rokonodnak vélsz. Ha az összes ki lesz írva, onnan összerakhatod ameddig tudod. Onnantól lehet egyre régebbre haladni,és ha megvan honnan kezdődik a külföldi vonal, akkor az ottani helyi levéltárban vagy plébánián meg lehet próbálni.
2016. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

[link]

Itt el lehet indulni!

2016. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem is van Morvaországból származó ősöm és találtam adatot aneten. Familysearch.

A facebookon vannak jó csoportok, segitenek.

2016. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!