Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan lehetne megtudni azt,...

Honnan lehetne megtudni azt, hogy voltak e zsidó felmenőim?

Figyelt kérdés

Egy fiatal srác vagyok. Apám felől svábok voltak, ez biztos. Külsőre is leginkább németes vagyok, legtöbben ezt mondják. Viszont mondták már azt is, hogy inkább zsidó.

Anyám azt mesélte, hogy volt haszid zsidó rokon régen, illetve más családtagok is mondták, hogy zsidók voltak az őseink, mi ezt hogy hogy nem tudtuk eddig (mármint anyám és én).


De konkrétumot nem mondtak. Hogy ki volt mi volt, hogy hívták, stb. MOst akkor mi van? :)


Ismerős is kérdezte már, hogy nem e keletről jöttem..? mondom mi az hogy keletről jöttem..hát hogy zsidó vagyok.


2017. aug. 14. 21:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A familysearch.orgon a polgári anyakönyveket nézd meg! Ha keresztény ősöket találsz, haladhatsz tovább ott, mert a keresztény anyakönyvek többsége a Search - Catalog menüben elérhetőek. A zsidók szerintem még nem. Vagy vársz 2020-ig, ugyanis akkorra már minden fenn lesz (ezt hivatalosan bejelentették), vagy utazol (de szerintem a zsidó "körülmetélési" könyvek egy része is elérhető.
2017. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

11.esnek!

De, bizony már fenn vannak 19. század végi anyakönyvek, körjegyzők által kitöltött anyakönyvek. A zsidóknak is be kellett jelenteniük magukat, és a megszületett gyerekeiknek is, utólag. Tehát két tanúval, bemondás alapján. Több ilyen anyakönyvi bejegyzéssel találkoztam a keresőn.


Egyszerűen elindul az ember visszafelé a szülei, nagyszülei, összes déd és összes ükszülő, és közben kiderül, hogy kinek mi a neve, keresztény, izraelita, vagy másféle vallású népből származik-e.

A jegyzők az anyakönyvben bejegyezték a vallást is.

A másik lehetőség, hogy ahol a felmenő született, annál az izraelita egyházi irodánál kell érdeklődni. Ott is fizetni kell, mint mindenütt, ha családfa kutatás céljából kéri ki az ember a másolatot.

2017. aug. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

11-esnek!


Sajnos Románia nem adja ki az anyakönyveket. Ugyanis kiderülne, hogy vagy úgy 500 évig visszamenőleg Erdélyben többségben kik éltek. :-)

A nagymamám Aradon született, itthon anyakönyvezték, ezért tudom. De az édesapja székely, és megrekedtem a kutatásban, mert semmi adat nincs fönn, arra meg nincs pénzem, hogy ott, helyben elindítsak, akár a levéltárban, a katolikus egyház levéltárában egy kutatást. De a neten nincs adat Erdélyből, sem világi, sem egyházi.

2017. aug. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, erdélyi zsidók voltak elvileg az ősök egy része. Sőt..
2017. aug. 15. 07:41
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a külsőn nem minden gén látszik. Nézz meg testvéreket... Ki az apjára, ki az anyjára hasonlít jobban, ki mindkettőre (sőt van, aki leginkább valamelyik nagyszülőjére). Akár szemszín, akár hajszín, akár arcszerkezet alapján.


Szóval tényleg maradnak az anyakönyvek inkább...

2017. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Tegnap felvidéki ref. anyakönyv első felében találtam zsidó könyvet. Ezek szerint érdemes átnézni ilyet is, mert egyszerre is filmezhették.
2017. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

4-es, 5-ös: jaj, már megint a genetika túlhangsúlyozása... drawinista-materialista szemellenzős szemlélet...


A DNS videó, amit linkeltél, terelés, csúsztatás... Azt próbálják sugallni, mintha adott személyek más, tőlük lényegesen eltérő nemzetiségű személyek iránt mintha genetikai okból idegenkednének.


Holott többségében ez irreális feltételezés.


A valóság az, hogy többségében nem a gének,

hanem a közvetlen környezeti hatások (főleg személyi hatás) a jellemfejlődés fő oka (bár a szülők általi neveltetés

nem mindenkire hat erőteljesen, van, aki a tágabb környezetére nyitottabb, pici korától fogva),

és kisebb részben a tágabb, környező kultúra is belejátszik a személyiség fejlődésébe.


Például tehát hiába van valakiben pl 35% arab gén, mégis, ha pl Japánban, vagy pl Bulgáriában, vagy Svédországban, vagy Magyarországon nő fel az illető, idegenkedni fog a dogmatikus, erősen vallásos, és merev szabályokkal teli arab kultúrától, még akkor is, ha a szintén viszonylag mereven szabályozott Japánban cseperedik fel, hiszen a szabályok -kulturális hatás, neveltetés- másfélék, mint egy arab országban.


Szóval a gének alig, szinte csak a temperamentumra vannak hatással a gépek, valamint a fizikai adottságokra és a külső megjelenésre.


A gének általi tudat, személyiség formálható, részben felülírható az élet során.


Ez persze főként (egyéni) SZÁNDÉK, hozzáállás, nyitottság/zártság kérdése! Vannak zárkózottabb, kevéssé rugalmas neveltetésű népek, pl a germánok, arabok, zsidók többsége.

2017. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

* Szóval a gének alig vannak hatással a jellemfejlődésre, szinte csak a temperamentumra vannak hatással a géNek, valamint a fizikai adottságokra és a külső megjelenésre.


(A fenti példák esetén akadnak kivételek is, pl Japánban is léteznek kisebb muszlim közösségek, stb, de e kivételektől tekintsünk el MOST, a példa vonatkozásában, a példa szemléletessége okán.)

2017. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"A DNS videó, amit linkeltél, terelés, csúsztatás... Azt próbálják sugallni, mintha adott személyek más, tőlük lényegesen eltérő nemzetiségű személyek iránt mintha genetikai okból idegenkednének."


Szerintem félreérted. Épp az az üzenete, hogy akiktől idegenkedsz valami miatt, azokat is ott hordozod a génjeidben, tehát éppenhogy nem genetikai okai vannak az idegenkedésnek, hiszen genetikailag a rokonaid, nem idegenek. Ebből pedig éppenhogy az következik, hogy az idegenkedés máshonnan ered, nem a genetikából.

2017. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Az 4-5-ös számára -bár a kérdező is esetleg hasznát veheti az információimnak- még annyit, a teljesebb kép érdekében, hogy AZ AGY IS SZERV, matéria, anyag.


Tehát a gének KÖZVETLENÜL CSAK a matériára, anyagira hatnak,

így nem csak a külső megjelenésre, hanem a hormonokra, a hormonoknál (pl a dopamin fontos szerepű) fogva a temperamentumra is, ugyanakkor az agyműködésre, az idegi kapcsolatok kialakulásának gátoltságára, vagy normálisan fejlődő mivoltára is hat.


(Az egyéni tudatot, személyiséget tehát az anyag inkább csak korlátozhatja, de közvetlen tartalmi jelentőse NINCS a személyiségre nézve a géneknek.)


Tehát van a géneknek ÁTTÉTELES hatása bár a személyiségfejlődésre -az anyagon át, pl tehát az idegi kapcsolódások, hormonok, valamint agyi rendellenességek ill agyi képességek okán-, de ezek a személyiségfejődésnek csupán ritkán jelentenek jelentős szerepet (kiemelekedő tehetség születése, vagy épp agyi rendellenességgel született baba),


többségében viszont kulturális és személyi -tehát környezeti- hatások a döntőek a legtöbb ember személyiségfejlődésére nézve.


(A még teljesebb kép kedvéért persze ide tartozna a lélekvándorlás vonatkozása is, hiszen minden ciklusos, a születés-halál miért volna kivétel, amikor a meghalt test visszakerül a körforgásba, mind minden...

...de most nem részletezném a lélekvándorlás témakörét itt.

Bár nem tiszta lappal veszi birtokba az egyéni tudat az embrionális, majd baba testet.)

2017. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!