Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan lehetne megtudni azt,...

Honnan lehetne megtudni azt, hogy voltak e zsidó felmenőim?

Figyelt kérdés

Egy fiatal srác vagyok. Apám felől svábok voltak, ez biztos. Külsőre is leginkább németes vagyok, legtöbben ezt mondják. Viszont mondták már azt is, hogy inkább zsidó.

Anyám azt mesélte, hogy volt haszid zsidó rokon régen, illetve más családtagok is mondták, hogy zsidók voltak az őseink, mi ezt hogy hogy nem tudtuk eddig (mármint anyám és én).


De konkrétumot nem mondtak. Hogy ki volt mi volt, hogy hívták, stb. MOst akkor mi van? :)


Ismerős is kérdezte már, hogy nem e keletről jöttem..? mondom mi az hogy keletről jöttem..hát hogy zsidó vagyok.


2017. aug. 14. 21:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Szerintem félreérted. Épp az az üzenete, hogy akiktől idegenkedsz valami miatt, azokat is ott hordozod a génjeidben, tehát éppenhogy nem genetikai okai vannak az idegenkedésnek, hiszen genetikailag a rokonaid, nem idegenek. Ebből pedig éppenhogy az következik, hogy az idegenkedés máshonnan ered, nem a genetikából."


Nem érted ezek szerint, hogy miről, hogyan és miért írtam...


Ugyanis közvetlenül nézve pontosan ugyanezt vélem, mint amiről itt írsz, csakhogy én ellentétes okokból vélekedek így, hozzád képest.


Hiszen a video azt sugallja, hogy "lám, lám, ti emberek, sokan, mennyire lenéztek más nemzeteket, holott sokatoknak az általatok utált más nemzetek génjei bennetek van."


- ezt sugallja a video, ami csúsztatás! Elmondom most más megközelítésben is, hogy miért csúsztatás.


Azért csúsztatás, mert ha egyszer az emberek többségére nézve elsősorban és legnagyobb arányban, és főleg mert közvetlenül környezeti hatás az oka a személyiségük, gondolkodásmódjuk, érzelmi világuk alakulásának,


ennél fogva NEM a génjeik miatt idegenkednek más KÖZEGben nevelkedettektől, hanem a saját közegük hatására, amelyben nevelkedtek!


Ami lehet pl Magyarországon egy viszonylag zárt görög kisebbségi, vagy zárt cigány kisebbségi, vagy jellemzően zárt sváb kisebbségi közeg akár, hiába Magyarország lokálisan, ahol léteznek, de a település mondjuk sváb falu, vagy görög falu, sok esetben ez a fő környezeti hatás, főleg svábok , cigányok, arabok esetén.


A videoban itt az önellentmondás:


hiszen mégis azt akarják sugallni, hogy "lám-lám, te, aki angolnak tartod magad 100%-ig, mert Angliában nőttél fel és mert fehér bőrű vagy, idegenkedsz a mittudomén araboktól, holott kimutattuk, hogy van a génkészletedben 25% arab vonatkozás, a 30% angol vonatkozás mellett"


Tehát az anyaggal, a génekkel magyarázzák azt, ami valójában NEM genetikai eredetű,


hanem legfőképpen környezeti hatás: a környezet, ahol felnevelkedett, ahogy az anyja, apja bánt vele és a szülei amely intellektuális tartalmat "sugároztak" akarva-akaratlanul is felé, valamint a tágabb környezete intellektuális-kulturális-érzelmi hatásai.


Tehát az önellentmondás ott van a videóban, hogy a génekkel magyarázza azt, ami valójában alig genetikai eredeti, viszont messzemenően az illetők környezetének lelki-intellektuális-kulturális-szocializációs hatásából ered.


Hogy a fenébe lehet azt sugallni, hogy "ejnye-bejnye, te idegenkedsz az araboktól, te, aki 100%angolnak hitted eddig magad, holott alig van angol géned, viszont majdnem annyira arab géned van, ejnye-bejnye",


HOLOTT ALIG VAN KÖZE a géneknek ahhoz, hogy idegenkedik az araboktól...


Gondolkozzunk már el ezen, pofon egyszerű.... Ott él a pasas csecsemő kora óta Angliában, és bár a bőre fehér, ugye dédapai szinten volt 1-2 arab őse, de már a nagyszülei is réges rég Angliai környezetben angol érzelmi, angol kulturális, angol szocializációs, angol intellektuális közegben nőtt fel csecsemő kora óta!


Konklúzió:


a pasas jó, hogy totál angolnak érzi saját magát ezek után! :) Teljesen megértem őt, esélyesen reális képe van saját angolságáról, és reálisan idegenkedik az araboktól.


Ahogy egy arab közegben nevelkedett egyén esélyesen reálisan idegenkedik az angoloktól, és érzi arabank önmagát.


FÜGGETLENÜL a génállományától !!


Baromira nem sok köze van a géneknek ahhoz, hogy angolnak érzi magát,

ahogy ahhoz sincs a géneknek sok köze, hogy

teljesen érthető módon idegenkedik az araboktól, hiába van -mittudomén- 25% arab génje...


Szóval a videó kissé át szeretné verni a nézőt, a megcsontosodott, hibás , féligazaságokkal teli materialista-darwinista, genetikát túlhangsúlyozó elméletet szeretné továbbra is a nézőkre erőltetni, de úgy, hogy közben intellektuális öngólt lőttek, csak hát abban bíznak, hogy a többség agymosott, és kevéssé tűnik fel a z ostoba birka többségnek eme csősztatás, míg a szereplős érzelmi megindultsága hatásosabb, és az segít becsapni a nézőt a genetika irreális mivoltáról, tehát -ki nem mondva, de sugallva- azt hazudja, hogy a "genetika mindenható".

2017. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

És akkor most tessék visszaolvasnod a 20, 18, 17 stb hozzászólásaimat, a teljes kép érdekében, hogy mit vélek minderről, mert az iménti hozzászólásomban nyilván

nem ismétlem el önmagam korábbi sorait, mely az érem másik oldaláról is szól.


Csak röviden: a gének, matéria is hatással van bár a személyiségfejlődésre ÁTTÉTELESEN (az idegi kapcsolódásokon, agy állapotán, hormonális hatásokon át), azonban sokkal KEVÉSBÉ,


mint a tágabb környezet szoc-intellektuell-érzelmi-kulturális hatása,

és/VAGY a közvetlen körny (család) ugyanezen vonatkozásai.


Sejbiológustól is értesültem erről a meglátásról (bár régóta, alapjában kb 20 éves korom óta így vélekedek),

tehát nem pusztán a saját laikus meglátásom ez, hanem egyelőre háttérbe szorított, mégis nemzetközi hírű tudományos kutatók egy része is így vélekedik, mint én, egyébként.

2017. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Tehát kedves 19, hasonlóan látjuk a dolgot, azonban a video nem ezt sugallja, ahogy te és én vélekedünk. Hanem a video a genetika "mindenhatóságát" hirdeti, amely irreális üzenet.


Példa a videóból, nem emlékszem pontos, ki kit utál, most nem ez a lényeg ,hanem a dolog MÓDJA:

"utálom az arabokat, legalábbis idegenkedem tőlük..."

Hetekkel később, amin kielemezték a génjeit:

"úúúrissten!! arab a genetikáam, én meg utálkozom az arabok iránt, jjajj nekem.... uuhh izémizééé"


Tehát azt sugallja a video, hogy "ejnye-bejnye, ha egyszer van benned arab gén is, akkor mire fel idegenkedsz az araboktól?? TE ARAB IS VAGY!"


"Jaj, éééén jelentős részben arab is vagyok??

Eddig azt hittem, hogy nem vagyok arab, hiszen idegenkedem az araboktól! Jaj nekem... :("


Stb... A video ezt a marhaságot sugallja.

Érzelmileg így van megkonstruálva.

2017. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
mondd a neved megmondjuk
2020. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!