Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudhatom meg egyik...

Hogyan tudhatom meg egyik ősöm szüleinek nevét? Megtaláltam a házassági és halotti bejegyzését, de sehol sem szerepel a szüleinek neve, és az ott leírt születési helye sem stimmel mert megnéztem +- 3-4 évet, és sehol sem találom. Valami tanácsot?

Figyelt kérdés

Lenne még kérdésem,hogy miért van az,hogy egy adott személy foglalkozása minden bejegyzésnél (gyermek keresztelési bejegyzése,halotti bizonyítvány stb) más. (pl:ugyanazon személy napszámos,kisbirtokos,dohánykertész,földbirtokos)

Egyébként a myfamilysearch.org-on kutatok és a scannelt anyakönyveket bóklászom,de az 1800-as évek előtt valami szörnyű olvashatatlan az írás,és a sok latin szöveget sem értem,valami tanács?



2017. okt. 19. 11:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy a szülők: Varga János és Endrész Erzsébet, illetve Nagy István és Marsovszky Terézia. Így sincsenek meg?
2017. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nagy István református volt (Helv. Conf.)

A többi katolikus.

2017. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Varga János és Erdész Erzsébet 22 éves fia

Nagy István és Marsovszky Teréz 18 éves lánya

2017. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A vőlegény jobbágy - colonus. Illetve ifjúlegény - tehát nem özvegy - coelebs.
2017. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A vőlegény anyja biztosan Endrész Erzsébet
2017. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"köszönöm szépen,megnéztem békés kereszteltjeit 1790-1912-ig,de sehol sem találtam őket :("


Hát, pedig meg kell lennie. De ott helyben nézted meg az egyházi anyakönyvben? Mert ha nem, akkor javaslom inkább azt. Nem nagyon ismerem ezt a környéket, de az is lehet, hogy Békés csak filia volt ekkor és más helység plébániáján anyakönyvezték.

2017. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16#


Ugyanaz van mikrofilmen. Semmi különbség.


Viszont a kettős családnév gyakori volt. Keresd a szülőket először.


Aztán az is gyakori, hogy máshol keresztelték. Vagy eredetileg más vallásúnak. Vagy elírták (akkor az anyakönyvet nézd, ne az indexet).

2017. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nagykondoroson 1804. devember 25-én született Varga János István (Joannes Stephanus Varga). Szülei Joannes Varga és Elisabetha Entres.


Szerintem ő az. Kédőbb költöztek Békésre.

2017. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nagy Catharina

Gyula

Stephanus Nagy

Theresia Mazsorszky


1808. június 24.


A halálozási adatok jól jönnének, vagy valami egyéb utalás arra, hogy máshol születtek, de szerintem ők azok. A nevek egyeznek, nem túl gyakori sem az Endrész, sem a Mazsorszky. Az elírás elég gyakori, azt ne nézd!

2017. okt. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Sőt a gyulai anyakönyv szerint Nagy István, az apa, református volt.

Biztos, hogy ők azok, de ha az anyák nevei is ilyen gyakoriak lennének, mint a Nagy és a Varga (egyébként utóbbi a Kovács nevet is használta), nem lenne könnyű a dolgunk.

2017. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!