Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti is ilyenek vagytok ha...

Ti is ilyenek vagytok ha szegényen nőttetek fel?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban, amióta az eszemet tudom nem kaptam szinte soha meg azt a játékot amit szerettem volna. Pl egy legót se, ruhát is csak amikor muszáj volt. Sosem mentünk nyaralni. A többi gyerek mindig nyaralt és kapott mindenfajta játékot. Tehát hozzászoktam hogy soha nem veszek semmit, soha nem mozdulok ki otthonról. Egy kocsmában is alig veszek valamit. Azóta azért a család helyrejött anyagilag nagyjából, ami nálunk azt jelenti nagyképűen szólva, hogy milliomosként élhetnék. Már 22 felett vagyok, és átlátom a családi helyzetet. Bár vagyon alapján nagyon gazdagnak számítanunk, de valahogy a gyerekkoromban "belémívódott szokások" bennem maradtak. Most sem megyek nyaralni, most sem járok el sehova, pedig lenne miből. Csak van bewnnem egy olyann érzés hogy nem bölcs pénzt költeni, mert még bennem van hogy bármikor kellhet másra. Magyarán szólva iszonyú spúr vagyok, és a barátaim ezt sokszor megjegyzik, hogy ha iulyen gazdag vagy minek spórolsz. De ők ezt nem érzik át. Ők minden évben minimum háromszor mennek nyaralni, kaptak kocsit stb..

Jár még valaki az én cipőmben? Esetleg megosztaná hogy sikerült ezt a "szokást" legyőzni?


2018. máj. 16. 19:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

Van egy mondás: óvakodj a szegényböl lett gazdagtól, es valóban , ahogy irod , úgy van , nem szivesen költesz, sok ilyen embert ismertem a volt férjem családjából, akik vagyonosak lettek , egy szegény gyerekkor után .

Tapasztalatom az, h ez a ” pénzmegfogás” idövel es korral egyre jobban fokozódni , súlyosbodni fog , egyre inkabb a zsugorisag fele fog menni a tendencia

Kellemetlen volt a tarsasagukba lenni, folyton a spórlással dicsekedtek, lehajolt a kenyérhéjért a poros földre is , es felvette , megette ” mert gyerekkorban nem volt mindig ”, lyukas zoknikkal járt , ” mert még jó” , hogy csak ennyit mondjak .

Nevetsegesen kicsinyesek voltak.

Munkaadókéként se jók, társként sem , mert félnek a penzköltéstöl es a dolog odaig fajult ( az ex ferjemmel peldaul) h egyedul él és sajat magától is sajnál már mindent , jacuzzija van , de sose hasznalja , spórolja a vizet , munkában tusol , ott is mos magának , ott is eszik, úgy jár haza mint a kirakatba, NEM ÉL , nincs élet a házában , rendmánia is társult hozzá, lábujjhegyen jár ne karcolja a parkettet , villanyokat olt , nyomorog a luxusban.

Tehat mikor igy leromlik az életminöseg , az már kóros.

Isten ad egy kézzel , vesz a másikkal, tehat adott pénzt, de nem adott képességet arra, hogy kiélvezze amije van, hogy öruljön a pénznek.

Mások átlagfizetéssel jobban élnek , magasabb szinten, es boldogabban

2018. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az embernek értékelnie kell az aktuális "jobb" helyzetét, de ha már megteheti léphet egy élet színvonallal feljebb.


Ha van vágy, hogy nyaralni menj (mert gyerekként is szerettél volna de nem lehetett) ne mond le róla csak azért, mert anno "megvoltál" nélküle.


Én évekig vágytam arra, hogy alkotótáborokba járjak, de anno luxus volt. Rajzolni persze otthon is tudtam és szerettem is, de most pár éve "befizettem" magam az első "profibb" festőtáborba. Szüleim ráncolták a szemöldöküket, hogy milyen "felesleges" kiadás (nem érthették), de nem bánom hogy elmentem. Nyilván belátom, hogy ha havonta járnék az valóban pénzkidobás lenne, de évente 1x nekem megéri az élmény azt a pénzt...és ezt nem fogom csak azért sajnálni magamtól, mert anno nem tehettem meg.

2018. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%

Nöként tanacsolom a nötarsaimnak , h menjen el vendeglöbe a kiszemelt pasival es nezze meg , ha nem hagy a pincérnek semmi penzt a pasi , forintról forintra elszamol, menekuljetek, mert ez var ratok is, elszámoltatás, garasoskodás, stb .

Az ilyen pasiknak meg kell adni az örömet , h éljenek egyedul , ott van marok marcsa, ingyen , abból nem jön ki gyerek , ami csomó pénzbe kerül .

Föleg a szülés utan kell a pasi segitsen , hát nem lesz tejbe vajba furösztes, hanem csendben megundorodás az ilyen análisan fixalt ( Freud szerint ) pasiktól

2018. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
De te szeretnèl ezen vàltoztatni, vagy jó ìgy neked?
2018. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
Bocsi 20.50 amikor gépelte mmég a 20.25 volt az utolsó :)
2018. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
26%
Na és aztan a leckek hallgatasa , az ” újgazdagok” tudnak ám peldabeszedet tartani , a spórlásról, hogy lyukas alsógatyával jarnak stb , de elhiszi valaki, h azert van sok penze, mert lyukas zoknival jár és szárazkenyeret eszik , nem , mindig rajöhetunk , h a vagyon nem emiatt gyult össze es nem is ezert fog megmaradni
2018. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
18%

15 ös jelentettem a válaszod , törölni fogjak .

Ne nevezgess engem , elmondtam a velemenyem , amihez semmi közöd. Igazi kulturált némber vagy

2018. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Mit mondott a 15ös?

Amúgy nem tudom hogyan tudnék ezen változtatni. És sokszor ha költök valamire úgy érzem, hogy nem érte meg

2018. máj. 16. 22:05
 19/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem fogsz tudni ezen változtatni ,( hiszen ezt be is vallod ) es nem is kell , csak tudd ezt sajat magadról , es élj magadnak , vállald fel ezt es senki nem fog sérülni .

Tapasztalatból mondom , h nem kapcsolatban is folyton elégedetlenkedni fogsz , es vegul rájössz , h túl sokba kerul es nem éri meg . Ezt mielött gyereked születik

2018. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
*egy kapcsolatban
2018. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!