Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti is ilyenek vagytok ha...

Ti is ilyenek vagytok ha szegényen nőttetek fel?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban, amióta az eszemet tudom nem kaptam szinte soha meg azt a játékot amit szerettem volna. Pl egy legót se, ruhát is csak amikor muszáj volt. Sosem mentünk nyaralni. A többi gyerek mindig nyaralt és kapott mindenfajta játékot. Tehát hozzászoktam hogy soha nem veszek semmit, soha nem mozdulok ki otthonról. Egy kocsmában is alig veszek valamit. Azóta azért a család helyrejött anyagilag nagyjából, ami nálunk azt jelenti nagyképűen szólva, hogy milliomosként élhetnék. Már 22 felett vagyok, és átlátom a családi helyzetet. Bár vagyon alapján nagyon gazdagnak számítanunk, de valahogy a gyerekkoromban "belémívódott szokások" bennem maradtak. Most sem megyek nyaralni, most sem járok el sehova, pedig lenne miből. Csak van bewnnem egy olyann érzés hogy nem bölcs pénzt költeni, mert még bennem van hogy bármikor kellhet másra. Magyarán szólva iszonyú spúr vagyok, és a barátaim ezt sokszor megjegyzik, hogy ha iulyen gazdag vagy minek spórolsz. De ők ezt nem érzik át. Ők minden évben minimum háromszor mennek nyaralni, kaptak kocsit stb..

Jár még valaki az én cipőmben? Esetleg megosztaná hogy sikerült ezt a "szokást" legyőzni?


2018. máj. 16. 19:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
azt kell megtanulnod hogy vagyont nem viheted sírba tehát ha nyaralni akkarsz menj nyaralni élvezd a megkereset pénzed .
2018. máj. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljes ostobaság azt gondolni, hogy ezen nem lehet változtatni.

Fordítva sokkal nehezebb lenne. :DDD


Kérdező!

Írd gondosan a kiadásaidat (a bevételed gondolom egy helyről, a munkahelyedről jön), és hónap végén látni fogod mennyivel kevesebbet költöttél, mint amennyi a fizetésed. Ezután találj ki dolgokat, amikre szívesen költenéd. Pl. nyaralásra, mert ez kimaradt a gyerekkorodból. Vagy akár vegyél legót, mert 22 évesen be akarod pótolni a legózást, amire gyerekkorodban vágytál. (Az se kidobott pénz, majd 5-10 év múlva a kisgyereked örülni fog neki.)

Nyilván az jó, ha valami marad a havi fizetésedből, hisz csak megtakarítással lehet előbbre lépni az életben.

Egy idő után megszokod, hogy ésszerű határig költekezhetsz.

És majd találsz olyan lányt is, aki nem azt várja, hogy a báró Csekonicsot játszd előtte, hanem arra gondol, hogy ez a férfi felelősségteljesen osztja be a pénzt, nem szórja úgy el, mint sok más fiatal. És ő lesz az, akihez majd egyetértésben élhettek (ha a többi dologban is összepasszoltok).

2018. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%

Kedves 22 es , az a nö , aki ezt elfogadja , saját magának ássa a vermet, mert a ferfi nö közti biológiai kulönbsegekböl adódóan, a nönek tamogatasra van szuksege idönkent a ferfitöl, ( anyagi ) pl szulesek, stb amikor egy erös ferfiváll kell , aki tamogat , es nem veszi a legolcsóbb pelenkát , nejének meg nem vesz cipöt, mert minek, úgyis otthon van , stb

Egy ilyen pasival rémálom az élet , a zsugoriság csak egy tunete az altalaban fennalló kellemetlenkedö szemèlyiségnek.

Es az ilyen pasi vegul mindig megbanja, h meghazasodott mert rájön hogy szamara a penzszerzés es az azon való kuporgás az élet értelme, ami felulir szexualitast , gyerek iránti szeretetet, minden emberi kapcsolatot.

45 eves korukig, amig meg a hormonok erösen dolgoznak , addig azert van parkapcsolatuk, utana passz .

2018. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%

És aki elszórja a fizetését étteremre, motorozásra, havi 40.000 Ft sörre (volt ilyen GYK-s történet!), meg egyéb hobbikra?

Abból lesz a jó férj és családapa? Na, ne röhögtess!


Akkor aztán a feleség örülhet, ha legalább arra a legolcsóbb pelenkára telik!


Egyik véglet sem jó, ezt kéne belátni.

De spórolósból lazábbra venni a dolgokat lelkileg mindig könnyebb, mint fordítva (lejjebb adni a megszokott igényekből).

2018. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
47%

Én ezt tanultam meg ,h a sz.rrágó pasitól futni kell , mert nem jó semmire, csak kuporgatni. Meg magának se jó.

Es ha ö tudja magáról h ilyen , az nagyszeru , nem fognak gyerekek sirni utana , stb , elhet a guberálásnak

2018. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű a képlet, meg kell találni az arany középutat. Jusson is, maradjon is.
2018. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
30%

Ismerős a helyzet. Én is az az ember vagyok aki havi 50-ből vígan megél, pedig nagyságrenddel többet keres. Nekem is mindig mondják a haverok, hogy többet költhetnék. Viszont ellentétben velük aki elutazzák, felélik a pénzük én vettem keretesházat, pár éven belül építkezni szeretnék és egy nyaraló is tervben van. Na nekik erre esélyük sincs.

Akkor most ki csinálja jól? Én sem gondolom, hogy a vásárlás, fogyasztás örömet okozna. Simán megveszem a decathlonban a 890 Ft-os pólót és megvarrom a zoknim ha kell.

2018. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Csóró voltam, vagyok és szerintem az is maradok, de fösvény sosem lennék
2018. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!