Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Sok olyat olvastam, hogy...

Sok olyat olvastam, hogy valaki a párja miatt költözött külföldre. Ismertek olyat, aki a párja miatt költözött Magyarországra? Kezdem azt hinni, hogy egyedül vagyok.

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 23:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
tudod van az a nő aki híradós és újságíró, D. Tóth Krisztának hívják, ők is ideköltöztek az angol férjével
2010. jún. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Én OFF-olok, bocsánat!Mennyire szerencsés vagy, tényleg nagyon szépen írod a nyelvet, gratulálok! Én dánul szeretnék megtanulni, ha jól tudom eléggé hasonlít a svédhez :) Mit gondolsz ha a magyar az anyanyelvem sokat fogok vele szenvedni? Tervek szerint kint élés alatt sajátítanám el, tehát én a külföldre költözöttek csoportját alakítom!

Viszont ismerek több indiai embert is akik itt élnek, egyikőjüknek magyar a párja, másik pedig professzor valamelyik egyetemen! De az évek alatt egy szót sem szóltak még magyarul, nem nagyon erőltetik magukat, hogy megtanulják a nyelvet! De biztosan sokat számít, ha van motiváció, neked például a férjed! Hát sok sikert a továbbiakban Magyarországon és sok boldogságot nektek :) Előre is köszönöm ha esetleg válaszolsz a kérdésemre :)

2010. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Ő nem a férjem. Még.

Ha beszélsz angolul, vagy németül, akkor nem lesz olyan nehéz. Amúgy a dán nagyon hasonlít a svédre. Elvileg egy dán és egy svéd tudnak beszélgetni, ha mindketten a saját nyelvüket használják.

Azt pedig nem értem, hogy lehet nem megtanulni legalább alapfokon magyarul, ha valaki itt él. Nagyjából el lehet lenni az angollal, ezt tapasztaltam, de mindenhol nem.

Néha engem is kellet noszogatni. Volt olyan, hogy nem volt hajlandó semmit csinálni, csak ha magyarul beszélek hozzá... Én meg nem tudtam mondani, hogy akkor én is csak akkor csinálok valamit, ha ő svédül beszél, mert zseniális nyelvérzéke van és mivel beszél németül is, így kb. két hónap alatt megtanult svédül...

2010. jún. 21. 19:17
 24/37 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszod, hát szerintem az indiaiak csak nem akarnak magyarul beszélni!
2010. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Amikor én 5 évre külföldre költöztem nyelvtudás nélkül a nyelvtanárom azt tanácsolta, hogy egy évig ne érintkezzek magyarokkal, és ne akarjak hazalátogatni. Igaza volt, gyorsan és jól megtanultam a nyelvet. A környezetemben tapasztaltam, hogy aki rossz módszerrel hibásan, és erős akcentussal tanulta meg a nyelvet, az soha többé nem tudta ezt korrigálni. A legérdekesebb az volt, hogy az egyik nyelvről a másikra átkapcsolást külön meg kellett tanulni. Eleinte ha hazajöttem, és váratlanul kérdeztek tőlem valamit, nem tudtam magyarul válaszolni. Ha egy hónapig itthon voltam, amikor visszamentem ugyanez volt csak ellenkező előjellel (az idegen nyelvű kérdésre magyarul válaszoltam. Késöbb sokat tolmácsoltam. Azt is meg kellett tanulni, hogyan kell gyorsan ide-oda váltani a két nyelv között.
2011. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Csak az "ly" és a "j" használatához hozzáfűzném, hogy én úgy tudom, akkor kell valamit ly-nal írni, ha kimondható a szó "l" betűvel is, csak maximum régiesen hangzik. Ahol nem mondható ki az adott szó l-lel, ott j-t kell használni. (Én legalábbis eddig ezt találtam a legelfogadhatóbb magyarázatnak.) Pl.: sulyok szónál: sulok (csak régiesen hangzik), tehát itt ly; héja viszont nem mondható ki értelmesen ha hélának mondjuk, tehát itt j héja
2013. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Először is elismerésem,hogy ilyen szépen és választékosan írsz magyarul!

Nekem volt egy anyanyelvi spanyol tanárom,aki Chilében született,de a férje magyar és ideköltöztek.Ott van még az ír lektorom,aki ide nősült és van két közös gyerkőce a feleségével.

2015. márc. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
45%

Sztem kam itt a kérdező magyar! Ugyanis helyesen anyanyelvű szinten irni beszélni megtanulni másfél év alatt lehetetlen!!

En Magyar vagyok,és 4eve élek Franciaországban,mit mondjak jol beszelem a nyelvet de nem anyanyelvi szinten! Ugyanis a kérdező helyes sorrendben kerek mondatokat helyesírási hibák nélkül ir......ennyire zseni sztem nincs mivel a párom olasz 7 nyelvet beszél perfektul de a magyar nem megyen neki 4ev alatt sem!!

2015. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a párodnak nem megy ezért biztos másnak sem. Micsoda érvelés! :)
2015. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem érvelés de nem perfekt.konyorgom másfél év alatt jobban nyomja a magyart mint sok ember aki magyar anyanyelvű!!! Párom beszel magyarul de nem perfekt....irasban is ejt hibákat!!

De mindenki azt hisz amit akar! Bocsanat hogy én nem hiszem el! Az hogy beszel ok de igy irni is tud mar nem!!! Sory😊.... Másfél év??? Egy nyelvtanar nem tanul meg ilyen hamar egy idegen nyelvet:D az hogy beszel "kicsit" meg hihető nekem is,de nem az hogy perfekten ir:D

2015. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!