Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nálatok hova van kitéve a...

Nálatok hova van kitéve a családfa (ha van)? És milyen "formában"? Csak egyenes ági, vagy tágabb rokonság?

Figyelt kérdés

2018. szept. 6. 20:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kitéve, ahhoz nagy, az apai ág van kb 300 évre visszamenőleg. Egyenes ágat kutattam én is, kiegészülve egy-egy nekem érdekesebb oldalággal.
2018. szept. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk papíron kb. 1750-ig van visszavezetve. Pontosan most nem tudom a dátumot, mert nagyanyámnál van a papír.

De amióta rákattant az internetre, azóta ő is látott ilyen ötleteket. Most nagyapámat nyúzza, hogy csináljon valami fa félét (asztalos volt), és legyen egy ilyen dekor az étkező falához rögzítve.


A számítógépükre letöltött a tesóm egy programot (talán family tree builder a neve, vagy ilyesmi, de magyar nyelvű), és oda felvezette a papír alapú családfa alapján az egészet. Még képeket is scannelt be, és hozzárakta a személyekhez.

2018. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én is programba vittem most fel, ahol minden féle módon lehet nyomtatni, oldalágakkal együtt is, ill. most kezdtem kibővíteni levéltári adatokkal, főleg egyenes ágon a felmenőket.

Eddig csak az általam word-ben megszerkesztett verzió volt kint a hálószobánkban A2-es méretben bekeretezve az ágyunk felett, azokkal az adatokkal, amit az idősebb rokonoktól ill. temetőből tudni lehet, de ez csak az egyenes ág volt, máshogy nem tudtam szerkeszteni. Viszont ott nagyon nem látható és nem olvasható rendesen. Ezért gondolkodom másban.

2018. szept. 7. 13:26
 14/14 A kérdező kommentje:
# 12 Javaslom az Ahnenblatt nevű programot, szerintem jobban kezelhető és jobban nyomtatható. Magyar nyelvű.
2018. szept. 7. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!