Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol kezdjem a családfakutatást?

Hol kezdjem a családfakutatást?

Figyelt kérdés
Rokonokat már megkérdeztem ez ügyben, de most tovább kellene lépnem, hogy levéltárba kellene menjek, de nem tudom melyikbe! A Pestire gondoltam de abból is van több, ezért vagyok elakadva, na meg mivel vannak felmenőim több helyről. Nem szeretnék sokat utazgatni (több száz km). Ezért lenne jó egy helyen keresni ezeket lehetőleg. Nem tudom mi legyen most! És vegyesen van közte 1895 előttiek és utániak is. Familysearchon is kerestem, de sok anyakönyv nincs feltöltve a kutatható időtartalmúakról se vagy pedig sérült a fájl.

2018. szept. 25. 18:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Többségének nincs költsége, mert már digitalizálva vannak és nem kell küldeni sehová a filmtekercseket. Számítógépes terminálon, elérhető. Kérdező meg eleve Budapestben gondolkodott, nyilván itt lakik.

A vidéki anyakönyvek mikrofilmjei nem vidéken vannak, hanem Óbudán, az országosban.

2018. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

FS-en ne az indexeltet nézd, hanem a Catalogot. A polgárit levéltárban pl. gyakorlatilag nem kapod meg, kutatóknak lehetetlen.

Viszont se az egyházi esetén a házassági és a halotti, se a polgáriak nagy része nem lett (még) indexelve. Ugyanakkor a Catalogban majdnem minden fenn van (van sajnos kivétel). Ha valamelyik akv. kinaradt a filmezésből, akkor nemcsak FS-en nem lesz, hanem levéltárban sem, magyarul FS-hiányosság miatt oda hiába mész.

2018. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: tudok azért kivételt. Pl. Pilisvörösvár polgári anyakönyvei nincsenek a FS-ön, de a Pest megyei Levéltárban elérhetőek, kivéve a születésik. Azok 130 éven belül nem kutathatók náluk, házassági meg 86 éven belül nem. Gyanítom, hogy talán arról a környékről több ilyen is lehet.
2018. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, a polgáriak meg vannak levéltárban, én a mikrofilmezettekről beszélek. Pl.: egy nógrádi falu anyakönyvei (egyházi legalábbis) nem lesz meg a pesti levéltárban, de mikrofilmen meg lehet nézni ott is, ha filmezték (vagyis ma már nem mikrofilmen, hanem gépen).

FS-en Pest megyei polgári egyáltalán nincs (csak Bp.). Tudtommal azokat nem is filmezték.

2018. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A 2010-es törvény szerinti kutathatóság:

születések: 100 év, házasság: 75 év, halálozások: 30 év.

Az más kérdés, hogy ezt nem minden levéltár tartja így be és a FS-on sem eszerint vannak sokszor az adatok. De pl. van olyan "jófej" megyei levéltár, aki a házasságiakat az 1950-es évekig feltették abban a faluban, ahol keresek.


És egy jó tanács, ha kisebb falukból is származnak felmenőid érdemes a helyi temetőt végigjárni, ott kevésbé szokás "bedarálni" a régi sírokat és újra "kiadni", ha már nincs "megváltva".

2018. okt. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!