Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet hogy örökbe fogadtak?

Lehet hogy örökbe fogadtak?

Figyelt kérdés

Hogy lehet az, hogy a nővérem és az öcsém ugyanúgy néznek ki (mármint az arcuk, szemszínük is), én pedig (lány) teljesen másmilyen vagyok. Én nem hasonlítok sem a szüleimre, sem a tesóimra kívülről, belülről viszont kicsit igen, de ez lehet a nevelés miatt is, nem?

Hogyan tudnám kideríteni hogy rokonok vagyunk-e? A vércsoportunk azonos. Meg minden papír, kis könyv megvan otthon, arról is mikor születtem, fotóval, méretekkel, stb.



2018. okt. 18. 22:43
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Azt csináltam kíváncsiságból, hogy képszerkesztővel mindannyiunk arcát kivágtam több fotóról is.

És a fotókat egymás mellé téve nagyon durva, hogy mindenki szinte egyforma rajta, csak az én fejem teljesen más. Létezik ilyen?

2018. okt. 18. 22:55
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem hasonlítottok nem valószínű hogy örökbe fogadtak. Van egy öcsém és egy nővérem(én is lány vagyok) mi a nővéremmel mint két tojás, sötét haj sötét szem kicsit teltebbek vagyunk, az öcsém csont sovány pedig rengeteget eszik szőke hajú kék szemű:D

Nagyon sokan nem hiszik el hogy testvérek vagyunk elsőre:D

2018. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, de akkor 50%, mert az is lehet, hogy nem. Meg amúgy szerintem simán lehet, hogy más gének a dominánsak. Pl valakire mondták, hogy az apját nem igazán látni benne, az ő vonásait, meg az anyjáét nem anynira felfedezni benne viszont fullra úgy néz ki; mint az egyik nagyapja. Szóval hogy valamelyik másik felmenőnek jöttek ki a vonásai rajta.
2018. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Külsőre leginkább nagybátyámra hasonlítok (anyukám öccsére).

Arra is gondoltam hogy kicsit ha lefogynék akkor jobban hasonlítanék rájuk. Mert most van rajta kis fölösleg. És emiatt az arcom is kerekebb kicsit.

2018. okt. 18. 23:11
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem érted hogyan működik a genetika.


Csak kíváncsiságból, azt vajon tudod-e, hogy a te petesejtjeid genetikai anyaga honnan származik?


Másrészt, tudsz a recesazív öröklődésről?

2018. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Bennem is volt bizonytalanság ezzel kapcsolatban. Genetikai kérdésekre nem fog választ adni, de az örökbefogadás kérdésére igen, ha bemész a gyámügyre. Kérsz egy időpontot, felvesznek egy jegyzőkönyvet és ha megvan az eredmény, újra behívnak. 18 éves korod után Magyarországon jogod van tudni, hogy örökbefogadtak-e.
2018. okt. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#5 Tudom. Bioszból érettségiztem.

De attól még különösnek tartom


#6 köszi. Külföldre költöztem, nem tudom innen lehet-e intézni valahogy online?

2018. okt. 19. 02:25
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Úgy tűnik a biosz érettségi nem ad elég mély tudást.

Az, hogy mit öröklünk, az marhára nem kiszámtható. Pl hiába domináns a barna szín, két barna szemű szülőnek is lehet világos szemű gyereke. De nem akarok belemenni ebbe túl bonyolultan.


Előszöris ha ennyire bizonytalan vagy, akkor kérdezz rá a szüleidnél. Másrészről komoly esély van rá, hogy bizony valamelyik nagyszülőre, vagy akár dédszülőre hasonlítasz.

Én pl kiköpött apukám vagyok (mások szerint), de apát sosem láttam a nagyszüleimben. Úgy láttam kicsit sem hasonlít a szüleire. Aztán pár éve kezembe akadt egy fotó a nagyiékról, ahol annyi idősek lehettek mint napjainkban apukám. Na ott esett le az állam, ugyanis apa összes vonását megtaláltam, amit nem a nagyin, azt a nagypapámon...

2018. okt. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 babyboom567 ***** válasza:
63%

Szerintem nem fogadtak örökbe.Én pl az anyai nagymamámra hasonlítok(kiköpött mása vagyok).Az uncsitesóm meg az anyukám kiköpött mása(anyukám bátyjának a lánya).A húgom hófehér bőrű vörös hajú,én barna haj, barna szem sötétebb bőr,pedig édestestvérek vagyunk.

Különben mi változna ha örökbe fogadtak?

2018. okt. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden testvér egyforma, és nem mindig a szülőkre hasonlítanak. Általában keverednek a dolgok. Sokszor a nagyszülőkre hasonlítanak. Nem fogadtak örökbe :D
2018. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!