Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti is kiakadnátok, ha megtudná...

Ti is kiakadnátok, ha megtudnátok, hogy van egy "eltitkolt" rokonotok és a szüleitek sosem említették?

Figyelt kérdés

Kiderült számomra, hogy apámnak van egy féltestvére, egy nővére akit most talált meg és küldött róla képet. Ő mindig is tudta hogy van, de soha nem említették nekem. Ráadásul itt lakik tőlem pár kilométerre.

Örülök, hogy megtalálta, ráadásul az egykor népes családból már kevesen élnek, és most felnőtt fejjel megtudom, hogy van egy néném. Közben pedig kiborított hirtelen a hír, hogy hogyan lehet ennyire félvállról venni. Mikor megkérdeztem miért nem említette eddig, csak annyit mondott, nem tartotta fontosnak.

Azért tettem idézőjelbe az eltitkoltat, mert nem szándékosan rejtegették, hanem valóban az lehet az igazság, hogy nem fontosak az ilyen "kis apróságok" számukra.


2018. okt. 29. 08:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
44%
Nem érdekelne
2018. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Hát eléggé elhaltak ezek a családi kapcsolatok, semmi olyan összetartás, mint régen. Hiába, nincs semmi szenvedés, semmi háború és egymásra utaltság, mindenki él a kényelemben, közben panaszkodik és irigykedik és örökségeken veszekedik, és így a rokonok is felejtőssé válnak, nem csak a szomszédokkal van csata...
2018. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Nálam anyumról derült ki, hogy az apja, aki lelécelt mellőle gyerekkorában, csinált másik gyereket, így van anyunak egy féltestvére. Mi tiszteletben tartottuk a kérését, hogy nem akarja tartani a kapcsolatot vele, a család ága ugyanis nem tudta, hogy apuka korábban már faképnél hagyott egy családot és nem akartuk feldúlni az életüket.

Érdekes a tudat, hogy van valahol egy család, ami anyukám révén rokon, de mivel sosem láttam őket, így nem vakarózok nagyon, hogy az életem részei legyenek. Pedig az illető nekem is nagybátyám ezek szerint.

2018. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van, nagyapám második házasságából van apámnak egy féltestvére, akiről tudtam, de mikor már felnőtt voltam, kiderült, hogy apámnak van még két testvére. Igazából nem is tudom, hogy ők most édestestvérek az első házasságból, vagy valahonnan máshonnan balkézről...

Mivel apám nem tartja velük a kapcsolatot (egy alkalomról tudok, mikor találkoztak, bár persze nyilván volt több is), ezért én annyira nem akadtam ki ezen. Nekem ők így idegenek, ők se keresték ugyanúgy a családot. Nyilván megvan az oka, a mozaikcsaládok mindig zűrösek. Nem firtattam.

2018. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Itt nem félrelépésről volt szó, tehát nem volt miért szégyellni, titkolni, egyszerűen csak nem mondták és kész. Viszont van más is amit homály fed, valójában ez a sztori már csak hab a tortára. Felszaggatott egy régebbi kérdést, amit már igyekeztem eltemetni. Úgy érzem van más is amiben nem őszinték.
2018. okt. 29. 08:38
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon túlreagálod kérdező. Semmilyen kapcsolata nem volt ezek szerint vele, gyakorlatilag egy idegen ember. Elég buta hiedelem az, hogy valakik a közös vér miatt lesznek egy család.

Attól, mert közös az apjuk, de soha az életben nem találkoztak, miért legyen neki fontos? Miért akarod te felülbírálni, hogy most neki mi a fontos? Neki az a nő egy idegen. Nekem is vannak amúgy valószínűleg még unokatestvéreim a világban, sőt csomó másod unokatestvérem is, de egyszerűen nincs velük semmi kötelék, nem tudunk egymásról. Akiről tudok, az sem tartja a kapcsolatot, én sem vagyok rá kíváncsi. Miért erőszakoljam rá magam idegen emberre, hogy márpedig mi rokonok vagyunk, legyünk jóban??

2018. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, mindig is tudta, hogy van. Csak nem ismerte, azt se tudta, hol van. Akkor minek mondja?

Most találta meg, ezt írod. Tehát tök jogos, hogy csak most avatott be, hisz már van valami konkrétum. Ez viszont nem változtat azon, hogy az a nő egy idegen, akivel lehet, hogy félig vérségi kapcsolat van, de ez édeskevés. Ez konkrétan semmit nem jelent. Hidd el, meglepődnél, hogy az ilyen emberek hogyan reagálnak arra, hogy valami sosem látott rokon felfedi magát. Sehogy, a legtöbbje le se tojja. Ez sokkal gyakoribb felállás, mint te most gondolod. Minden embernek több ilyen sosem látott és ismert rokona van, mint gondolná. Családok törnek meg és mennek szét, vagy egyszerűen csak messzire ágaznak. Apukádnak is lehet rossz érzése az apja másik kapcsolatából született gyerek iránt, és ezt is illik tiszteletben tartani.

Elhiszem, hogy hirtelen felzaklatott a hír, de hidd el, meg fog nyugodni a dolog, mert ez nem olyan nagy cucc.

2018. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Még is fontos lehetett neki, ha megkereste. És azt mondta nagyon kedves volt és barátságos, és sok mindenkire emlékezett a családunkból.

Ne forgasd ki a kérdésem, mert a hangsúly itt azon van, hogy nem mesélte el. Az már további részletkérdés, hogy megkeresi -e az ember, kíváncsi -e rá vagy sem.

2018. okt. 29. 09:09
 9/31 A kérdező kommentje:
6.-nak írtam
2018. okt. 29. 09:10
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem érdekelne. Nem értem miért van ilyen sok ember belebuzulva a "vérbe". Az a családom akit én választok, nem az akivel rég halott ősök miatt kötelező bájologni. Anyukám ágáról például nem ismerek senkit. Tudom hogy vannak unokatestvéreim, meg ilyen olyan rokonaim, mikor kicsi voltam még valakinek az esküvőjére is elvittek, de amúgy a nevüket sem tudom. Anyukám sem tartja velük a kapcsolatot. Nem azért mert rossz a viszony, vagy volt valami nagy dráma, csak senki nem szereti arra pazarolni az idejét évente 2x hogy az időjárásról csevegjen kvázi idegenekkel.
2018. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!