Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti is kiakadnátok, ha megtudná...

Ti is kiakadnátok, ha megtudnátok, hogy van egy "eltitkolt" rokonotok és a szüleitek sosem említették?

Figyelt kérdés

Kiderült számomra, hogy apámnak van egy féltestvére, egy nővére akit most talált meg és küldött róla képet. Ő mindig is tudta hogy van, de soha nem említették nekem. Ráadásul itt lakik tőlem pár kilométerre.

Örülök, hogy megtalálta, ráadásul az egykor népes családból már kevesen élnek, és most felnőtt fejjel megtudom, hogy van egy néném. Közben pedig kiborított hirtelen a hír, hogy hogyan lehet ennyire félvállról venni. Mikor megkérdeztem miért nem említette eddig, csak annyit mondott, nem tartotta fontosnak.

Azért tettem idézőjelbe az eltitkoltat, mert nem szándékosan rejtegették, hanem valóban az lehet az igazság, hogy nem fontosak az ilyen "kis apróságok" számukra.


2018. okt. 29. 08:08
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

#18. Semmi gond. Nálam is mindig ez van, alapból másolok mindent mert folyton akkor szakad meg mikor lenyomom az entert a küldéshez.

Apám nagyon okos ember, műszaki zseni és elismert szakember. Viszont sok mindent elbagatellizál, amiről ő úgy gondolja nem fontos, és nem érdekli, hogy a másiknak fontos lehet. Ha olyan jellegű kérdést teszek fel, ami neki nem fontos, akkor dacosan csak azt mondja: "Nem mindegy?" Úgy tudom elég szigorúan voltak nevelve, és szerintem nem sok odaadást kaptak. Ehhez képest én nem panaszkodhatok, de még is sokszor úgy érzem van valami sötét folt. Sosem kérdezhetek bele semmibe, mert csak elutasítást kapok, és régi fényképek sosem kerülnek elő. Már többször kértem a nagyikról, nagybácsikról, de ezeket a kéréseket mindig kikerülik. Magunkról sincs szinte semmi a tesómmal. Illetve tudom hogy vannak, de nem kapom meg őket. Többször volt, hogy mikor mentünk látogatóba, kértem anyut, hogy szedje elő a dobozt, amiben vannak régi képek, úgy szeretném megnézni őket, de mindig valami kifogás volt. Ezek nekem kissé gyanúsak és az is egyre gyanúsabb, hogy valami mást is titkolnak, és nem akarják hogy elgondolkodjak. Vagy tényleg ennyire csak belesz..nak.

2018. okt. 29. 11:28
 22/31 anonim ***** válasza:

"Apám nagyon okos ember, műszaki zseni és elismert szakember" - igen, amiről te beszélsz az az intelligencia (IQ).

Én viszont az érzelmi intelligenciáról (EQ) írtam, ami egy merőben más dolog. Nem hülyéztem le apukádat vagy a magyar társadalmat, semmi ilyesmi. (Egyébként meg magamról is beszéltem, mert szörnyen átlagos az EQ-m és nehezen boldogulok az emberi kapcsolatokkal, évek óta próbálom fejleszteni magam e téren.) Nagyon intelligens emberek is rendelkezhetnek átlagos vagy annál jóval alacsonyabb érzelmi intelligenciával és fordítva. Például az Asperger-szindrómások, de egyáltalán nem kell autistának lenni ahhoz, hoogy egy egyébként szörnyen okos ember esetlen legyen az emberi kapcsolataiban, ne érezze át a rokoni és egyéb kapcsolatok jelentőségét, vagy például bele se gondoljon abba, hogy neked egy ilyen ismeretség fontos lehet, vagy minimum tudni szeretnél róla. Esetleg nehezen gondolkodik mások fejével, nehezen éli bele magát a Te helyzetedbe, és ezért nem is gondolt rá, hogy megossza veled a dolgot.

Az meg külön érdekes, amit a papádról írtál, hogy bovonult a háborúba, és egyszerűen felbomlottak a korábbi kapcsolatok, teljesen új, a régitől leválasztott életet kezdtek az emberek. Ezek az érzelmi problémák itt Magyarországon nagyon sokszor az ehhez hasonló 20. századi családi történetekből adódhatnak. Más volt akkoriban az emberi élet és a családi kapcsolatok értéke, apukád pedig ezt a felfogást örökölhette szerintem.

2018. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Nyitókérdésedre válaszolva: igen, én is kiakadnék.

Ha 42 évig nem mondták el, hogy van apukádnak egy féltestvére, az igenis titkolódzás. Az ostoba mellébeszélés, hogy nem tartotta fontosnak.

Eszerint nagypapád, miután nagymamáddal összejött, egyáltalán nem tartotta a kapcsolatot a lányával. Ez eleve szomorú dolog. :-(

De apukádnak mégiscsak elmondta ezt, hisz apukád nyilván tőle tudja nagypapád életének vargabetűit.

Szerintem te is keresd meg nagynénédet, és - ha szimpatikusak vagytok egymásnak - ezután tartsátok a kapcsolatot. Ha apukádat, aki 50 évvel ezelőtt is megkereshette volna, kedvesen fogadta, akkor téged, aki most tudtad ezt meg, biztosan szintén kedvesen fog fogadni.


Legutóbbi kommentedben, ha jól sejtem, arra célzol, hogy talán nem vér szerinti gyerekük vagy. Igazából az ilyen gyerekkort, rokonokat titkoló családokban ez teljesen reális feltevés. Lehet, hogy ez soha, még szüleid halála után sem fog egyértelműen tisztázódni. Legjobb, ha ezen nem agyalsz, hanem éled a saját életed, a saját családoddal - és saját gyerekeiddel te másképp teszed mindezeket.

2018. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
#23. Rátapintottál, de nem a saját származásom miatt vannak kételyeim, inkább a bátyáméval. Ő is sejti, csak abban maradtunk hogy nem forszírozzuk, mert a szeretetünkön nem változtatna, bár jogunk lenne tudni. El is felejtettem ezt már egy ideje, míg nem jött most ez az újabb titok, ami arra a gondolatra késztetett, hogy van valami más amiért nem szeretnek beszélni a családi szálakról, különben elkezdenék boncolgatni mást is. Ezért nem kerülnek elő soha a családi fotók sem. Ilyen alkalmakkor akaratlanul előjön, hogy "júj tiszta apja, tiszta anyja" . "vagy mégsem?" Szóval ez az infó főleg ezek miatt az előzmények miatt ütött szíven.
2018. okt. 29. 12:59
 25/31 A kérdező kommentje:
Fejlemény: Felhívtam aput, és megadta a nevét és a címét. Azt mondja, ő úgy emlékszik beszélt róla régen. Nem hiszem, mert erre azért emlékeznék, de sebaj., Talán még jó is kisülhet ebből. Lehet közeledünk valami jó felé.
2018. okt. 29. 14:24
 26/31 anonim ***** válasza:

Nekem van valahol egy apám 3 gyerekkel szóval azok elvileg a testvéreim.

De mivel apámat nem tartom annak, így azokat a testvéreket sem testvérnek. Ha felbukkannának ugyanúgy tekintetét rájuk, mint idegen emberekre, akiknek ugyanaz a vezetékneve.

2018. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
#26. Ez nagyon sajnálatos, de az kicsit más, mivel az apáddal sem tartod a kapcsolatot, így érthető hogy a többi tagja sem mozgat meg. Én jó kapcsolatban vagyok apámmal, és szerettem a testvéreit is.
2018. okt. 29. 17:13
 28/31 Metionin ***** válasza:
Attól függ hogy milyen közeli vagy hogy milyen ember. Mi alapból nem igazán tartunk kapcsolatot a rokonokkal, apámnak 10 tesója volt, szóval rengeteg első és másodunokatesóm van, nem ismerem mindet és nem is érdekelnek, szét vannak szóródva 2 országban. 20 évesen viszont véletlenül megtudtam hogy van egy féltesóm, apám mellékúrásának eredményeképpen. Na azon meglepődtem, mondjuk anyám se tudta.
2018. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
#28. De akkor gondolom téged sem hagyott hidegen a hír hirtelen.
2018. okt. 29. 17:53
 30/31 Metionin ***** válasza:
Hát nem. Nem is maga a tény, hanem hogy én erről miért nem tudtam. Aztán kiderült hogy már a születésem előtt is válni akartak (utána is vagy 4x) és egyik ilyen "szünetben" gyártotta le apám a tesót, és azért nem tudtam mert akkor az egész balhé kiderül. Nem mintha nem lett volna tökmindegy.
2018. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!