Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hány évesen kezdtetek bele a...

Hány évesen kezdtetek bele a családfa kutatásba?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy kb. mikor kezdtétek el, mióta csináljátok, és hány évesek vagytok?

Én nagyapám hatására kezdtem el, már jó pár éve, sok segítséggel (a nagyszülők részéről) csinálom.

Azt vettem észre, hogy velem egyidősek nem nagyon csinálják, valószínűleg nem érdekli őket(?). Úgy érzem kilógok ezzel valamennyire közülük (ez szerintem nem feltétlenül baj).

Van akit már kamaszként érdekel ez?


16/f



2018. nov. 13. 21:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

21/f


Nagyon jó, hogy már most elkezdted, mivel én akkor már nem sok idősebb rokonomat tudtam megkérdezni. Sajnos anélkül meg már korábbra bizonyos ágakon nem is tudok kutatni!


Sok sikert, és kitartást kívánok hozzá!!!

2018. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 😉🙂
2018. nov. 14. 22:45
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként is érdekelt, de nem voltak megfelelő forrasaim az induláshoz. 20 évesen kezdtem, 6 éve csinálom aktívan.
2018. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan már nem emlékszem, pár éve, de már 40 fölött kezdtem. Néha leálltam vele hosszabb-rövidebb időre, mert a munkám mellett nem nagyon volt időm.

Imádok vele molyolni, gyűjtöm az adatokat, saját adatbázist készítek. Szívesen foglalkoznék ezzel munkaként is, de nem tudom, hogyan lehetne. Nem feltétlenül saját vállalkozásra gondolok, de szívesen gyűjteném és rögzíteném az adatokat akár alkalmzottként is. Sajnos ilyen jellegű munkát nem találok, pedig most éppen keresek.

2018. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és a nagyobbik lányom is szokott nekem segíteni, kb. 16 körül volt, mikor eljött velem a levéltárba is, meg idén mentünk, mert volt, amit csak ott lehet kutatni. Nem megszállott mint én, de szívesen segít még az adatok rögzítésébe is beszállt és érdekli, amiket kiderítettem. (utolsó voltam)
2018. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Én még sehány, mert szüleimet piszkálom, hogy csinálják. Ők fejből tudnak sok nevet visszamenőleg, akiket még ismertek is. Nekem mindez szó szerint kutatás lenne...


Az lenne a célom, hogy meglegyen amit mi jelenleg élők tudunk, és utána belemerülnék én is jobban a nyomozásba....


Kérdező! Amúgy még jó hogy ezzel foglalkozol a rokonságod legöregebb tagjait faggasd ki mielőbb, hogy elmondjanak mindent amit tudnak, még mielőtt meghalnak. Ez egyszerűbb, mint hivatalokban nyomozni első körben.

2018. nov. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is érdekelt. A töri is (és nem a politikai része) és a családtörténet is.

Kb. 20-22 voltam, amikor összeállítottam táblázatba azokat a felmenőket és gyerekeiket, akiket ismertünk/ismerünk vagy tudunk róluk. Amikor a férjemmel megismerkedtem (25 évesen), nála is leírtam a hallottak alapján ugyanezt egy ugyanolyan táblázatba, amikor már a menyasszonya voltam. Ekkor még álmomban nem gondoltam, hogy anyakönyvben tudok kutatni.

Pár hónapja keztem el, 30 évesen, az igazi kutatást, az erdélyit és törvénytelen születéseket kivéve minden szálon el tudtam kezdeni nyomozni FS-en és egyéb helyeken, jelenleg 200 egyenesági felmenőnél tartok, egyéb rokonnal együtt 1200 körül van. Egy szuper programba rögzítem, ha ezt nem találom meg, lehet el sem kezdek kutatni.

Most karácsonykor befejezem, vagy legalábbis ezzel az intenzív kutatással leállok (napi 5-7 óra), addigra reményeim szerint az adminisztrációval is és a kutatással is végzek, ameddig szeretnék eljutni.

2018. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ésesapámnak ezt adtuk 50. születésnapjára ajándékba, de mi kértünk hozzá segítséget. Testvéreimmel dobtuk össze rá a pénzt, de megérte. Persze ahhoz, hogy el lehessen indulni, jó sok anyagot gyüjtöttünk össze mi is nagyszülöktől és rokonoktól. Nálunk mindenkit érdekelt a végeredmény és mindenki átbográszt a családfát. Még vannak olyan emberek akiket ez izgat. 21/L (Az öcsémet is érdekelt, nagyon. Ö 18 éves)
2018. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen kezdtem, most leszek 28.

Szerintem is nagyon jó, hogy foglalkozol vele, de valószínűleg tényleg nem érdekli az ilyesmi a korosztályod nagy részét!

2018. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

2019 augusztus végén kezdtem.

Excelben vezetem.

Neten keresem.

(Mondjuk viszonylag könnyű dolgom volt, mert 2011-ben földöröklődés miatt nagyanyám egy csomó papírt összeszedett. Így nem csak pár nevem volt amiből kiindulhattam, hanem jó sok)

Kb az 1800-as évek elejére sikerült eddig visszamennem.


18L (február 14.-tűl 19 :) )


Amúgy amiatt kezdtem el, mert előkerült az a családfa, amit 4.-ben történelem házinak rajzoltam. :D

2020. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!