Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek is igaz az a...

Szerintetek is igaz az a mondás:miszerint mindenki megkapja a maga "jutalmát" az életben aszerint, miszerint viselkedik az emberekkel, vagy amilyen életet él?

Figyelt kérdés
Ha van példátok írjátok meg személyes tapasztalataitokat ezzel a témával kapcsolatban,mert arra vagyok kíváncsi,hogy az élet (vagy a jó Isten) mennyire szolgáltat igazságot?
2010. júl. 2. 16:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
nincs igazság:( sztem
2010. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem igaz és példát mindenki lát maga körül, csak körül kell nézni..
2010. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igaz mert van 1 nagynéném aki az összes családtagjával szemétkedett és most olyan egyedül van és szegényen...
2010. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
szerintem sajnos nem igaz, csak jól hangzik gonosz, rosszindulatú embereknek ezt mondani, hátha észbe kapnak. Ismerek jó pár öreget, akik életükben nem sok jót tettek, mégis megvannak.
2010. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igaz egy kicsit biztos, mert ha te kedves vagy meg segítesz másoknak ők is kedvesek lesznek veled (feltéve ha nem olyan taplók hogy nem) és ha meg undok vagy mások sem lesznek kedvesek veled. Pl. van olyan barátod, ismerősöd akinek bármikor elmennél segíteni akármit, és egy csomó más embernek nem.
2010. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

Igaz is, meg nem is...


Nem,mert messze nem így van ebben a szűkebb értelmű életünkben. Mivel kapunk feladatokat is az életben, és az életünk előtti idők is hatnak az életünkre, amire nincs ebben az életben direkt rálátásunk. Tehát ha azt a szúkebb életet vesszük, amit szinte mindenki ért alatta, nem.


Mégis: igen, mert az élet örök!!

2010. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül igaz,az Élet nem olyan,mint a népmesék sajnos.Igazából az szenved a legtöbbet,aki jóindulatból cselekszik,pont a jószívűsége miatt.A gátlástalan emberek úgyis átgázolnak majd Rajta.A gonosz emberek pedig legtöbbször élnek,mint hal a vízben,nem hiába a rafináltságuk,és a kétszínűségük.Hozzáteszem,a legtöbb ember szemében csakis akkor vagy ,,szuper",ha benyalod és eladod magad.Ha visszahúzódsz,de rendes vagy,akkor Te leszel a szálka sokak szemében,ha pedig egyszer kinyitod a szádat,azért leszel gonosz szemétláda.Nincs igazság.
2010. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
na az utolsóval nagyon egyet tudok érteni,s persze az összes többi válaszadó gondolata nagyon elgondolkodtató....-de miért van ez így?Pld a mamám miért halt meg 36 évesen méhnyakrákba azért,mert a papám,aki nőzött haza vitt minden jó kis bacit,s ő elélt még 40 évet vígan,s nem szenvedett,mikor meghalt?A nevelőapám,aki taníttatot,szeretett,mindent megadott nekem,nagyon igazságos ember volt,és nagyon okos is miért halt meg 48 évesen tüdőúrákban?És az "édesapám" aki gyerek korom óta leszarja a fejemet mnég most is 60 évesen vígan él,gazdagságban,jó egészségben,mint hal a vízben?Most akkor legyünk rossz emberek?????
2010. júl. 2. 18:04
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha magamból indulok ki nem igaz. Kedves vagyok, törődő, de valahogy csak a rossz jár ki.
2010. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

apám elhagyott minket mikor kicsi voltam, és még le is akart húzni rendesen.

kevés jó szava volt hozzám az életben, a tettei meg... hát, nem is mondanám apámnak.


nos, ő most csinált másik két gyereket, 10 éve házas a feleségével. nagy házban, boldogan élnek, mindent megengedhetnek maguknak.


a nagyszüleim, akik mindent megtettek értünk, ők meg borzalmas szenvedések közt élték le életük utolsó hónapjait. nem ismerek hozzájuk hasonló nagyszerű embereket...


szóval az élet nem igazságos, az eddigi tapasztalataim szerint.

2010. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!