Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is örült, mikor elkerült...

Más is örült, mikor elkerült otthonról, a családjától?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kibírhatatlanok. Másképpen nem lehet velük kommunikálni, csak veszekedni. Elegem van a mindennapos vitákból és abból, hogy olyan dolgokban oktatnak ki, amiről fogalmuk sincs (pl egyetem). Ráadásul példát semmiben soha nem mutattak, csak elvárásaik vannak, méghozzá hatalmasak. És még bíztatni sem képesek. Ezek után normális, ha örülök, hogy szeptemberben végre elmehetek egyetemre és kollégista lehetek? Biztosan nehéz lesz, főleg eleinte, de úgy érzem, akkora tehertől szabadulok meg a családom által, hogy ez bármit megér. Más is érez, érzett már így? Mennyivel volt jobb egyedül?
2010. júl. 11. 16:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nehezen szakadtam el otthonról (18 évesen), és a mai napig szívesen járok haza. De ez nyilván család függő.
2010. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Féltem tőle, hogy milyen lesz egyedül egy idegen környezetben, aztán örültem, mint a majom a farkának. Alapállapotban is jót tesz az embernek egy kis önállóság már 18 éves korától.
2010. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Normális családi körülmények mellet kerültem el otthonról és már nagyon vágytam a külön életre. Egy álmom vált akkor valóra és nagyon boldog voltam, hogy élhetem a magam életét.

Szinte szárnyakat adott az önállóság.

2010. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ti kollégiumban vagytok?

Igazából annyira messze nem lakok, bejárós is lehetnék majd, de nem szeretném, jobb nélkülük. Csak remélni tudom, hogy amikor hazajövök hétvégente, akkor nem fognak így viselkedni.

2010. júl. 11. 16:42
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Én nemrég jöttem albiba tesómékhoz el otthonról kb fél éve. azelőtt melóztam egy évig, otthol sem voltam, azelőtt meg koliba a fősulin. A szülők nem szeretik a gyeeket otthol skszor, irritálja őket. Szerintem az lesz ha kijárod a sulit és ha otthol fogsz lenni, mindegy hova de munkába akrnak majd látni mint engem is. Jobb eljönni inkább, mert gyűlöletté is fajulhatnak a viták. Tapasztalat.
2010. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Itt már most is az van. Ha mondok nekik valamit, az vagy egyik fülükön be, a másikon ki, vagy pedig belémkötnek, megpróbálják rámerőltetni az ő elméleteiket, az ő gondolkodásmódjukat, amit én nem viselek el, és abból megint vita lesz. Most, nyáron, minden egyes nap...
2010. júl. 11. 16:48
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Figyi annyi nyugtasson, hogy sok helyen ez megy. akoriban én is anyuék melett voltam mikor baxtatták a bátyám, mert azhittem igazuk van. De átélni másabb, és ha tényleg nincs meló.... okés, lehet hogy van valamilyen de ha abba belemegy az ember hogy nézzek normálisat, hogy járjak állásinterjúkra ha lelesz kötve az időm. Pénzt nem kérek otthonról, szocit beosztom nagynehezen, akkor meg mivan? Én sem értem az én anyum, és mikor magyaráznám neki szépen, hátde hátde hátde... jön azzal, hogy de mi lesz ha ő már nem lesz, azért akarná hogy lássa dolgozok... Azelőtti meló az már a múlt aztmondja, azzal ne jöjjek. pff Hát köszi.
2010. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Igaz én csak 15 éves vagyok, ősztől albérletbe jutok, az iskola miatt, ami nem biztosít kollégiumot, de tanulós társasággal költözök, így örülök :)

Nagyon várom, a szüleim kibírhatók, de sajnos muszáj elmennem innen.

2010. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már alig várom, hogy lelépjek.. Utálom ezt a környéket, az embereket, de a családból is néha nagyon elegem van.
2010. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Én csak akkor, ha ők kerülnek el itthonról pár napra :D
2010. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!