Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul érzem magam, anyám...

Rosszul érzem magam, anyám erőltet?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudtam jobban hogy megfogalmazni ezt az egészet, szóval majd most ide leírom!

18 éves fiús lány vagyok, nemsokára már 19 leszek és pont ezzel van a probléma, hogy fiús vagyok. Mindigis fiús voltam, ami anyámnak sosem tetszett, úgyszintén báttyámnak sem, viszont apám nem törődik ezzel; "ha az tetszik neki, akkor hordja, most vágjam nyakon?" Legtöbbszór ezt mondja xDDD

Na igen, barátnőjeim nincsenek, fiúkkal szoktam haverkodni, velük megyek bulizni, meg az iskola keretein belül is velük vagyok. Olyan hű de sok nem tudom én hány ezer haverom nincs, de vannak. Gyerekkoromból is van 2 srác, akik legjobb haverjaim.

Magamról: ugyebár fiús vagyok, fiúsan öltözök, gördeszkázok, abszolutt semmi sminket nem használok (nem is értek hozzá). Haverjaim szerint jól áll nekem ez a stílus, + a humorom is hatalmas. Mindenkivel kedves és jófej vagyok, de aki bunkó velem, azzal én is az vagyok!

Leginkább a fiús dolgok szoktak érdekelni, a parfüm, magassarkú meg egyebek még csak a figyelmemet se ragadják meg.



Én mindig jól érzem magam a bőrömben, felszabadultnak tartom magam. Viszont anyám nagyon rám akarja erőltetni, a "durva sminket", vagyis jobban mondva a túlzott smink (én hívom durvának xdd). Na meg + dekoltázs, tapadós farmaernadrág ami úgy rámtapad, hogy mozogni se tudok. Na meg a magassarkú, hogy jóval magasabb legyek, mert törpe vagyok.... (155 cm magas vagyok már olyan 15 éves korom óta xd)

Néhányszor megprobáltam magam így elképzelni és hatalmas szégyenérzetet érzek, mert hogy én mindigis fiús voltam és most hogy mutogassam magam, meg kisminkeljem mavam de kegyetlen ez lehetetlen..... valamikor hatodikba voltam kisminkelve először meg utoljára, mindenki azt hitte huszonéves vagyok és egy udvarlóm is akadt, aki rögtön az elején kifejezte, mennyire tetszek neki, viszont smink nélkül úgy eltünt az életemből, mint a huzat, megijedt ahogy kinézek.... Azóta igen sokat változtam.



Megkérdeztem néhány nagyon nagyhaveromtól, hogy mit szólna ha smink, dekoltázs, magassarkú lenne rajtam és valaki azt hitte, hogy az ördög szállt meg XDDDD

Valaki meg ugye ezt az egészet furcsálta, de nagyon. Mégis mit mondhattam volna, miért kérdeztem ilyet? Anyám erőlteti...

Mindig azt kell venni, ami anyámnak tetszik... ha nem az, hanem ami nekem tetszik, akkor alvásig csak pukkadozik és tönkre akarja tenni a jókedvemet. Egyik haverom felajánlotta, hogy eljön velem shoppingba, tudna ajánlani ezt-azt, ami jól is állna nekem. Egyedül nem nagyon szeretek shoppingba menni, de apámmal vagy valaki haverral igen!

Apám bármit megvesz nekem, ő mindent rámbíz, amit én akarok.



Néhány rokonoknak úgyszintén az a bajuk, hogy fiús vagyok. Némelyik még azt is megmondja, hogy "egy lánynak szépnek kell lennie" / "jaj de szép lány lennél te, csak nem akarsz!"

Áááááááá érteeem één a lényegeeet!!! Szóval én ronda vagyok mi????!!

Ilyet a haverjaim sosem mondtak, de azt, h "szép vagy / menő vagy" azt rengetegszer.

Ilyen vagyok, ilyennek ismertek meg a haverjaim, ilyennek szeretnek és szerintem ha "nőiessebb" leszek, akkor egy zárkózott, szégyenlős, senkire rá sem néző lány lesz belőlem, talán depressziós is...



Tanácsokat szeretnék kérni, hogyan tudnám anyámnak megmagyarázni, hogy én ezt utálom és nem fogok csak azért megváltozni, hogy neki megfeleljek. Neki tetszek, de magam nem... mégis hogyan legyek boldog, ha nem tetszek magamnak? Megmondtam anyámnak, hogy ő is volt fiatal, kamasz emberi lény, és hogy olyan volt, amilyen lenni akart, akkor én mért legyek tiszta anyám? Komolyan mondom utálom, hogy lány vagyok!!🤮

HELP PLS



2019. aug. 13. 19:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem van átmenet a fiús ruhák és a tusarku között, amit azért akkor megfontolhatnal, amikor olyan eseményre mentek, ami nem hétköznapi
2019. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy szomorú, hogy sokan a fiús alatt a tahót, igénytelent, rossz helyesírásút értik. :/
2019. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A 9. válaszoló végre feltette a konkrét kérdést, és az arra kapott válaszból mi is tudnánk (én is tudnék) testre szabott javaslatot tenni.

Én még jobban konkretizálok a kérdező felé: szexuálisan melyik nemhez vonzódsz?

Egyébként magam is ismerek több nőt is, akik már megérték a nyugdíjukat, gyereket szültek és mindig is fiúsan (most már férfiasan) öltözködtek. Egyikük, elmondása szerint mindig a fiúkkal haverkodott, mászott a fára, velük játszott, fiatalon velük, később egy női csapatban futballozott, de sosem "csüngött" a fiúkon, azaz nem volt "az ezred lánya" (gondolom értitek...).

Fordított esetek is vannak: lányos fiúk.

2019. aug. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
12. A helyesírása nem függ össze azzal fiús vagy sem. Az szimplán pocsék. Ami gáz 19 évesen. Lehet, hogy ápolt ezt sem kritizálta egyetlen válasz. Tanulj meg szöveget értelmezni! Csak azt nem értem ennyi idősen miért nincs jobb dolga mint regényt írni ife arról, hogy nem hord magassarkút. Ki a francot érdekel ki mit hord? Komolyan irígylem a problémáit.
2019. aug. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

Anyakent

A lanyom hasonlo volt. Addig amig nem lett egy komoly kapcsolata. Onnantol lassan de noiesebb lett. Neha mar felvett egy ket szoknyat vagy ruhat, csajosabb cipot. Es egy kis smink, semmi komoly csak egy pici szin a szemehez.

Mondjuk en nem eroltettem, annyit kertem h legyen olyan ruhaja is amit komolyabb esemenyre felvehet. Pl eskuvo, szinhaz etc... ahol azert nem jelenhet meg akarhogy. De nem szoltam bele max velemenyt mondtam ha kerdezte.

2019. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kovpet ***** válasza:
58%
Kérdező, élj úgy, ahogy te akarsz. Mások meg kapják be ha nem tetszik. Főleg a kedves rokonok, nekik aztán végképp nem osztottak lapot.
2019. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
De azért azt vágod, hogy lelkizni nem fiú haverral kell? Mármint, na. Szép vagy, meg úgy vagy jó, meg hatalmas a humorod, meg amúgy mellékesen megnézne ruha nélkül is. 18 meg huszoneleje korosztály az ilyen, az be akarja zavarni. Főleg az olyan lánynak, akinek gőze sincs arról, hogy hogy működnek a dolgok. Az ilyen hülyeségeket már 16 évesen sem hisszük el, mert igazi lányok vagyunk, akiknek meg kellett tanulni kezelni az ilyen szitukat. Te meg kicsit olyan vagy, mint Pinokkió. Fogalmad sincs, hogy mire megy ki a játék. Elhiszem, hogy vagány vagy, de azért butuskának nem kell lenni. Attól, hogy friendzoneolva vannak, első adandó alkalommal kapnának utánad. Keress barátokat szerintem, mert azoknak talán elhinnéd, hogy 18 évesen nagyon gáz, ha valaki úgy viselkedik, mint egy 14 éves fiú. Egyetemen/főiskolán már majd talán észbe kapsz. Nem tűsarkú meg full smink kell neked, hanem egészséges énkép.
2019. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!