Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet így élni? Mit...

Hogy lehet így élni? Mit csinálnátok egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok itthon kb mint egy szellem... Anyum egyátalán tudomást sem vesz rólam, eddig meg viszont mindig cseszegetett vagy beszólt, tehát most eldönthetem melyik jobb, az azért volt rossz, mert dühös is voltam, ez meg azért rossz, mert nagyon magányos vagyok... Egész nap csak olvasok, filmezek, zenét hallgatok, és nincs kihez szóljak 3 szót sem . Valóban azaz érzés, mintha az ember meghalt volna, és nem látnák, és nem hallanák őt, hetek óta tart ez az állapot, mindig különféleképp nyilvánul meg, van, hogy beszólt, volt, hogy kiabált, volt, hogy lehordott, most jött a némaság, mindegy, a lényeg, hogy ne legyen velem normális , már mintha csak arra menne ki.


Most érkeztem el arra a pontra kb, hogy már tudom mit érezhetett édesapám, mikor öngyilkos lett, ugyanezt a sivárságot, annyi különbséggel, hogy van párom, vannak barátaim, és ők ezt az egészet segítenek átvészelni.

Titkon az a gondolatom, hogy anya nagyon is jól tudja, mit tesz ez velem, tudja jól, hogy apa is így ment el, és akármilyen kegyetlen gondolat, de bennem van, hogy talán így akar 'eltenni láb alól ' Persze, akkor egyből az van bennem, hogy na persze, csak azért, hogy neki könnyebb legyen, még meg sem kell mérgeznie, megteszem magamtól is. (Szörnyű anya, nagyon rossz.. Nem úgy kell rá gondolni , mint egy átlagos anyára, hisz már az elmond mindent, hogy apát is öngyilkosságba kergette- hajlama volt rá persze, mert a családunkba rengeteg öngyilkos volt)

van még egy évem a suliból, a kolesz azért nem lehetséges, mert drága, azután dolgozni fogok, és elköltözni (vissza sem nézek..) . Addig kellene valami,sokan ajánlják , hogy ne vegyem fel, hagyjam rá, nézzek filmeket, hallgassak zenét, kapcsoljam ki azt, hogy rosszul vagyok ha itthon kell lennem... De ez így az elején nagyon nehéz...


Volt valaki hasonló ramaty helyzetben? Még az is megnyugtatna, hogy más is átélte, és itt van :)


2017. máj. 21. 11:23
1 2 3 4
 1/39 szántóvető ***** válasza:
38%
talán azért basztatott mert azt hitte hogy jó irányba tud terelni,de belátta hogy ez nem megy úgyhogy feladta.az általad leírt dolgokból nem lehet megítélni se anyádat,se téged,se apád indítéka nem derül ki.főz/mos/takarít rád?
2017. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
19%
Apád egy gyenge és végtelenül önző jellem volt, ennyi. Tudta, milyen anyád, mégis magadra hagyott vele...
2017. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy rossz úton, lesz egy szakmám, nem cigizek, nem iszok alkoholt, nem drogozok, tanulok elég jók a jegyeim is. Soha nem tettem semmi olyan dolgot, ami ütközne a törvénnyel, nem annyira tud rám panaszkodni ha úgy nézzük, ezerszer rosszabb lánygyerekek vannak nálam, nem váltogatom a partnereket sem, valamiért, nem szeret. Egyedüli lánya vagyok, másik két tesóm fiú, lehet amiatt :( . Ráadásul véletlen gyerek is vagyok.
2017. máj. 21. 11:44
 4/39 anonim ***** válasza:
71%
Szóval anyád egyedül sikeresen felnevelt 3 gyereket, mellé cipeli a lelki terhet, hogy a férje öngyilkos lett, talán elfáradt, belefásult, magányos, anyagi gondjai vannak, te meg csak a saját "szenvedés"-eddel vagy elfoglalva. Még azzal is megvádolod, hogy apád miatta lett öngyilkos, holott a szuicid hajlam benne van a famíliában. Lesz szakmád, ha nappalin tanulnál tovább, kapnád az árvaellátást (közel 40 ezer havonta), mellette szoctámot, mert félárvaként, alacsony egy főre jutó keresettel biztos, hogy jogosult vagy rá, de ezt is anyád szemére veted, hogy nem fizetne kollégiumot, mert neki nem fér bele. Szerintem próbáld meg kihúzni a fejed a saját seggedből, és más szempontból is megnézni a dolgokat, egy csöppnyi empátiával az iránt, aki nem menekült a halálba a felelősség elől, hanem becsülettel tette a dolgát értetek.
2017. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen egyetértek a 4-sel.
2017. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Szerintem meg egyszerűen nem vagy normális :).

Egy anyuka akkor se viselkedjen így, 5 éve történt, eddig mindig normális volt, most valami 1-talán 2 hónapja történt, fogalmam sincs mi, pedig azóta párja is van új, nem élünk rosszul sem, és a nagyobb tesóim is kirepülnek, egyedül nekem nincs saját keresetem, és keresem az okot azóta is (1-2 hónapja, hogy mi miatt romlott meg a kapcsolatunk),addig oké, hogy talán mert én még tanulok, és nem tudja még rólam úgy levenni a kezét, mert mondjuk a bérletet fizetnie kell, meg év elején a tankönyveket, és még neki kell eltartania, de gond nélkül megcsinálta ezt a 2 nagyobb bátyámmal is, mikor még ők voltak tankötelesek ... Illetve mikor már nem voltak, de beszerették volna fejezni ha elkezdték.

Nappalin tanulok, kap utánam minden ilyet még, nem is igazán tudom, hogy ez a gondja, eddig sosem mondta, hogy terhére válik, hogy még 'pénzelnie' kell, és hogy még itt lakom, egyszerűen megváltozott, és csak velem, Bátyáimmal nagyon kellemes hangon tud beszélni, a párjával elkirándulgatnak, ide oda mennek, nem látszik fásultnak, depressziósnak, vagy valami olyasminek mint akinek nincs kedve semmihez és segítségre szorulna.

Az egészben a csúcs az, hogy ma mikor jött a párja, már ő sem köszönt nekem, csak bátyámnak. Tutira van valami, amit velem nem közöl, de valamiért undorodik tőlem.

Lehet védeni persze, de szerintem ez sem egészen normális...

2017. máj. 21. 12:38
 7/39 A kérdező kommentje:

és sosem gondoltam arra, hogy azt szeretné, hogy apu sorsára jussak, most gondoltam erre először, mikor a bizonyos pohár ott telt be, hogy a párja már nekem sem köszön, hogy mivel tudja úgy tele beszélni a fejét neki is a SAJÁT lányáról, amivel ezt éri el? Másik kérdés, hogy valaki a saját lányával miért tesz ilyet?

Nem vesztünk különösebben össze, nem kértem tőle nagyobb dolgot, (tehát pl nagyobb összeget, vagy akármit, csak ami eddig is, a havi bérlet ezerpárszáz forint). Bátyáim sem dolgoztak miközben tanultak, ha pedig ezt szeretné, nem hiszem, hogy így hozná tudtomra , nem ésszerű, hogy nem szólna, hogy keressem meg az árát, annak amit megeszek, és amennyiért mos rám, akkor szerintem inkább szólna.

Jó régóta azon gondolkozom, pontosan minek a hatására történt ez :( .

2017. máj. 21. 12:42
 8/39 anonim ***** válasza:
2%

Ja persze, most már csak 1-2 hónapja ilyen :D

Eddig úgy írtál róla, mintha mindig bajod lett volna vele.

Talán gondolkozz el, hogy te mit tettél 1-2 hónapja. Ha mindenki jól elvan egymással a családban, csak neked nem tetszik valami, akkor talán benned van a hiba.

2017. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Előfordulhat, hogy valamit tettem igen, de nem jövök rá , és emiatt azt gondolom nem lehetett akkora eget meg rengető dolog... Nem emlékszem, hogy megbántottam volna, vagy akármit is kértem volna tőle...

Még a párom sem lehet, mert vele is régebb óta együtt vagyunk, mint amióta ez elkezdődött.. Sosem jön ide, hogy ez és ez a probléma, ezt és ezt azért csinálom, inkább csak mintha észre sem venné, csak mintha egy osztályba két ember rosszba van egymással..


Nem azt mondom, hogy eddig mintha anya volt, mikor apa élt sem volt annyira nagyon jó , azután sem, de most ez a helyzet nem azóta van, és nem születésem óta, csak pár hónapja :(.

2017. máj. 21. 12:47
 10/39 anonim ***** válasza:
66%
A párja nem felelős értetek, csak ő. Egyébként ha csak pár hónapja változott meg a kapcsolatotok, akkor miért nem tőle kérdezed meg, mi a baj? Miért kezdesz el inkább agyalni ilyen baromságokon, hogy biztos el akar tenni láb alól?! "Nem kell védeni" - basszus, kiírtad nyilvánosan (tökmindegy, hogy anonim oldal), hogy az anyád egy szörnyeteg, megölte az apádat és most téged próbál kicsinálni. Eszednél vagy egyáltalán?
2017. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!