Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig számít normális dologna...

Meddig számít normális dolognak, ha a szüleim tőlem kérnek kölcsön rendszeresen?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, még itthon lakom, de dolgozom, most keresek másik munkát, hogy elköltözzek végre. Ahogy tudom, segítem a szüleimet, fizetésem egy részét rezsibe "beadom", meg ha kell, nagybevásárlásokba is beszállok. Ezzel így nincs is baj, ennyit nyilván megtehetek vagy meg is kell tennem. De pár hetente mindig kölcsön szoktak kérni tőlem (csak egyik szülőm dolgozik), és van, amikor több tízezer forintot. Van valamennyi félretett pénzem, amit az évek alatt gyűjtöttem össze, és ami arra lenne alap, hogy ha elköltözök, tudjak mondjuk kauciót fizetni, meg legyen tartalékom. Így kicsit nehézkes a helyzet. Nem érezném helyesnek, ha nem adnék, de mikor nem kevés pénzt kérnek (majdnem egy havi fizetésemet), akkor eltűnődöm. Ti voltatok már hasonló helyzetben? Mi lehetne az arany középút?

2019. szept. 1. 18:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
27%
Jaj de bírom ezt a kettős mércét. Szóval ha a szülő eltartja a huszonéves kölykét , az alap. Ha a szülő szar helyzetben van, s valamennyi pénzt kér, akkor alap hogy a nyakán lakunk, de nem adunk. Az hogy fizeted a rezsiből a részed, és bevásárolsz, nem csak néha alap, hanem mindig. Magyarán dolgozó emberként ne a szüleid zsebére kajálj, vedd a tisztálkodó, és vegyszereket, hanem magadnak. Ez nem "segítség" Hanem önmagad eltartása. És ez elsősorban nem a kérdezőnek szólt,, hanem az idiótának, aki szerint alap hogy nem ad a szüleinek.
2019. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom feltűnt vagy sem utolsó válaszolt, de senki nem partolta rajtad kívül a szülők tartását.

Nem dolgozik az egyik, ok nélkül. Ez sem tűnt fel?


Egyébként a szülő köteles eltartani a gyerekét, még az egyetemistát is. Elvált szülők is kötelesek gyerektartást fizetni a nagykorú, de tanuló gyerek után.


Szerintem az az alap, ha a szülő segíti a gyerekét és nem fordítva.

Lesülne a bőr a pofámról, ha a gyerekemtől kunyerálnék.

2019. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
35%
Soha az életben nem várnám el és nem fogadnám el a gyermekemtől a pénzt. Sem akkor ha velem élne,sem ha külön. Még kicsi a gyerekem,de már mindent megteszek,hogy rendesen elindítsam és nyilván én fogom segíteni,hogy az elején a fizetését letegye és tudjon ő is gyűjteni. Egy egészségesen funkciónáló cdsaládban ez nem üt vissza és a gyerek nem lesz elkényeztetett. Persze ha azt tapasztalnám,hogy hülyének néz és kihasznál,az más kérdés lenne. Ebből kikövetkeztethető a válaszom is.
2019. szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

Itt nem rossz helyzetben van a szülő, hanem nem akar dolgozni.

Kérdező, ne adj nekik pénzt. Ha betegek lennének, vagy tényleg más ok miatt lenne rossz a helyzet, az is más, de így...nem adnék a helyedben. Mondd azt hogy lekötötted a számládon, ami maradt az meg neked kell a saját költségei fizetésére.

2019. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
58%

Az nem normális dolog, hogy egy havi fizetésedet elkérik akár "kölcsönbe", ezt semmi nem indokolja. Nem egy bank vagy, hogy hitelezz, pláne ha az egyik szülőd nem dolgozik, ez puszta kihasználás.


Ugyanakkor az sem normális szerintem, hogy 24 éves dolgozó felnőttként csak "beszállogatsz" a költségekbe. Tudomásul kell venni, hogy van egy normális segítési időszak (pl. egyetem elvégzése), ami után már nem feltétlenül kötelesség eltartani a gyerek fenekét a saját háztartásában. Akkor sem, ha van szülő, aki fátyolos szemmel a 35 éves gyerekét is tömi pénzzel. Ebből a szempontból te sem vagy teljesen korrekt.


(Az a válaszoló is elmehet a pékbe, aki szerint bérleti díjat kell a gyereknek felszámolni... na ne már.)


Ebben a szituban viszont a szüleid a gázosabbak. A megoldás az, hogy ha nem akarnak segíteni a gyűjtögetésben (megtehetik), mondják meg hogy mennyibe kerülsz (kaja, rezsi), azon felül pedig nincs alamizsna. Ha nem megy, akkor sajnos az önállósodás lesz a járható út. Nehéz lesz, de hülye te se legyél.

2019. szept. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
51%

Az ilyen nem dolgozik mert nem akar szöveget nem tudom elhinni. Valószínűleg nem tud valami miatt dolgozni, plusz nem könnyű am munkát talalni 50 evesen. Tudom, tudom, sose dolgozott. Aha.


Állandóan kolcsonkerni nem normális. Mindegy hogy ki kér kitől. Azt kellene kideríteni, miért fogy el a pénz. Tönkre ment valami háztartási gép? Fél kell valamit Újítani? A költségeket képest jóval kevesebbel száll be a kérdező a háztartásba?

2019. szept. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
41%
50 évesen is lehet dolgozni,posta,Meki stb .
2019. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%

17!


Igen, elméletileg lehet. Gyakorlatilag meg nem vesznek fel, mert túl öreg. ...

2019. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ha nem adják vissza,nem adnék nekik.
2019. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Addig számít normálisnak, ameddig te magad normálisnak tartod. Amíg otthon laksz ilyen körülmények között is, addig nyilván normálisnak tartod - legalábbis normálisabbnak, mint azt, hogy felnőtt létedre eltartsd saját magadat.
2019. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!