Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal nem alakulnak jól a...

Anyámmal nem alakulnak jól a dolgaim. Szeretnék normálisan élni, de nem enged. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim válása után édesanyámmal maradtam. Ez 6 éve volt,de már régebben elváltak csak akkor tudtunk szétköltözni. Most 21 vagyok, dolgozom, minden rendben lenne, de sajnos anyám rengetegszer tönkreteszi a mindennapjaimat. Kezdeném azzal, hogy reggelente felkelek, kijövök a szobámból, akár csak fogat mosni/ inni , de már ordít velem, hogy útban vagyok neki. Teljesen kifordul magából állandóan. Barátnőmet az utóbbi időben nem engedi ide. Ezáltal munka mellett amúgy is, így pedig még kevesebbet tudok vele lenni. Ott tartok, hogy lassan örülhetek, hogy élhetek itthon. Minden nap kiabálás mindenért. Mivel nemrég kezdtem dolgozni, a fizetésem sem tl nagy durranás jelen helyzetben. Jelenleg 40.000 Ft-ot adok haza/hó (anyám ennyit kér) ezzel nem is lenne baj, még ha a fizetésem 1/4-ét elviszi ezzel. A probléma ott kezdődik, hogy tényleg már nem is ehetek itthon. Nem tudok veszekedés nélkül kijönni a szobámból. Mostanság csak akkor vagyok itthon, ha muszáj vagy gépezek és pont nincs dolgom. A kiabálások javarészt ilyen hülyeségekre mennek, hogy szerinte én sokat fürdök és nem törlök fel, meg mellécsepegtetem a vizet kézmosás után és nem törlöm fel stb... Ilyen piti hülyeségek. (Már mindenhol reflexből törlök, hogy ne legyen vita, nem fürdök am sem sokáig de egyszeren mindig kell neki indok a veszekezésre. Bemegy az adott helyiségbe, és nekikezdi úgy, hogy az egész lakásban hallani. Kaját is az esetek 90 százalékában én veszem magamnak. Barátnőmet azért nem engedi ide, mert használja a vizet ha itt alszik 2 hetente 2 napot, vagy megeszi a kaját (amit mi vettünk magunknak. Nagyon ritka, hogy ő venné. Már azt sem engedi meg, hogy felhozzam a szobámba tv-zni, gépezni, megnézni egy filmet, megenni a megvett kajákat, meg együtt lenni. Ez számomra tök érthetetlen, hogy egy 21 éves embert eltiltod teljesen a másiktól ilyen kitalált okok miatt. Ehhez még hozzájön, hogy anyám azért apámmal és a családdal még tartja a kapcsolatot sajnos, és gyakran olyanokat mond rólam, hogy amikor visszahallom tényleg betelik a pohár. Nem értem anyámat. Mindig normális ember voltam. Nem viselkedtem vele rosszul, de amikor a múlton rágódom egyre több emlékem válik kellemetlenné, mert egyre több dolog jut eszembe az anyám által generált veszekedésekről a családban. Ameddig nem volt munkám mert váltottam (2.munkahelyem van) anyám mikor kijöttem a szobámból annyit mondott "Húzz innen dolgom van, nem érek rá. Tudod én megyek dolgozni nem úgy mint egyesek" (Nagyon rosszul tudott esni.) az első munkahelyemtől való felmondást ő "támogatta" (meg barátnőm is) mert látták rajtam, hogy mennyire megváltoztatott és rossz hatással volt rám az ottani környezet. Anyámtól az eset után ezeket kapni.... nem normális tényleg.

Elhiszem, hogy eltart. Hálás vagyok neki érte nyilván, de tényleg ott tartunk, hogy megmozdulni is nagyon nehéz. Csak pl van 160 nettóm minden hónapban. -40 anyám. -Majdnem minden kaja amit eszek (ebben még a kenyér is benne van, mert már azt is magamnak veszem/ebédet, mindent), -egyéb költségek, ha netán ruhát kell vennem magamra , vagy bármi ilyet. A terv az lenne, hogy elköltözök a lehető leghamarabb. 2 lehetőségem van: Albérlet vagy kölcsönnel ház. Én az utóbbi felé húzok szívem szerint, de a maradék havi 60-90 ezer forintomból kb elég nehezen jövök ki úgy, hogy a kölcsönhöz is minimum 3 millió vagy több kéne. Nagyon nem bírom már az itthoni helyzetet. Megpróbáltam mindent megbeszélni többször is, de semmi haszna. Sajnos annyira sokszor húzott le anyám (Mondta, hogy hülye vagyok nem lesz érettségim (tudok angolul, németül, van érettségim, jogsim, szakmám)

Még egy kis plusz, hogy anyám még amikor a válás volt azt mondta nekem, hogy öngyilkos lesz, ha nem maradok vele. egy tizenéves gyerek lelki világának kifejezetten jót tesz egy ilyen mondat az anyjától. 3 dologra szeretnék választ kapni. 1: Velem van a gond vagy anyámmal, mert már nem tudom mit gondoljak. 2: Mit tegyek? Inkább a Kölcsön vagy az albérlet (Nagyon nem akarok már itt maradni. 3:Mit tegyek anyámmal. Mit kéne ilyen helyzetben megpróbálnom vele? Nem lehet vele normálisan beszélni, ordít, nem hagyja még azt sem, hogy a kajámat magamnak megcsináljam amit magamnak veszek, mert épp sütni kell hozzá vagy főzni stb....

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de szeretnék elég infót adni a megfelelő belelátás érdekében.



2019. szept. 12. 09:34
1 2
 11/16 Metionin ***** válasza:
40 ezerből már kiveszel egy szobát. Költözz el, anyád csak zsarol az öngyilkossággal, szerintem ha sikerült elköltöznöd, egy ideig hanyagold, majd mondd neki hogy akkor vagy hajlandó vele kommunikálni, ha normálisan fog viselkedni. Ha ehhez neki külső segítség (pl. pszichológus) kell, akkor forduljon segítségért.
2019. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
El kell költözni. Mind a kettőtöknek jobb lesz. Ne őrlődj, keress egy labérletet, meglátod, milyen szuper lesz akár idegenek közt is lakni, mikor SENKi nem kiabál veled. Óriási megkönnyebbülés lesz. Anyádnak meg semmi önkritikája: okádék módon bánik veled, és még azt hiszi, a halála összetörne? Megsúgom, nekünk is volt ilyen rokonunk, és mikor meghalt, mindenki megkönnyebbült. Senki sem kényszeríti anyádat, hogy így viselkedjen, ez az ő döntése, tehát a felelősség is az övé miatta egyedül. Viselje.
2019. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sajnos
2020. febr. 5. 16:02
 14/16 A kérdező kommentje:
Bocsi az előző sajnos üziért. Azt szerettem volna leírni, hogy azóta szétmentünk barátnőmmel, aki 4 év után talált mást már a szakításkor. Elegem van mindenből. Elmentem jobb melóhelyre, jobban keresek, de még mindig itt lakom sajnos. Most jutok el oda, hogy tudok lassan költözni saját lakásba. Exemmel 4 hónapja mentünk szét, azóta egyre depressziósabbnak érzem magam. Szeretnék tanácsot kérni. Mivel ennyire megvisel szerintetek forduljak pszichológushoz? A tudat, hogy 4 év után mással van, a sok itthoni balhé még mindig. Az a gond, hogy jelenleg úgy érzem, ha elköltöztem sem fogok boldog lenni (ettől még megyek) de így is egész nap a szobámban depizek, munkábamenet a buszon tegnap elsírtam magam halkan a történtek miatt. Egyszerűen nem tudom elengedni. Mindennél jobban szerettem és ő volt a legfontosabb számomra. Egyre kevesebb jót látok az életben. Kérlek titeket adjatok tanácsot, motivációt, mert jelenleg semmi. Ha haverokat nem keresem rám sem írnak. Közelben barátok nincsenek. Jelenleg úgy érzem csak egy pszichológus tudna segíteni
2020. febr. 5. 16:13
 15/16 anonymousreview60 ***** válasza:
Igen. Ha nagyon le vagy törve, nincs barát, akivel megbeszélnéd, arra való a pszichológus. Egy ilyen helyzetet 5-10 alkalom alatt le tud zárni egy nem kutyaütő terapeuta.
2020. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Edesanyaddal van gond, a problemait rad vetiti, de nem veled van az igazi problema igy megoldani sem tudod es segiteni sem. Nincs ertelme felaldozni magad es tovabb gyotrodni. Ki kell koltozni. Sajnos a jovoben sem hiszem, hogy a viselkedese valtozni fog iranyodban meg a kikoltozes utan is hasonlokeppen fog elegedetlenkedni, zaklatni. Felnott ember, gondolom vannak rokonok, baratok, ismerosok az eleteben akitol segitseget kerhet feldolgozni a velt vagy valos problemait. Nagyon nehez lehet ez most neked, de erosnek kell lenned a sajat es anyukad erdekeben is. Semmi ertelme, hogy te is tonkremenj. Neki kene pszichologushoz elmenni es tisztaba tenni az eletet, gondolatait. Lehet, hogy pszihiatriai problemai is vannak de ezt termeszetesen csak orvos tudja eldonteni es segiteni.
2020. febr. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!