Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az osztálytársam...

Meghalt az osztálytársam anyukája és meghívtaka temetésre. Hogyan tudnám finoman visszautasítani?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék elmenni,mert nem is ismertem az anyukáját,meg a lánnyal se vagyok olyan jóban,nem érzem oda illőnnek h elmenjek.
2010. júl. 15. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy a temetésre meg szokták hívni az embereket? Én ezt nem is tudtam. Azt hittem csak közlik, hogy mikor lesz a temetés, és ha mész mész, ha nem nem.
2010. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
64%
Temetésre nem hívnak meg, nem is kötelező elmenni. Részvétet nyilváníthatsz a temetésen kívül is.
2010. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a temetésnek meghirdetik az időpontját, és az megy, aki akar... Annak van igaza, aki azt írta, hogy ez nem is elsősorban az elhunytról szól (neki szegénynek már mindegy, ő már nem tud semmit...), hanem a hátrahagyottakról. ..Szerintem a lány jobban emlékezne egy kifogást kereső levélre, mint arra, ha egyszerűen nem lennél ott a tömegben. Van olyan is, hogy előtte van a részvétnyilvánítás. Megteheted, hogy viszel virágot, részvétet nyilvánítasz a lánynak, és NAGYON DISZKRÉTEN távozol. ...Mondjuk szerintem Te csak simán nem akarsz menni (bár nem tudhatom) - én sem járok temetésekre, de én azért nem, mert 2 szeretett embert már elvesztettem, és kiborulok a temetésektől. Ezt az ismerőseim tudják is, így nem volt még ilyen jellegű konfliktusom. Virágot küldtem, és meglátogattam a veszteséget szenvedett embert külön.
2010. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
17%

Figyelj, nem kell elmenni. persze elhívott, mert úgy gondolta, hogy ha már kedves voltál és részvétet kívántál, akkor elhív. de ez nem kötelező. Szerintem hívd fel telefonon, és mégegyszer mondd meg hogy nagyon sajnálod, ha szívesen beszélsz vele hosszabban akkor ajánld fel, hogy ha gondolja üljetek be valahová fagyizni, vagy sétálni... szívesen beszélgetnél vele, ha igényli. de ha nem akarsz vele közelebbi viszonyba kerülni, akkor nem kell.

Szóval mondd meg hogy köszönöd a meghívást, de találj ki valamit hogy miért nem érsz rá. lehet hogy indokot nem is kell mondani. szerintem nem fogja kérdezni hogy miért nem érsz rá. a fő az, hogy felhívtad. ennyi bőven elég szerintem. és ha valaki melletted áll, nem a temetésen kell ott lenni, hanem egyébként beszélgetni vele, és barátkozni.


31/N

2010. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
15.42 - hát nem tudom, ha előtte egyáltalán nem voltak barátok, haverok, a meghívást lehet, tolakodásnak fogja venni a lány. Morbid is lenne ilyen ürüggyel randira hívni... Lehet, azért írta, hogy "várlak a temetésen", mert minden levélre ezt válaszolta. Milyen állapotban lehet, nem hiszem, hogy annyira tud gondolkodni szegény, hogy kinek mit írjon ..
2010. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
51%

ekkora fasságot amit a többiek mondanak hogy 'bocs menj el, ezt nemlehet visszautasítani, nemillik, szép gestzus, blabla'


egyszerűen ne-menj-el. Ha nem ismerted az aunykáját akkor minek? a többi rokonát sem ismered gondolom, tehát tök idegen lenne az egész. hameg még a csajjal se vagy jóba, akkor meg pláne.

2010. júl. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
58%

Sokan foglalkoztak azzal a kérdéssel, hogy elmenj-e vagy nem. Nem szeretnék állástfoglalni benne, inkább a te kérdésedre válaszolok:

Nem kell trükköt keresni. Megmondod vagy megírod, hogy sajnos nem tudsz ottlenni, Mélyen együttérzel vele. Ha gondolod még fel is ajánlhatod, hogy számíthat a későbbiekben a segítségedre. NE aggódj, nem az lesz a legfontosabb dolga, hogy rajtad számonkérje, de ha mégis azt mondhatod, hogy "családi okból".

2010. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom megérteni miért nem bírsz ki 1 órát... Te valami más világi lány lehetsz... Mi az, hogy nem illő elmenni? Ezt nem te döntöd el...
2010. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 A kérdező kommentje:
mondom nem ismertem az anyját a csajjal meg köszönőviszonyban vagyok. Tök nem érzem ugy h nekem ott a helyem a temetésen. Ennyi erővel kinézhetek az újságból egy temetést és arra is elmehetnénk
2010. júl. 18. 17:28
 40/70 anonim ***** válasza:
17%

16:16: jó nagy érzéketlen droid vagy.


"Ha nem ismerted az aunykáját akkor minek?" - mert te az összes ismerősöd összes rokonát ismered, mi? Hát hogyaf*szba ne.

Magunk között legyen szólva, hogy te azt se érdemelnéd meg, hogy egyáltalán a pap két imát elbüfögjön a temetéseden.


Komolyan az önzőség példaképei vagytok mind, csak magatokra gondoltok, hogy NEKTEK, szánalmas senkinek mi az egészben a szerepetek, nem foglalkoztok azzal, hogy egy ember egyetlen édesanyja ment most el, és ez mekkora fájdalom neki, amit akár a temetésen való megjelenéssel egy NAGYON kicsit tudunk enyhíteni, mert jóleső érzés lesz számára.


Szerintetek a "részvét" csak annyi, hogy bemondom neki ezt a szót, mert így illik, de semmi mögöttes tartalom nincs? Ha jól értem, a kérdező önként írta ezt neki, az a csóri lány a nagy fájdalomban meg azt hitte, hogy valamiféle jelentéstartalommal bíró gesztus volt, nem csak üres szó!

Szégyeljétek magatokat.

2010. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!