Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az osztálytársam...

Meghalt az osztálytársam anyukája és meghívtaka temetésre. Hogyan tudnám finoman visszautasítani?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék elmenni,mert nem is ismertem az anyukáját,meg a lánnyal se vagyok olyan jóban,nem érzem oda illőnnek h elmenjek.
2010. júl. 15. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
28%
Ja értem, de akkor is..ha meghívott tiszteletből szerintem menj el. Ennyit megtehetsz érte.
2010. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
8%

Osztálytársam anyukája 3 hónapja halt meg.Nem ismertem,a lánnyal úgy ahogy jóban vagyok.Akkor másodszorra voltam temetésen(az első a nagypapámé volt,ami más volt olyan szempontból,hogy ott nekem kellett támogatás),de elmentem.

Kissé émelyegtem,de kibirtam,és utána az volt bennem,hogy legalább ennyit megtettem a lányért.Később mástól visszahallottam,hogy mennyire jól esett neki.

Szóval menj el szerintem!De alapból nem értem a gondolkodásod azért...


17/L

2010. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
5%

Egyébként 15 éves vagy,gondolom most fejezted be az elsőt középiskolában.

Honnan tudod,hogy ezzel a lánnyal később nem lesztek még jóban?Minimum három évig az életed nagy részét ott töltöd,ahol ő is jelen van.Egyáltalán nem értelek.Szerintem ez csak a magad önzőségéről szól...miért nem fogtok össze osztálytársaiddal,és mentek együtt?Vagy nálatok mindenki ilyen érzéketlen?Ha én lennék a lány helyében,nagyon rosszul esne,és nem hiszem,hogy azzal jóba akarnék lenni,aki nem jött el anyám temetésére...Nézz magadba kicsit!

2010. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
13%

azért hívott, mert számít rád, ha nem vagytok olyan közeli barátok, gondolom más olyan emberek is lesznek ott, akik szintén nem a szűk kör.....nem valószínű, h te lennél az egyetlen ember aki kilóg....

esküvőt ezerszer inkább lehet visszautasítani, mint temetést, ha meghívtak menj el! nem kell ott parádézni, visszafogott fekete ruha, hátsó sor, a végén meg egy részvétem és talán még egy ölelés is belefér! hidd el jót teszel, ha elmész!

2010. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
87%

Én is voltam egy osztálytársam apjának a temetésén, akit nem is ismertem, és a lánnyal sem voltam olyan jóban. Elmentünk, mert kötelező volt, de őszintén szólva végig nagyon rosszul éreztem magam, ahogy néztem a sok síró családtagot, és tudtam, hogy nekem senkim a halott, csak "illemből" állok ott. És én is szörnyen éreztem magam.

15 évesen pláne nem kötelező akárki temetésére elmenned.

Írtál neki egy levelet, ami már eleve szép gesztus.

Szerintem a saját anyja temetésén nem azt fogja nézni, hogy ki van ott, ki nincs. Egyáltalán nem. Ezért felesleges bármit is írnod neki, mert ha írsz egy levelet, akkor közlöd vele, hogy nem mész, de ha szimplán nem mész el, azt észre sem veszi. Ha meg egyszer felhozná, akkor megmondod, hogy nagyon sajnálom, nem tudtam ott lenni.

Hülyeség ez, hogy 1 óra az életedből. Ez mindenkinek a szíve joga, hogy szeretne-e egy temetésen ott állni, ahol amúgy is idegennek érzi magát.

2010. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
6%
Bocs, hogy ezt mondom, de mint írtad, neki meghalt az anyukája, Te meg azzal vagy elfoglalva, hogy nem akarsz a temetésre menni...Mert nincs 1-2 órád? Gondolj arra, hogy az ö veszteségét semmi nem pótolhatja, és ha meghívtak illik elmenni, neki fontos, ennyit megtehetsz érte.
2010. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy senkit sem érdekel, hogy te most épp úgy fogod ott érezni, hogy nem illesz oda. A legkevésbé sem számít majd ott, hogy te mit érzel. Nem lesz kellemes, nem biztos, hogy feltétlenül szkséges, hogy ott légy de ez pont olyan dolog, amit inkább csinálj meg, mint ne csinálj meg! Néha másokért is kell tennünk valamit...
2010. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
8%
Naaa meeeenj eeeeeel! Tuti jól esne annak a szegény lánynak, gondolom mindene, mint általában ilyenkor korban az embernek az Anyja és lehet, hogy szeretné, minnél többen legyenek mellette. Nagyon rossz ilyenkor egyedül lenni...
2010. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
0%
Na elmentél? Miért döntöttél úgy ahogy?
2010. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 A kérdező kommentje:
Nem mentem el,az említett okok miatt. Irtam neki egy üzit h még egyszer részuzvétem,de nem tudok ott lenni a temetésen
2010. júl. 23. 15:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!