Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az osztálytársam...

Meghalt az osztálytársam anyukája és meghívtaka temetésre. Hogyan tudnám finoman visszautasítani?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék elmenni,mert nem is ismertem az anyukáját,meg a lánnyal se vagyok olyan jóban,nem érzem oda illőnnek h elmenjek.
2010. júl. 15. 12:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok! Remélem a lelkiismereted megbüntet majd (h van egyáltalán)!!!
2010. júl. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
9%

Ne írjál már ilyeneket, hogy "részvétem", mert szánalmas vagy és kiröhögteted magad.


Te a saját önzésedben, lelketlenségedben, érzéketlenségedben, embertelenségedben vettél részt. Remélem a környezeted ugyanígy vesz részt ebben - veled szemben.

2010. júl. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
66%

Két előző, azt kívánom, hogy minden , az általatok alig ismert ember hozzátartozójának halála után el kelljen mennetek azok temetésére, hogy jó sokan legyenek.

Azt hiszem, hogy heti 1-2 temetés nektek belefér.

2010. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:

hát nem íg irtamh részuvétem,hanem vmi olyasmit h nagyon sajnálom ami történt,már nem tudom pontosan,


Nekem az anyukája csak egy idegen. Sőt a csaj is,hisz csak köszönő viszonyban voltunk. ha meghal a szomszéd jóska a szomszéd házból,akivel mikor kiviszem a szemetet találkozok neki se megyek el a temetésére. Ez olyan számomra mintha kinéznék egy temetést az ujságból és elmennék rá

Nincs büntudatom ez miatt mert nem mentem el

2010. júl. 24. 16:27
 65/70 anonim válasza:
100%

oké,hogy nem mentél el.

De minek írtad neki,hogy nem mész?

2010. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
0%

válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 08:55


---> Én meg csak annyit üzenek neked, hogy miért vagy olyan szánalmas, hogy más emberek halálát kívánod???

Én csak annyit írtam a kérdezőnek, hogy büntesse meg a lelkiismerete, de mivel nincs neki mivel el sem ment, ezért nem fogja büntetni, így boldogan fog élni...


Én sem megyek el ismeretlenek temetésére, ha viszont egy köszönő viszonyban lévő ember, aki MEGKÉR RÁ!!!! legyen az Jóska bácsi a szomszédból és neki az anyukája meghal, akkor igen is ELMEGYEK, mert meghívott, ami azt jelenti, hogy neki még akkor is, ha nem ismer számítana, ha ott lennék és egy ember, akinek meghalt FŐKÉNT AZ ÉDESANYJA, nem fogom neki azt mondani "hát sajnálom hogy meghalt, bocs nem megyek..." -> kívánhatod azt, hogy minden héten menjek 2 temetésre, de ez a kérésed majd visszaszáll, mert ismeretlenül (és még ellenségemnek sem) én sohase kívánnék senkinek ilyet, de ha neked ez jól esett, egészségedre!

2010. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
0%

"Ez olyan számomra mintha kinéznék egy temetést az ujságból és elmennék rá"

-> csak, hogy az újságban lévő halott ember lánya nem a te osztálytársad, nem is vagytok köszönő viszonyban és ők nem is kérnek meg rá személyesen, hogy TE név szerint legyél ott! Szóval a hasonlatod egyáltalán nem állja meg a helyét, mert 2 óriási különbség van a kettő között, amit te egyszerűen nem tudsz átlátni, ami valószínűleg a fiatal korodnak köszönhető.

2010. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
77%
Én amúgy nem hallottam még ilyet, hogy temetésre meghívni valakit. Olyan furán hangzik.
2010. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
0%
Azt írta vissza: "várlak a temetésen!" -> biztos nem jó kedvéből írta, mivel az édesanyukája halt meg :(. Ha valaki ennyit nem képes megtenni egy másik emberért, hát én nem tudom miből van neked a szíved. :(
2010. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%

Meghívtak a temetésre?

Hát ilyet most hallok először az életben,temetésre nem szoktak senkit meghívni,esetleg megkérni,hogy legyen szíves tisztelje meg az elhunyt emlékét a jelenlétével.

Esküvő,keresztelő,név és születésnapi buli,bográcsolás,szalonnasütés,iszogatás,ezekre igen,na de temetésre?

2013. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!