Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyzolás, ha két szülinapi...

Nagyzolás, ha két szülinapi bulit szeretnék? Hogy kéne megoldani?

Figyelt kérdés

19 leszek, és az utóbbi 3 szülinapomon úgy csináltam, hogy magamnak szerveztem valamilyen téma köré bulit (pl CandyLand, vagy Harry Potter téma, vagy fekete-fehér buli). Itt ugye a barátaim voltak csak, külön helyiség volt kibérelve rá, így nem az volt, hogy egy szórakozóhelyen tartom, és egy óra múlva már szétszéled az egész csapat. Jól telt igazából az összes, mind reggelig tartott konkrétan. Utána/előtte pedig volt egy családi ebéd, ahol anyáékkal és a nagyszüleimmel voltam, a többiek meg csak úgy szállingóztak, amikor éppen ráértek. Csak ez nekem így tavaly pl már nagyon rossz volt, mert két héten át jöttek a vendégek, ugye mindenkit várni, legyen itthon süti, üdítő, akkor ugye itt vannak legalább 2 órát, beszélgessünk, stb. Nem teher, de azért lenne dolgom, ráadásul most egyetemre járok már, összevissza vannak az óráim, nincs így meg fixen, hogy akkor 2-től otthon vagyok. Ezért arra gondoltam, hogy lenne egy buli ugye a barátaimmal, az ilyen nagy ereszd el a hajam buli lenne, és lenne egy családi is, ahol ott van tényleg mindenki, kb 30-35 fő. De ugye az már nem az a szám, hogy csak úgy leültetjük őket nálunk egy ebédre, hanem ahhoz is kéne külön hely, díszítés, torta.


Anyu benne lenne, mert ugye neki van igazából ezzel a legtöbb baja, hogy mindig legyen itthon valami, ha jön valaki, előtte süssön-főzzön, takarítson ki és egyszerűbb lenne neki is egyben letudni. De anya férje meg ki van akadva, hogy mit fognak gondolni a tesójáék, vagy mamáék és hogy ez milyen felesleges. Szeretném, hogy mindenkinek jó legyen, de azt sem akarom, hogy "elfelejtődjön" a szülinapom. Nekem ez az egyik kedvenc ünnepem (a karácsonnyal egyetemben), és fontos számomra, hogy jó legyen, és ne csak én élvezzem, hanem a meghívottak is. Azt nem szeretném viszont, hogy a barátaim és a családom, családbarátok egyszerre köszöntsenek, mert az senkinek nem lenne jó. Különböző generációk, teljesen más ízlés, stílus.



2019. szept. 29. 19:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Total szimpi vagy, normális értékrenddel, amit a családod adott. Ezekhez csak gratulalni tudok! Én is otthon éltem az egyetem alatt, nem is értem valakinek ez miért gáz.

Nekünk is nagy a közeli rokonság. Dettó. Van egy haveros buli, mondjuk erre sokat nem kell költeni. Itt nálunk van ingyenes klubhelyiség, ottcszokoþ lenni, batyus, es a tortát is a meghívottak dobják össze. Ez fiatalon tök jó. A családot meg anyukád telefonálja körbe, hogy x hónap y napjan 15 órától tartjuk a fiam/lányom szülinapját, mert ekkor érünk rá. Mi sose ebédes bulit tartunk, hanem délutánit. Persze van fasírt meg szendvics, süti torta és jó hangulat. Aztán jót beszélgetünk, ennyi. Ha előre szóltok 2-3 hettel, aki akarja, meg tudja oldani. (Legalábbis minden családból pár ember). Aki nem az így járt- (bocsi az ünnrpelt egyetemre jar, nincs itthon, nem érünk rá...). Nálunk így oldottuk meg. Ez nem nagyzolás, nyilván a barátaidat meg a családodat más-más módon ünnepelteted.

2019. okt. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!