Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit fognak szólni...

Szerintetek mit fognak szólni a szülinapi bulin? Pénz helyett, játékot kap az unokaöcsém

Figyelt kérdés

Nővérem fiának hétvégén tartják a szülinapi buliját. Tesóm szólt,hogy mindenki inkább pénzt adjon a gyereknek,mert hogy nem kell sok vacak,majd inkább vesznek egy nagyobb dolgot neki.


Én nem állok túl jól anyagilag,nincs munkám,de ezt a családom elött nem reklámozom,hogy állást keresek. Szóval nem tudják hogy szegénység van.


A turiba vettem neki 300Ft-ért egy markoló gépet(jó nagy). azt csomagoltam be neki szépen.


Tesóm elég sértödös,kicsit félek hogy ki fog akadni hogy nem pénzt adok. Direkt mondta h amit az ajándékra költenénk azt adjuk oda. Én mégse adhatok oda 300FT-t. Igy is a napi kaja pénzből(napi 500FT) csiptem le h megtudjam venni.


2016. szept. 7. 23:16
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
100%
Szerintem,ha családon belül ilyen dolgon sértődés van,az elég szomorú. A szándék a fontos,nem az ki mennyit költ ajándékra. Ne érezd magad rosszul.
2016. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzem, hogy bűntudatod van?

Megmondod hogy erre volt lehetőséged, és bármennyire is szerettél volna, nem pénzt tudsz most adni. Azt nem kell mondani, hogy turkáltad.

2016. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nagyon jó állapotban van a játék,mint ha uj lenne. Bolt ára kb 4000Ft lenne és félek hogy tesóm beszol majd h ha már ilyet viszek,miért nem az árát adom
2016. szept. 7. 23:26
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod mondd azt neki, hogy már korábban megvetted, és már nem akartad visszavinni, mert már nincs meg a blokk.
2016. szept. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legjobb ötlet!... mondd azt, hogy egy remek korábbi akcióban vetted, hiszen tudtad hogy majd jön a szülinap, és te már akkor gondoltál rá... egyébként elég nagy bunkóság a nővéred részéről ez a nyilt koldulás, nehogy már neked legyen lelkifurdalásod... mennek a vendégek, a gyerek várja a meglepit, és mindenki bedob a perselybe?, vagy mifene... ekkora baromságot. A markolóból itélve kicsi még a kölyök...
2016. szept. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

"Ajandek lonak ne nezd a fogat"

Szerintem illetlenseg megszabni,h ki mit ajandekozzon, de ahogy elnezem, nagyon divatba jott ez a "inkabb penzt adjatok" keres.

A gyerkoc tuti megorul majd a jateknak, neki tetszeni fog es ez a lenyeg. A noveredet pedig nyugodtan allitsd le, ha bevagja a durcit. Ne erezd magad rosszul emiatt.

2016. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Soha nem lett volna pofám pénzt kérni a gyerekeim születésnapjára a rokonságtól. Itt a nővéred az, aki szégyellheti magát.
2016. szept. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, ne legyen bűntudatod, ha ez miatt megsértődik, ő baja. Tudom, milyen helyzet, amikor még az ételre is külön kell fillérezni, voltam ezen az oldalon, és a másikon is, az esküvőmön. Szóltunk, hogy inkább pénzt, mint bármit mást, külön mondtuk hogy kávéfőzőt véletlenül se, mert nem kávézunk. Lett 3 kávéfőzőnk...

Jót nevettünk, eltettük, egyet ajándékba adtam aztán, jól is jött olyannak, akinek elromlott a régi és nagyon kellett az új, épp ünnepe is volt, másikat felajánlottuk egy rendezvényre, jó helyre került, egyet félretettünk vészhelyzetre, több mint 10 év után pedig rászoktunk a kávéra és nem kellett venni :) Remélem, a tesód is tudja majd látni a jó oldalát és a kis ünnepelt örül majd az ajándéknak.

2016. szept. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

Ne érezd rosszul magad. A nővéred meg pénzt akar - lehet magára akarja költeni?? Ha beszól, küldd el a búsba.

Az unokaöcsi örülni fog az ajándéknak.

2016. szept. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Unokaöcsi nagyon fog örülni neki, sztem nem te leszel az egyetlen aki ajándékot visz. Ne aggódj ezen, ha meg megsértődik így járt. Saját tapasztalat, tavaly nem játékot kapott a fiam (ruhát, használati tárgyakat) annyira csalódott volt szegénykém a játékot várta. Na többet ilyen nem lesz játékot kap annak örül.
2016. szept. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!