Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam ennyire nem...

Az élettársam ennyire nem érti mit kérek tőle vagy a kérésem elfogadhatatlan a gyerekeivel kapcsolatban? (hosszú)

Figyelt kérdés

2 és fél éve együtt élek egy 15 évvel ezelőtt elvált férfival. Mindkettőnknek van gyerek az előző kapcsolatából. Nekem kicsi gyerekeim, és minden hónapban és szünetben előre lebeszélt gyerekelhelyezéssel, amit a naptárban is vezetek az otthonunkban.

Neki már idősebb dolgozók és középiskolában végzősek a gyerekei. Egyikük 1 évvel ezelőttig az élettársammal (így később velem is) lakott.

Már a kezdetek kezdetén problémának éreztem, hogy soha nem lehetett tudni, ki, mikor hol van és lesz. Ez a hétvégi progamoknál és főzésnél különösen zavaró volt. (Például.Főztem sok emberre, aztán mindenki eltűnt és ránk penészedett az étel. Vagy ellenkezőleg, bevásároltam 2 főre, és egy pár óra alatt a lakásból még a morzsák is eltűntek és hallgattuk a megjegyzéseket, hogy miért nincs ez, miért nincs az. És mehettünk bevásárolni.)


Kértem a társam nagyon sokszor, hogy szóljon nekem időben mi lesz a hétvégi menet. Ő állította, de nem tudja, mert a gyerekei neki se mondják meg. Kértem, akkor beszélje meg velük, hogy időben legkésőbb csütörtök estig vagy péntek reggelig találják ki nálunk vagy az anyjuknál lesznek vagy máshol. Nem ment. Aki allandóra itt lakott, annál is sose lehetett tudni megy-e az anyukájához. Ha kérdeztük neki állt följebb, hogy nem tudja, mert majd szól az anyja mikor jó neki. (Ez lehetett hirtelen péntek este, hogy mégse jön haza az iskolából, de lehetett szombat dél, hogy mégse menjen csak vasárnap reggel.) Emiatt végül, amikor 1 éve anyukájához akart menni, kértem a társam, hogy találjanak ki egy rendszert ide vissza pontosan mikor fog jönni. Nekem mindegy volt, hogy mikor jön csak tudjam előre és ne péntek este 10-11-ig kelljen várni mire kegyesen megírja ó jönnék holnap vagy ó mégse jönnék holnap. Javasoltam többször, hogy hónap elején fixálják le ők is mikor hol és milyen nagyjábóli közös programuk lenne (elmenne vele koncertre vagy itthon akarnak főzöcskézni), de egyszerűen nem megy. Én hiába mondom el előre hetekkel, napokkal mit szeretnék családi programként, vagy hogy elmehessek kicsit magam vagy kettesben, hiába van minden a naptárban a lakás közepén. Az élettársam mindig eljátsza, hogy de hát neki is most szólt a gyerek, hogy mégis jönne és ugye nincs más programunk. Ha azt merem mondani, de már van és inkább ne jöjjön, akkor sértődés van, nekem kell engednem, majd vagy eljön vagy lefújja a nap közepén, hogy ő lebetegedett, elaludt, nincs kedve jönni. Így végül senki nem jár jól.

Én már nem tudom hogyan mondjam el nekem ez fontos, hogy tudjuk legalabb azt biztos jon, biztos nem jon vagy talan jon es ne a talan jon legyen egesz evben az egyetlen opcionk.

Az az érzésem már régóta, hogy az élettársam nem is tudja felfogni mit kérek tőle. Most ez olyan nagy kérés lenne? (Hogy tudjunk tervezni előre és akarjon is?)


2019. okt. 6. 21:26
1 2 3
 11/29 Savlekotő ***** válasza:
72%
Ahogy látom itt mindenki fontos csak te vagy le tojva,egy cseléd vagy max nem élettárs. Gyanítom h ez már a második kérdésed volt. Akkor is leírtuk h hagyd ott a francba ezt a pasast..
2019. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%
A 3 huszonéves felnőtt és a 18 éves majd főz szépen magának,probléma megoldva. Nem is értem mit képzelnek magukról és azt sem miért játszod a mártírt.
2019. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
30%
Miért nem küldted el anyukájának a kondér húslevest hogy lássa milyen jól fözöl? Mellesleg ez jutott neked mert gyerekes pasival álltál össze.. le kell nyelni hogy ez van! Ha jót akarsz ne legyen közös gyereketek mert akkor sosem szabadulsz ebböll a helyzetböl ha a végén a tököd tele lesz! Mert majd azoknak a gyerekeknek is lesznek ám gyerekei! Tehát unokák! És majd akkor kezdhetsz el igazán számolgatni! Addig is aki nem jelentkezett be elöre egyen azt anit gyorsan a fagyasztóból kiveszel, mirelit kaja és fél óra alatt megvan a sütöben! Ebböl mindig legyen, ez eláll... hidd el 17 éve csinálom ezt! Mivel szeretem a pasim, és amúgy jó a kapcsoltaunk ennyi belefér...
2019. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%

Én megértelek kérdező.


Szerintem ne próbáld őket kiszolgálni, ha hirtelen beállítanak. Ti egyétek a gyerekeiddel amit főztetek, ők meg gyümölcsöt, vagy épp amit adni szoktatok a vendégeknek (aprósüti). Ha vinnyognak főtt kajáért, megmondod nekik hogy majd legközelebb legyenek szívesek szólni, ha jönnek, de akkor 100% hogy jöjjenek, mert feleslegesen nem főzöl. Fognak érte duzzogni, de hagyd figyelmen kívül. Párodnak sem fog tetszeni. Ha legközelebb ismét eljátszák ezt hogy biztos megyünk, de mégse jelennek meg, akkor nem főznék soha többet a részükre. Az apjuk csinálja ha akarja, de majd ráun erre, a sokadik hiába főztem eset után.


Szóval ne engedj, ne légy a szolgájuk, azért csinálják, mert ezt megtehetik veled, a mostohagyerekeiden át, a férjeddel bezárólag.

2019. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Megmondod nekik, hogy ha nem szólnak előre, hogy jönnek, akkor nem lesz nekik kaja hétvégén. Nem látom ebben a problémát. Vagy elmentek ilyenkor étterembe enni, ha 2 helyett 5-en vagytok, legalább neked sem kéne órákig a konyhában dolgoznod. Ha ők nem mondják meg előre, hogy hol lesznek, ettől függetlenül te elmondhatod nekik, ti hol lesztek/mit terveztek, ehhez tartsák magukat. Vagy ha a férjed a gyerek miatt az utolsó pillanatban le akarja mondani a programot, akkor elmész egyedül a gyerekeiddel, ők meg főzőcskézhetnek meg bevásárolhatnak ahogy akarnak. Ezek csak így hirtelen eazembe jutottak, de még számtalan megoldási módja lenne a szituációnak. Az a baj, hogy te csak egyetlen egyhez ragaszkodsz, ahhoz, hogy igenis mindenki mondja meg, hol lesz és mikor. Ha erre nem hajlandóak vagy nem tudják, akkor már megáll a tudomány. Légy egy kicsit lazább és kreatívabb, ne csináld otthon ezért a felesleges feszkót.
2019. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%

Ha előre jeleznék, hogy jönnek, akkor sem lenne kötelességed főzni azokra, akik

a) nem a te gyerekeid,

b) felnőtt emberek.

Ha nem is jelzik előre, akkor meg végképp nem.

Főzz magadra, párodra és a két saját gyerekedre. A többiek meg menjenek el étterembe, vagy rendeljenek maguknak. Pont.


Az egy másik kérdés, hogy a párod gyakorlatilag csicskáztat, és cselédnek kezel. Nem tudom, mivel ellensúlyozza ezt, hogy még mindig vele vagy, de ez a te dolgod...

2019. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
28%

Ha o nem koteles fozni akkor a pali se koteles eltartani a no gyerekeit


Egyebkent attol hogy mindenki le van pontozva aki nem ert egyet a novel, meg karotnyelt iranyitasmanias marad aki hisztirohamot kap ha nem a naptar szerint halad az elete.

8an (!!!) elunk egyutt, akkor sem rohad rank a kaja ha 4 en elmennek par napra hirtelen. Maradt az ebedbol? Megesszuk masnap.

2019. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Savlekotő ***** válasza:
70%

Előző ugye nem fogod mi a baja a kérdezőnek?

Annyi a baja h cselédként kezelik,aki amúgy le van magasról szarva egy háztartási robotgép. Tisztelet várna,de a pasija se adja meg meg annak a kölykei se. Te biztos örömmel főzöl mosol arra aki utána a fejedre szarik mintha buduár lennél,nem minden nő ilyen egyszerű mint a faék.

2019. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
21%
Mivel en nem vagyok egy karotnyelt merev no, ezert az en parom nem cselednek hasznal😂depressziosok lesztek ha meg azt is naptarba irjatok mikor mentek el pisilni. Kinek kene ilyen no?
2019. okt. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
29%
Gyerekek nagyrésze itt felnőtt így ők akkor mennek jönnek mikor szeretnének és nem akkor mikor neked be van írva naptárba ,akiknél foglalkozni kell az 2 kisebb gyerek.programokra meg menyél el amit kitalálták és ne ragaszkodj annyira mereven a naptárhoz,meg a kaja csináláshoz .
2019. okt. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!