Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam ennyire nem...

Az élettársam ennyire nem érti mit kérek tőle vagy a kérésem elfogadhatatlan a gyerekeivel kapcsolatban? (hosszú)

Figyelt kérdés

2 és fél éve együtt élek egy 15 évvel ezelőtt elvált férfival. Mindkettőnknek van gyerek az előző kapcsolatából. Nekem kicsi gyerekeim, és minden hónapban és szünetben előre lebeszélt gyerekelhelyezéssel, amit a naptárban is vezetek az otthonunkban.

Neki már idősebb dolgozók és középiskolában végzősek a gyerekei. Egyikük 1 évvel ezelőttig az élettársammal (így később velem is) lakott.

Már a kezdetek kezdetén problémának éreztem, hogy soha nem lehetett tudni, ki, mikor hol van és lesz. Ez a hétvégi progamoknál és főzésnél különösen zavaró volt. (Például.Főztem sok emberre, aztán mindenki eltűnt és ránk penészedett az étel. Vagy ellenkezőleg, bevásároltam 2 főre, és egy pár óra alatt a lakásból még a morzsák is eltűntek és hallgattuk a megjegyzéseket, hogy miért nincs ez, miért nincs az. És mehettünk bevásárolni.)


Kértem a társam nagyon sokszor, hogy szóljon nekem időben mi lesz a hétvégi menet. Ő állította, de nem tudja, mert a gyerekei neki se mondják meg. Kértem, akkor beszélje meg velük, hogy időben legkésőbb csütörtök estig vagy péntek reggelig találják ki nálunk vagy az anyjuknál lesznek vagy máshol. Nem ment. Aki allandóra itt lakott, annál is sose lehetett tudni megy-e az anyukájához. Ha kérdeztük neki állt följebb, hogy nem tudja, mert majd szól az anyja mikor jó neki. (Ez lehetett hirtelen péntek este, hogy mégse jön haza az iskolából, de lehetett szombat dél, hogy mégse menjen csak vasárnap reggel.) Emiatt végül, amikor 1 éve anyukájához akart menni, kértem a társam, hogy találjanak ki egy rendszert ide vissza pontosan mikor fog jönni. Nekem mindegy volt, hogy mikor jön csak tudjam előre és ne péntek este 10-11-ig kelljen várni mire kegyesen megírja ó jönnék holnap vagy ó mégse jönnék holnap. Javasoltam többször, hogy hónap elején fixálják le ők is mikor hol és milyen nagyjábóli közös programuk lenne (elmenne vele koncertre vagy itthon akarnak főzöcskézni), de egyszerűen nem megy. Én hiába mondom el előre hetekkel, napokkal mit szeretnék családi programként, vagy hogy elmehessek kicsit magam vagy kettesben, hiába van minden a naptárban a lakás közepén. Az élettársam mindig eljátsza, hogy de hát neki is most szólt a gyerek, hogy mégis jönne és ugye nincs más programunk. Ha azt merem mondani, de már van és inkább ne jöjjön, akkor sértődés van, nekem kell engednem, majd vagy eljön vagy lefújja a nap közepén, hogy ő lebetegedett, elaludt, nincs kedve jönni. Így végül senki nem jár jól.

Én már nem tudom hogyan mondjam el nekem ez fontos, hogy tudjuk legalabb azt biztos jon, biztos nem jon vagy talan jon es ne a talan jon legyen egesz evben az egyetlen opcionk.

Az az érzésem már régóta, hogy az élettársam nem is tudja felfogni mit kérek tőle. Most ez olyan nagy kérés lenne? (Hogy tudjunk tervezni előre és akarjon is?)


2019. okt. 6. 21:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
89%

17-es, honnan veszed, hogy a pasi tartja el a kérdező gyerekeit?

Attól, hogy a te kölykeidet a pasid tartja el, te pedig cseléd vagy, nem mindenhol van így.

2019. okt. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Huszonèves felnőtteket nem kell kötelességből zabáltatni. Ha beesnek hozzátok, megkínálod egy szendóval, ennyi. Ha rinyál (mint volt is), hogy milyen jó lenne meleg kaja, akkor menjen nyugodtan kajáldába, ne nálatok rendezkedjen.
2019. okt. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
97%

Hat, nálunk vsak egy gyerek van, de ő szeret külön étkezni a barátaival. A szabály nálunk az, hogy délután 3ig szól, hogy itthon eszik, vagy sem. Ha azt mondta nem, és mégis haza jön, akkor eszik szendvicset: én eléggé kiszámolva főzök, mert nálunk senki nem eszi meg a másnapos ételt. Tan ketszer fordult elo, hogy szendvicset vacsorazott, azota nagyon jol tud idoben szólni. Programokat pedig usb szervezünk, hogy kb egy hónappal előre kiválasztjuk a napot, amikor mindenki raer és akkor x program. Ha kozben valaki meggondolja magát, vagy valami közbejön, a többiek simán mehetnek tovább a programmal.

Nem kell ennyire merevnek lenned. Főzz azokra, akik veletek laknak és legyen mindig hideg élelmiszer, ha valaki értesítés nélkül beesik. Pár alkalom után, ha ti mondjuk rántott húst esztek, ő meg párizsis kenyeret, hidd el képes lesz időben szólni, hogy jön.

2019. okt. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles főzni felnőtt gyerekeknek.Ha csak úgy petoppannak megkinálod őket,és azzal le van tudva

A programokat meg ne mond le.Ha a párod nem megy,menjél el te a gyerekeiddel. Úgy látom,hogy próbálsz mindenkinek megfelelni,de ez nem megy,nem fogod bírni.

2019. okt. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%
Hát a három felnőttnek tuti nem főznék. Hol laknak? Van már párjuk? Hívjanak meg ők titeket hétvégén kajálni. Én csak annyi kaját csinálnék ami az éppen aktuálisan otthon élőknek bőven elég! Nehogy mar csak úgy beállít valamelyik felnőtt én meg kezem lábam törjem mit tegyek eléjük. Saját anyámhoz nem állítok oda szó nélkül, főleg nem zabálni. Max iszok egy kávét ha megkínál. Nem értem mit kell nyalnod a férjed gyerekeinek a seggét mikor láthatóan le se sza.ják a fejed! Éld a saját életedet, törődj a kicsi gyerekeiddel mert velük még KELL! Hajrá!
2019. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%
Utolsoval teljesen egyetertek. +3 felnott rendszeres hetvegi ebedeltetese meg koltseg szempontjabol sem mindegy.
2019. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. A karó van a hatsomba válaszolónak is kösz, nem is pontoztam eddig, mert nem értem rá ide se belépni.

Nem a naptár szerint halad az életem, hanem pont ellenkezőleg bármikor rohannom kell az egyik gyerekemmel a kórházba, másrészt az élettársam az, aki azt se tudja mikor milyen nap van, nem hogy megjegyezni én esetleg merre lehetek és kivel és miért (orvos, szakkör, edzés, stb.).

2019. okt. 8. 00:01
 28/29 Savlekotő ***** válasza:
62%
Ne haragudj de miért vagy olyannal akit ennyire hidegen hagysz te meg a közös gyerek is?
2019. okt. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Savlekoto teszerinted ha valami elromlik vagy nem tokeletes teljesen, akkor azt egybol kukazni kell? Legyen szo az anyankrol, testverunkrol, baratunkrol, hutoszekrenyunkrol? Bar a kerdesedben a kerdesemre adott valaszod is benne van😊.
2019. okt. 11. 00:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!