Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különköltözés esetén, muszáj...

Különköltözés esetén, muszáj bármit is lejelenteni a gyámügy, tb felé, bárhova?

Figyelt kérdés

Külön mentünk a párommal már két éve. Van egy hat éves kislányunk. Nem voltunk házasok. A kislány lakcíme maradt a régi és az én lakásom a tartózkodási helye. A felügyeleti jog nem lett bíróságon megállapítva, nem mentünk mi sehova. Nem jelentkeztem be egyedülálló anyának is, mert nem láttam értelmét. A gyermek betegsége esetén válallja mindkettőnk a részét, gyerektartást fizet az Édesapa és itt is, ott is tölt időt a gyermek, a kapcsolatunk jó a szakítás után is.

Törvénybe ütközik, hogy nem jeleztük sehova, gyámügy, védőnő, tb, bíróság, stb. felé?

Nyilván egy tiszta helyzet lenne, ha bejelentkeznék egyedülálló anyává, de nem akarok. A másik, meg hogy mindenképp bíróság elé kell mennünk, ha két szülő elválik (papír nélkül), és itt is és ott is nevelik a gyermeket?

Van erre valami szabály, törvény?

Kérlek, ne azt kérdezzétek, miért van így, csak segítsetek, nem szeretném, hogy gondom legyen belőle.


Hálásan köszönöm!


2019. okt. 9. 13:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ütközik jogszabályba, a gyámügyhöz, bíróságra akkor szoktak menni amikor nem tudnak a felek megegyezni. Ez viszont ne merüljön fel nálatok, örüljetek neki, hogy normális maradt a kapcsolatotok. Lehet ti már nem tudtok kijönni egymással, de felelősen gondolkoztatok hogy a gyerek érdekeit nézitek (másnak is így kellene...).
2019. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!