Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Kislanyomat szeretnenk megkeresztelni mar egy jo ideje , battyamat es mennyaszonyat szerettem volna mint keresztszulok.

Kb. 3-4 honapja szoltam nekik hogy kell toluk egy igazolas a helyi paptol stb.

Erre azt a calaszt kaptam szep szavakkal hogy mi a francert kell ilyen stb stb.

Azota prszor ra kerdeztem vagy epp szoltam hogy mar mennenk intezni de azota se semmi.Nem ertem miert.szerintetek hagyjam es fogjam fel ugy hogy nem szeretnek ezt ..mar nem tudom mi legyen .


2019. okt. 16. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Gyereked mennyi idős? Mondta, hogy megskar keresztelkedni? Ha nem, akkor NE ERŐLTESD RÁ! Lehet Buddhista lesz, vagy shintoista. De az is lehet, hogy tök hidegen hagyja a vallás.
2019. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nyilvan mi szeretnenk , nalunk mindenki megvan .a kerdesem nem ez volt .Koszi!
2019. okt. 16. 08:54
 3/14 Varga Péte4 ***** válasza:
93%
Nem kötelező, hogy rokon legyen a keresztszülő.
2019. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen közöld velük, hogyha egy bizonyos időn belül nem jelentkeznek, akkor keresel mást, mert te sem várhatsz rájuk a végítéletig.
2019. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Elküldtem a vége előtt... Tehát a lényeg annyi, hogy mindenképpen szólj nekik róla, nehogy sértődés legyen.
2019. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

A bátyádék tudják, hogy a keresztelő miatt kell a papír?

Amúgy nem tudom, hogy hogy közölted ezt velük, de felkérni illik, nem úgy megy, hogy kitalálod, hogy ők legyenek, és kész, ők pedig válaszolnak, hogy elfogadják a felkérést vagy nem. Sokan nem veszik ezt már komolyan, de attól még felelősség keresztszülőnek lenni. Ha nem beszélted meg velük, akkor itt az ideje szépen megkérdezni. Ha pedig tudnak róla, és ez a reakció, ilyen elutasító, akkor felejtős, kérj fel mást keresztszülőnek.

2019. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem siman rakerdeztunk azt cso. Felkertuk oket szemelyesen harma.Es utana mikor kiderult milyen irat kell akkor szoltam nekik erre ok valaszoltak hogy mi a francnak kell ilyen hulyeseg stb.(es ezt most szepen írtam le.
2019. okt. 16. 09:13
 8/14 A kérdező kommentje:
Es azota varom a kedves valaszuk .De mar vagy azota parszor rakerdrztem az iratra de mindig csak h minek kell ilyen hulyeseg stb ..Ugy erzem nem is szeretnenek a, lanyom keresztszulei lenni.
2019. okt. 16. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Talán konkrétan rákérdezni, "Pistj, figyelj már, akkor akartok Pannika keresztszülei lenni vagy nem? Mert ha igen akkor kell hozzá a papír".


Ha megint azt mondja minek ez a hülyeség, akkor te:"az imént mondtam hogy a keresztelőre. Akkor igen vagy nem?"


Ennyi.

2019. okt. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Még egyszer rákérdezni, hogy akkor elintézték a papírt ami kell a keresztelőhőz? Ha megkérdezik mi a francnak, akkor magyarázd el, hogy miért kéri a pap. Majd közöld, hogy 2 hét múlva le kell adnod, de ha nem akarják elintézni, semmi gond, keresel más keresztszölőket.

Adj határidőt nekik. Ha ddigra sem kapod meg a papírokat, keres más keresztszülőket.

2019. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!