Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon aggódom a fiamért. Mi...

Nagyon aggódom a fiamért. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Hiába az a legjobb megoldás, ha inkább kimaradnék ebből, de nem bírom végig nénzni tétlenül, hogy a fiam a vesztébe rohan. Én mindig tisztességre, szorgalomra és rendre próbáltam nevelni, de a bonyolult habitusa miatt jó, ha el tudtam nála érni, hogy tisztelje annyira önmagát, hogy ne generáljon magának kellemetlen helyzeteket. Mikor kamasz volt, az osztályában ő volt a "menő fiú". Meglehetősen népszerű volt, de azt is a gerinctelen húzásainak köszönhette. A többiek által "lúzernek" elkönyvelt osztálytársait megalázta, olyannyirra, hogy az egyik evészavavaros lett a másik kettő pedig iskolát váltott. Képzelhetitek, hogy mennyire égett a pofám, de nem is a szégyen miatt volt nekem ez kellemetlen, hanem sokkal inkább az tudat miatt öntött el a letargia, hogy a fiam egy erkölcsi csőd. Nem egyszer veszekedtem vele, szinte már könyörögtem neki, de mind hiába.

Egyetemista évei alatt úgy váltotta a lányokat, mint a fehérneműt. Én pedig folyton amiatt aggódtam, ne kapjon el valamilyen nemi betegséget.

Nos az egyetem után talált egy lányt, akivel össze is költözött. Ennek nagyon megörültem. Nem csak azért, mert végre elkezdett élni egy kiegyensúlyozott életet, hanem látszott rajta, hogy boldog és a lány is jó hatást gyakorolt rá. Egyszerűen jó volt rájuk nézni. Gyerekük is született, viszont a fiam a baba magzati kora alatt megcsalta a lányt, a baba születése után néhány hónappal később lelépett a szeretőjével,egy hete tudtam meg.

Fölkerestem a fiamat és közöltem vele, hogy többé nem vagyok rá kíváncsi. Nagyon kiborultam. Nagyon sajnálom az unokám anyját és megondtam neki, hogy rám bármikor számíthat. A fiamban persze semmi megbánás nincs, gondtalanul éli az életét. Olyan, mintha én bánnám meg a fiam bűneit őhelyette. Tudom, hogy nem kellett volna elutasítanom őt, és a szívem mélyén nem szívesen nézném végig, hogy a vesztébe rohan, de hiába akarok rajta segíteni, ha ő nem akarja, akkor én nem tehetek semmit. De mégis, mi tévő legyek. Szeretem őt és nem akarom, hogy elcsessze az életét.



2018. febr. 13. 15:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Eljön az a pont is, amikor már nem tudsz tenni semmit. Ha úgy érzed, hogy tényleg mindent megtettél, ne bánkódj, ne hibáztasd magad, mert a fiad felelős a tetteiért, nem pedig te.
2018. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 MR.X. ***** válasza:
95%
Majd kap pofonokat az élettől és megváltozik magától. :) Majd megtudja, hogy mi menő és mi nem menő...:) Ha valami olyat csinálna, úgyse vihetnéd el a balhéját.
2018. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

Így van, az élet fogja megtanítani arra, hogy nem tehet meg mindig büntetlenül bárkivel bármit, az élettől fogja visszakapni a leckéket...

El se tudom képzelni: szülőként ez mennyire fájhat, ha mindent megtettél, ne bánkódj (persze, tudom: könnyű mondani)...

2018. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
5%
Nem értem. Ha boldog és a karriere is felfelé ível, te miért sopánkodsz? Nem mindenkinek jön be a megszokott szürkeség.
2018. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy a fiadnak mostanra jó eséllyel megvan a saját élete, a saját keresete, és semmilyen téren nem szorul rád, így attól tartok, nem lesz sok foganatja a dolognak.

Jó döntést hoztál, mikor a lány mellé álltál, csak sajnos későn, mert egy a fiadhoz hasonló embert az egyetemista éveiben kellett volna ilyen sokkterápiának kitenni, amikor még rád volt utalva, és közölni, hogy ha nem változtat az életvitelén, mindenféle támogatást megvonsz tőle. Olyankor még vannak, akik észbe kapnak, de... attól tartok, hogy a fiad pontosan az a fajta "nagy gyerek", akinek "anyuci" egész életében minden kívánságát leste, éppen ezért nem tisztel se istent, se embert, neki az a természetes, ha minden a feneke alatt van. Az ilyen emberek nem változnak, legfeljebb egy kis százalékuk akkor, ha az élet keményen fenékbe billenti őket. Ez általában nem következik be.

2018. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
30%
Nem mindenkinek a család az életcél. A ö búne meg nem a te bünöd,ezért ne te vezekelj,simán törödj az unokáddal ennyi. Ezért nem kell társadalmi nyomásra szülők kedvéért falu kedvéért szomszéd kedvéért a családosdi. Ha meg valaki nem a családba akar belefulladni más céljai vannak,leköpködés van,a meddőket is csak sárral dobálják meg h a férjük válasszon tenyész kancát helyettük. Sokan valamilyen külső kényszerből csinálnak családot, aztán otthagyják őket a szarba, v épp ott maradnak együtt a szarban, de közben utálják az egészet. Nem a te bünöd,de ezért nem kell feszt sujkolni az unokát akarok. A gyakori is teli van kérdezőkkel ahol unokát akar a család a szomszéd a nagynéni csak még ők nem,és még élveznék az életet szabadságot.. De akik külső kényszerből szülnek ott a gyereknek a legroszabb,ezt tudom mivel ratkós gyerek vagyok,rohadt szép gyerekkorom volt..
2018. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyen esetekre szoktam mondani, amikor megszületik egy gyerek, meg van írva a sorsa. Hiába akarod ellenkező irányba terelni, nem fog sikerülni, mert ha lehetne, nem lenne senki börtönben. Gondolom senkinél nem az a cél hogy odakerüljön a kölyke. Max egy kicsit korrigálhatod, szerintem ezt te megtetted, ne legyen lelkiismeret furdalásod. Zárd le, ennyi volt a gyereknevelés. Most már éld a saját élated.
2018. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
30%
Ideje hogy az unokád lépjen az első helyre, hiszen azt te is érzed hogy egy jellemtelen emberre (fiad, nem fiad tökmind1) felesleges érzelmeket pazarolni. De azt lássuk be hogy itt valami komoly nevelési hiba történt, senki sem születik f@$zfejnek...
2018. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
2%
Azért mert vaki nem ohajt családot nem kerül még börtönbe ettől. Akkor kerül börtönbe ha kényszerből kell családozni de az rosszabb minden börtönnél a legrosszabb a gyereknek. Mondom ezt nagy családosként és h kényszerből lettem piásokhoz. Meddő nőket is börtönbe kéne zárni előző ugye?
2018. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Sose kényeztettük el, sose sulykoltuk belé a normákat csupán megpróbáltuk úgy nevelni, hogy meg tudja különböztetni a jót és a rosszat és cselekedjen mindig helyesen. Az egyetemi évei alatt tulajdonképpen mi támogattuk, az igaz, de nem hiszem, hogy a támogatás megvonásával jobb belátásra tudtam volna bírni. Mindig is tudta, hogy nem értek vele egyet, de ő inkább az intelmeimet semmibe véve folyamatosan pusztítja magát. Az öccsét is folyamatosan szorongásig szekálta, anyaként nekem ezt borzalmas volt átélnem. Amikor tudtam, mindig megakadályoztam, de amikor már elérte a felnőtt kort, akkor teljesen magatehetetlen voltam. Bennem még mindig él a remény, hogy egy napon belátja a hibáit... Tulajdonképpen attól félek, hogy az élettől sokkal keményebb pofont fog kapni, amitől megnyomorodna. Sajnos meg is érdemli, de én ezt nagyon nem akarom. Ha elkapna valami gyógyíthatatlan betegséget, vagy annál is rosszabb történne vele... Az a baj, hogy már megint egy szoknyapecér lesz belőle és félek, hogy ezt már nem úszná meg ilyen szárazon. A férjem is ugyanúgy ki van bukva. De a legrosszabb az, hogy a fiatalabb fiunk pedig abban reménykedik, hogy a bátyja egy nap nagyon megbánja. Nagyon rossz. Bár őt is meg tudom érteni, hiszen semmi oka sincs rá, hogy jót kívánjon neki.
2018. febr. 13. 15:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!