Bogica0616 kérdése:

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lett, ha elolvasod, azt megköszönöm. Kérlek csak építő jelleggel, segítség végett szólj hozzá. Köszönöm

A véleményetekre lennék kíváncsi. A párommal több mint 3 éve vagyunk együtt. Júniusban született meg a kislányunk. Mind a ketten heves természetűek vagyunk, ebből adódóan sokszor vitatkoztunk. Nehezen beszélünk meg dolgokat, mert más szemszögből közelítünk meg dolgokat. Másban látunk megoldást adott problémára. Mivel elég makacs a párom, sokszor megsértődött rám, ilyenkor mindig el akart költözni, de valahogy mindig meggondolta magát... A vitáink nagy része a családjának köszönhető, főként az anyának. Leginkább a viták témája is miattuk van. Most jelenleg abból adodik, hogy amikor haza jöttünk a korházból a szülei 1 hétre ide költöztek, majd haza mentek, de utána újra jöttek egy hétre majd megint... Szöval a 6 hétből 3 hetet voltak itt. Valamint a többi rokon is folyton itt volt, nem volt egy nyugot percem sem. Természetesen mindenbe bele szoltak, mikor etessem, hogy szoptassam, ( még após végig is akarták nézni a kérésem ellenére, amikor szóvá tettem nekem estek, hogy ehez már nincs jogom, mert anya vagyok, a párom is támogatta őket, helyettem, szóval a kis 6 fős család kíváncsi volt a szoptatásra nekem meg asszisztálnom kellett volna hozzá), állandóan puszilgatják a kicsit, még a száján is, valamint bármit főzök nem tetszik nekik, rögtön mást kell főzni nekik. Ez gy pici baba mellett nem egyszerű, hogy magunkon kívül plusz 6 főt is ellátni. Most ezeken vesztünk össze, ő a "családja" mellé állt és nem mellém. Jelenleg nem tudom mi tévő legyek, hagyjam itt, vagy győzködjem?


2016. júl. 15. 23:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Vagy nagyon komolyan elbeszélgetsz a pároddal, vagy elválnak útjaitok.
2016. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha ez nálunk fordulna elö kisebb eligazitás után ha nem változik a helyzet ott hagynám .
2016. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

A kapcsolatotokban több kompromisszum készségnek kéne lenni.

Beszéld meg mindenképp a pároddal a problémát, hogy neked ez sok. Próbált vele megértetni a helyzetedet meg azt hogy az nem oldja meg a problémát, hogy elköltözéssel fenyeget.


Másodszor a családdal is közölném hogy itt a vége ennek, a te vagy az anyja te hozod a szabályokat és ha azt mondod hogy nem akkor nem.


Ha nem érti meg akkor nem tudok én se mit mondani, akkor nincs értelme így folytatni a dolgot, az egy egyoldalú kapcsolat.

2016. júl. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

WTF?!

Mi az, hogy anya lettél, ezért megszűntek a jogaid?! Én itt vágtam volna ki a társaságot a lakásból, a férjemmel együtt.


Azt kell mondjam, te se gondoltad át, mikor ebbe a közegbe gyereket szültél. Most már ugye mindegy, hozott anyagból kell kihozni a legtöbbet.

Az pedig az, hogy kisbabával a karodban adod be a válást, mielőtt tönkremész teljesen.


A férjednek most kéne maximálisan kiállni melletted, és segíteni neked. Ennek nyoma sincs.

A családja is ott ba.ik ki veled, ahol tud, mert nem úgy látom, hogy segíteni mentek.

A minimum amit megtennék a helyedben, hogy fogom a baba cuccait, pár ruhát, és ÉN költöznék haza a szüleimhez egy kis időre. Ha férjurad nem tudja megfékezni a falkáját, és nem vagytok képesek emberi hangon megbeszélni a problémákat (már pedig ez eddig se ment), akkor meg kezdj el új életet felépíteni, egyedülálló anyaként.


Az lenne még a második lehetőség, hogy nyelsz, vigyorogsz, kérésre rántod elő a melled szoptatni, sűrű bocsánatkérések közepette főzöl három fogásos kaját hat emberre, átadod neki a gyereket, akihez már ugye nincs jogod, és aláveted magad ennek a majomhordának az akaratának, mint egy agyatlan kis rabszolga.

Gondolom ez nem játszik...


Más megoldást nem látok, mint hogy otthagyod. Győzködni nincs értelme.

2016. júl. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%
Maradjon minden igy ahogyan van. :-) Nem is értem,hogy mi azzal a gond,hogy nem nyilvánosan akarod szoptatni a kicsit... Komolyra forditva a szót a párodnak kellett volna téged otthagyni...hogy sajnáltathasd magad... A te családodról egy szót sem irtál,sem az életkorotokról.Itt meg olyan válaszokat adnak neked ami a te szád ize szerint van.De az nem az igazság,csak nyalizás ! Elégépitő voltam ?!
2016. júl. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Előbb összekellett volna házasodni,és utánna a gyerek.És ha leirsz valamit akkor ne csak az egyik oldalt mutasd be...Mint irtam a saját családodról semmit sem irtál...Ja,és ránk ismeretlen,névtelen emberekre bizod a jövőtöket ? Na ezért vagy buta ! 3évet felrúgnál,mert itt két ember ezt irja.A szivedre kellene halgatnod ! Fogadni merném,hogy még 25 sem vagy. 38 F
2016. júl. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Pedig egyszerű a megoldás.

1. Egyszerűen nem főzöl hat főre és kész.

2. Szoptatásnál közöd, hogy tudod, hogy szép melleid vannak, de azok akkor sem tartoznak rájuk.

3. Pároddal közlöd, hogy vegyen ki szabadságot, ha ennyi vendéget hív, mert te baba mellett nem tudod őket ellátni. Ja igen, és az ágyneműket is ő mossa rájuk, és ő takarít utánuk.

4. Ha semmi sem segít, menj el egy két hétre a babával anyukádhoz, majd akkor elgondolkodik.

2016. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Olyan emberrel, aki elkoltozessel fenyeget, eleve eszembe nem jutott volna gyereket vállalni. Helyette már az első "elkoltozom ha te...." után segítettem volna neki össze csomagolni, aztán mehet, amerre lát.

Ha már gyereket vállalta vele, akkor előre le kellett volna fektetni a szabályokat. Ha te nem akarod, hogy ott lakjon nálatok hetekig a családja, akkor közöd, hogy nem és kész.

Ennek a kapcsolatnak amúgy sok jövője nincs, hiszen a párod nem melléd áll, hanem ellened fordul. Az egyetlen kérdés csak az, hogy mikor válnak el az utjaitok és hogyan.

2016. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Próbálj beszélni vele a, amikor kettesben vagytok. Kitartóan, többször. Előbb-utóbb csak felfogja, mit kérsz, amit akarsz. Ha nem, akkor jobban teszed, hogy továbblépsz.

Kívánom, hogy sikerüljön hatni rá.

2016. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

nem akarok utólag nagyokos lenni, de ilyen kapcsolatba nem lett volna szabad gyereket vállalni. oké 3 éve együtt vagytok. ezzel nincs gond,hogy túl hamar vállaltatok volna gyereket.

DE a párod nem normális. 1-1 vita után fenyeget,hogy elhagy. ilyen emberrel nem lehet komolyan tervezni. az meg,hogy a pereputtyát nem állítja le, hanem hagyja hogy megalázzanak és lenézzenek téged.. az mindennek a teteje.

én a helyedben visszaköltöznék a szüleimhez átmenetileg. nyilván a párod nélkül. és gondolkodj el a kapcsolatotokon. ha a párod hajlandó változtatni, akkor beszéld meg vele,hogy a családját sürgősen állítsa le. szóval nem maradhatnak ott nálatok hetekig, nem szólhatnak bele,hogy hogyan eteted a gyereket..stb . ők a nagyszülők, kényeztessék és szeressék a gyereket. ne téged bíráljanak felül. és hogyha azt mondod,hogy nem csókolják szájon a gyereket, akkor NEM. ha nem képesek teljesíteni,akkor nem láthatják a gyereket. max annyit, amennyit a bíró megítél.. de gondolom ezt ők sem akarnák,úgyhogy próbáljanak viselkedni. ehhez a párod kell,hogy melletted álljon. de te is állj ki magad mellett. nyugodtan küldd őket haza, mondd meg őszintén, hogy nyugalomra van szükséged, legyenek olyan szívesek ne nálatok héderezzenek egész héten. és semmi közük a szoptatáshoz, már az ötlet is nevetséges,hogy nézni akarják. elvonulsz a szobába, vagy éppen kiküldöd őket(elvégre a ti házatok). és kész. szóval te is alakítsd ki mi a rend. ha most hagyod magad elnyomni, akkor a következő évtizedekben is számíthatsz rá,hogy anyósodék mindig jobban tudják majd,hogy mi kell a gyereknek és mindebe bele fognak ugatni.

a pároddal meg tényleg gondolkozzatok el, hogy megéri -e együtt maradni. a leírtak alapján eléggé kiállhatatlan és gyerekes . nem fogja fel,hogy ti egy család vagytok, ki kell állnia melletted, nem a szülei háta mögé bújni. szóval hajrá,gondolkozz el rajta.

2016. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!