Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen nevet választanátok...

Ti milyen nevet választanátok magatoknak?

Figyelt kérdés
Hamarosan megváltoztathatom végre a nevem, mert betöltöm a nagykort. Mindenképp valami gyakoti névre szeretném változtatni a nevemet. A mostanit gyűlölöm. Alog várom. Kost Vajk a nevem, de tetszett a Balázs név, cssk a nővérem új párjának ez a neve, így nem lenne jó ez. Tetszett a Dániel, Gergely, de ezekből már van a családban. Nekem a Bence név is tetszik nagyon, bár abból már 2 van az osztályból, bár engem ez nem igazán zavarna. Tetszetősek még a Gergő,Kristóf,Dávid,Máté,Ádám,András,Milán,Sándor,János,Péter,Pál nevek is. Sok a választék. Ti mit gondoltok ezekről? Nem könnyű döntés. Sok van ami tetszik.

2019. okt. 21. 21:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 Joker2244 ***** válasza:
63%
A 30as válaszolóval értek egyet.legyen 2 vezetékneved és kérd meg a társaid hogy ne Vajknak szólítsanak. Nekem is 2 nevem van, 10 éve elkezdtem használni a 2.at,csak a család hív az elsőn.
2019. okt. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 Joker2244 ***** válasza:
61%
Keresztnevet akartam írni basszus csak leragadtatok a kostnál bezavart😂
2019. okt. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
74%
Olyat válasz ami nemzetközi és kimondható külföldön is rendesen Benjamin, Ádám(Adam), Dániel stb.
2019. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
65%
Azt hittem hogy valami nagyon gáz neved van mint mondjuk esmeralda vagy Nintendo. 😂😂
2019. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 A kérdező kommentje:

Áh megtartani semmiképp nem akarom, viszont lesz második nevem is, mert most az sincs. Tehát nem marad. Egyébként 5 év múlva van lehetőség újból névváltoztatásra. Csak az már drágább mint az első. De semmi esélyt nem látok arra, hogy meggondolom magamat.


Egyébként ezzel a Márk névvel kapcsolatban van egy vicces dolog. Valaki soha nem értette a nevemet+ nem tudta megjegyezni mert hogy "ilyen hülye neveket nem tud". Elsőre Marc-nak értette a nevemet, úgyhogy akkor leszel Márk és cső.😂

2019. okt. 22. 12:04
 36/81 anonim ***** válasza:
Ne az befolyásoljon, hogy kit ismersz, hanem, hogy melyiket használnád szívesen. Ha a Balázs tetszik ám legyen! Szerintem szép név és a Kovács Balázs is nagyon jól hangzik! (Bár én a helyedben nem választanék második nevet is, csak így)
2019. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 Joker2244 ***** válasza:
100%
Márk is legyél akkor 😀 mennyibe kerül egy név változtatás?
2019. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Egyébként 10.000 ft. De lehet már 12.000. Ha még egy plusz nevet akarsz második névnek a semmi helyére, akkor asszem 14.

De még jó, hogy nem vezetéknevet akarok cserélni, mert az 50.000 lenne.

2019. okt. 22. 16:38
 39/81 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok.

A régi neveidet is nyilvántartják majd.

És a hivatalos okmányok igénylésénél a születési nevedet is meg kell adnod.

Gyakorlatilag a háttérben az összes neved fel lesz tüntetve.

Egyébként meg minden ismerősöd, rokonod a régi neveden fog szólítani.

Közvetlen környezetemben 3 ember van, akik nevet változtattak.

A rokonok és ismerősök leragadtak a régi neveknél és képtelenek az új néven szólítani őket.

Az egyik annyira elkeseredett, hogy vissza is akarja csinálni... és a régi nevét kéri majd vissza.

(Közölték vele, hogy a háttérben a felvett neve akkor is tovább szerepel majd, ha visszaváltoztatja a nevét.)

2019. okt. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit hozzátennék az előző hozzászólásomhoz, hogy arra is figyelj majd hogy a régi nevedet és az új nevedet összefogják kapcsolni a rokonok és ismerősök, mivel ha az új neveden beszélnek rólad, akkor általában sokan nem értik hogy kiről van szó ezért hozzáfogják tenni, hogy pl.: hát a Vajk Dani vagy a Vajk Bandi vagy a Vajk Geri.

Szóval a régi nevedtől nem szabadulhatsz, sőt együtt fogják emlegetni az új neveddel.

Jól gondold át, hogy változtatsz-e, mivel sokakat igencsak frusztrálóan érint, hogy végig csinálja a nem kis procedúrát és a végén gyakorlatilag a környezete szinte változatlanul a régi nevén fogja szólítani, ráadásul meg ha olyan a társasága még jókat poénkodnak/röhögnek is rajta.

Szóval ne kapkodd el, a régi nevedtől szinte lehetetlen szabadulni. Gergő,Kristóf,Dávid,Máté,Ádám,András,Milán,Sándor,János,Péter,Pál

2019. okt. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!