Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha szinte már...

Mit csináljak, ha szinte már nálam lakik? Nagyon zavar sokszor

Figyelt kérdés

Unokatesómmal 2 év van közöttünk, én 20 éves vagyok, ő 22. Szóval korban így nincs nagy különbség, de más az életünk azért. Nemrég szakított vele a barátja, és így hirtelen nem is tudta, hová menjen (a sráccal éltek együtt, a lakás a srácé). Úgy volt, hogy két éjszakát nálam lesz, aztán hazaköltözik a szüleihez. Arra még úgy azt mondtam, hogy oké persze, én sem akartam a sz...rban hagyni, meg kivolt a szakítástól is. Utána mondta, hogy esetleg néha nálam alhatna-e, ha későn van dolga a városban, de hogy havonta ez ilyen 2 alkalom lenne maximum. Októberben egy hétig végig nálam volt, utána is zsinórban 2x4 napot. Ráadásul én az egyedülléthez szoktam, 2. éve egydül élek. Nagyon eltérő a ritmusunk. Én korán kelek, reggelente szeretek még egy órát csak úgy nézni ki a fejemből, kávét főzni, kicsit melósabb reggelit összeütni, sütni esetleg. De mivel ő a nappaliban alszik, 9-10-ig a szobámból alig tudok kimenni (amerikai konyhás a lakás, szóval egybe van szinte a nappali-konyha-étkező rész). Én éjszakába nyúlóan szoktam tanulni, de ő olyankor már vacsit rendel, filmezik, beszélgetni, és sajnos olyan vagyok, hogyha nincs full csend körülöttem, oda a figyelmem, nagyon könnyen elterelődik.

A rezsi is megugrott, mert ő is napi 2x fürdik, mint én (reggel tusol, este fürdés), nekem elég bentre a 21-22 fok, ő 25 fok alatt megfagyna legszívesebben, ezért folyton megy a fűtés, én meg kitikkadok a szobámban.

A másik, amitől kivagyok, az a kölcsönkéregetés. Nagyon sok cucca még a barátjánál van, egy része már otthon, ő meg általában a ruháit hozza csak, ha jön. Ezért ilyeneket, hogy smink, parfüm gyakran kér, csak nekem ezek drága holmik, high end termékek. Viszonyításként, egy 30 ml-es alapozó 14 ezer forint. Vigyázok rá, nem teszek magamra túl sokat, ő meg úgy locsolja, mintha az egész testét akarná vele bekenni... És így azért nagyon hamar elfogy, a következőbe meg nem fog beleadni.


Meg úgy alapból, zavar már az, hogy tudom, hogy ott van az ajtó másik oldalán, hogy nem egyedül vagyok. Nem akarom bántani, de nem erről volt szó.


2019. nov. 2. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ideje őszintének lenned hozzá. Másképp nem megy.
2019. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne mentegetőzz neki. Mondd, hogy keressen másik lakhelyet. Érzelmi zsarolás következik majd, meg a családot is bevonja, hogy hassanak rád, ne légy gonosz. Na, akkor rögtön dobd ki!
2019. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki!
2019. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy balek vagy. Ideje lépned.
2019. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
96%

Rendes volt tőled, hogy befogadtad mikor a szükség úgy hozta.

Szerintem is légy vele őszinte, kedvesen mondd meg neki, hogy többet nem tudod elszállásolni. Főleg, ha zavar a tanulásban és nem száll be a költségeidbe.

2019. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Mond meg hogy mivel már konkrétan együtt éltek, ezért két lehetőséged van számára: beszáll a rezsi felébe, és vigyáz a cuccaidra amikor kölcsönkéri vagy menjen el.
2019. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Whitewolf19 válasza:
30%

Nagyon ki kellett hangsúlyozni a saját igényeid és hogy mennyit költesz magadra.. ezt enélkül is érti az ember, hogy fennhéjázó módon közlöd.

Jól tudod szerintem, mit kellene tenned.. kinyitni a kicsi szád.. mert ez itt egy felesleges kör volt szerintem..

Nyilván őt sem kell védeni.. mert az emberben lehetne annyi, hogyha már befogadják a minimális módon igyekszik jelen lenni a másik életében..

2019. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Savlekotő ***** válasza:
71%
Ezért mondtam múltkor egy hasonló kérdésnél,h nálunk két nap sincs,nem vagyunk hajléktalanszállók se vöröskereszt,kisujj...Aztán többet nem rakod ki az ilyet és el is tarthatod... Vén vagyok nem hülye. Hülyére vagy véve. Parazita. Tuti a háttér otthonról pasihoz futott haza baszik menni,így beette magát hozzád,keress neki pasit akire mehet élősködni.. Te hagytad h elfajuljon,az elsőnél nem,gát határ szabás,mert a vége h te költözöl mert a parazita odavisz vkit még. Menjen szépen haza...
2019. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Ugye már saját kulcsai is vannak?


Le kell vele ülnöd és tisztázni a helyzetet, havi két napról volt szó nem erről. Ha nem állsz a sarkadra a nyakadon marad

2019. nov. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

"ből, kávét főzni, kicsit melósabb reggelit összeütni, sütni esetleg. De mivel ő a nappaliban alszik, 9-10-ig a szobámból alig tudok kimenni (amerikai konyhás a lakás, szóval egybe van szinte a nappali-konyha-étkező rész)."


Nos, jelzésként élném a megszokott életemet.

Hajnalban kelnék, nekiállnék sütni-főzni, jönnék-mennék.

Ha szóvá tenné, akkor kedvesen elmondanám neki, hogy

nem tudok a saját otthonomban hosszú távon alkalmazkodni, hozzászoktam az egyedülléthez, és nem kívánok a szokásaimon, életrendemen változtatni, mert ilyen az életritmusom.

Megkérném, hogy keressne magának más megoldást, úgy érzem, ohgy én már eddig is sokat segítettem.


Nem beszélve arról, hogy ezek szerint havonta kb. 1 hetet nálad tölt. Az pedig víz, villany fogyasztásban is megmutatkozik.


Albérlőt nem szándékozol fogadni, ezért a jövőben oldja meg másképpen.

2019. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!