Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha szinte már...

Mit csináljak, ha szinte már nálam lakik? Nagyon zavar sokszor

Figyelt kérdés

Unokatesómmal 2 év van közöttünk, én 20 éves vagyok, ő 22. Szóval korban így nincs nagy különbség, de más az életünk azért. Nemrég szakított vele a barátja, és így hirtelen nem is tudta, hová menjen (a sráccal éltek együtt, a lakás a srácé). Úgy volt, hogy két éjszakát nálam lesz, aztán hazaköltözik a szüleihez. Arra még úgy azt mondtam, hogy oké persze, én sem akartam a sz...rban hagyni, meg kivolt a szakítástól is. Utána mondta, hogy esetleg néha nálam alhatna-e, ha későn van dolga a városban, de hogy havonta ez ilyen 2 alkalom lenne maximum. Októberben egy hétig végig nálam volt, utána is zsinórban 2x4 napot. Ráadásul én az egyedülléthez szoktam, 2. éve egydül élek. Nagyon eltérő a ritmusunk. Én korán kelek, reggelente szeretek még egy órát csak úgy nézni ki a fejemből, kávét főzni, kicsit melósabb reggelit összeütni, sütni esetleg. De mivel ő a nappaliban alszik, 9-10-ig a szobámból alig tudok kimenni (amerikai konyhás a lakás, szóval egybe van szinte a nappali-konyha-étkező rész). Én éjszakába nyúlóan szoktam tanulni, de ő olyankor már vacsit rendel, filmezik, beszélgetni, és sajnos olyan vagyok, hogyha nincs full csend körülöttem, oda a figyelmem, nagyon könnyen elterelődik.

A rezsi is megugrott, mert ő is napi 2x fürdik, mint én (reggel tusol, este fürdés), nekem elég bentre a 21-22 fok, ő 25 fok alatt megfagyna legszívesebben, ezért folyton megy a fűtés, én meg kitikkadok a szobámban.

A másik, amitől kivagyok, az a kölcsönkéregetés. Nagyon sok cucca még a barátjánál van, egy része már otthon, ő meg általában a ruháit hozza csak, ha jön. Ezért ilyeneket, hogy smink, parfüm gyakran kér, csak nekem ezek drága holmik, high end termékek. Viszonyításként, egy 30 ml-es alapozó 14 ezer forint. Vigyázok rá, nem teszek magamra túl sokat, ő meg úgy locsolja, mintha az egész testét akarná vele bekenni... És így azért nagyon hamar elfogy, a következőbe meg nem fog beleadni.


Meg úgy alapból, zavar már az, hogy tudom, hogy ott van az ajtó másik oldalán, hogy nem egyedül vagyok. Nem akarom bántani, de nem erről volt szó.


2019. nov. 2. 20:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Muszaj lesz leulni vele beszelned. Hivatkozz arra, hogy amikor szakitas volt akkor oke 2 napra befogadtad, meg aztan havi 2 ejszakat mondott de ugy erzed mar sokkal tobbet es gyakrabban van ott es az a helyzet ideje tovabblepnie es menni a szulihez vagy keresnie alberletet.nyugodtan legyel oszinte es mondd meg neki tul sokat van ott. Ha elkezd barmivel jonni hogy de hat ize hoze...akkor mar batran az anyagiakat is felhozhatod, hogy bocs de a rezsim lassan a duplaja es eszedbe se jutott felajanlanod azt hogy beszallsz a koltsegekbe. Megmondhatod azt is, hogy kicsi ez a lakas es neked nem veletlenul nincs lakotarsad vagy alberlod.

Es a tanulasra is hivatkozhatsz azt talan megerti, hogy egyre tobb a tananyag es jonnek az oszi zh-k stb. es nagyon elter a bioritmusotok es teged ez zavar nem tudsz ugy se tanulni se pihenni es nem akarod megbantani, de errol a heti 4 ottalvasrol, ottlakasrolnem volt szo es ezt te nem is szeretned jovoben sem.


Legeslegvegso esetben hazudj, hazudd azt hogyidokozben egy fiuval is megismerkedtel es neha szeretned folhozni, es hat amig o ott lakik ezt nem teheted meg es mivel tied a lakas es mar eleget segitettel neki ideje pakolnia.


A kolcsonkeregetesre. Arra meg nem kell finomkodni. Mondd meg nem ohajtasz tovabb kozoskodni. Ha epp ker megint valamit egyszeruen szolj oda bocs de nem adok vegyel magadnak es mosolyogj. Mondd hogy gombas a borod atkas a szempllad es ezek terjednek a kozos haszalatu sminkcuccokkal.

2019. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Én kerek-perec megmondanám neki: "Bocsi, XY, de nekem anyagilag megterhelő az, hogy elszállásollak, és hogy folyton alkalmazkodnom kell hozzád. Szeretlek, de ezt nem tudom tovább csinálni, kérlek maradjunk az ésszerűség keretei között, max. havi kétszer gyere hozzám."
2019. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Figyelj, mondd meg neki tudod, hogy rokon és segítségre szorul, de Te már nem tudsz ehhez hozzájárulni. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, hiszen mindent megtettél (sőt még többet), mint kellett volna. Segíts neki keríteni egy jó albérletet vagy ha arra nincs pénze, akkor egy szobát és kész. Pénzt meg értékeket ne adj kölcsön, nem fogod viszontlátni...
2019. nov. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Leülteted és közlöd vele: Kati, ma alszol itt utoljára. A lakásom nem hotel, nekem így nem jó. Ennyi
2019. nov. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mit csináljál? Tudod te azt. Kirakod és kész. Ha sértődés van hát bumm.
2019. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
Kérd meg egy haverod, hogy flangáljon pucér fütyivel kint, amíg ő alszik, hátha felébred rá... :D Szerintem többet nem megy. xD
2019. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na? Megoldódott a helyzet?
2019. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!