Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kerülhetem el a veszekedé...

Hogy kerülhetem el a veszekedést, sértődöttséget?

Figyelt kérdés

Ha olyan téma van itthon, amiről nem akarok beszélni, hogyan kerülhetem el, hogy veszekedés legyen?

Konkrétabban arról lenne szó, hogy anyukám szívesen beszél az egyetem-témáról, ez meg engem néha idegesít. Főleg mikor este hozza fel és amúgy is fáradt vagyok, pedig még tanulni is kell.

Az idegesít, mikor mondja, hogy ki kell javítsam a jegyem (ha tudja, hogy szar jegyem van) meg volt rá példa, hogy megnézte egy zh-mat és elkezdte kielemezni (nem teljesen de részben ért a témához).

Aztán mondta, hogy ő csak jót akar meg hogy másnak nem mondja el otthon ezeket senki meg nem tudom mi volt. Aztán mondtam, hogy amit elmond, azt magamtól is tudom. Na jó, volt 1-2 hasznos megjegyzése, amit nem tudnék, nem látnék át de amúgy meg semmi kedvem nem volt arról beszélni, hogy egy zh-ban mit rontottam el és tényleg a nagy része egyértelmű volt.


Különben máskor is idegesít egy idő után ha az egyetem a téma. Apukám nem ilyen, csak anyukám.

Azzal önmagában véve nem lenne baj, hogy érdeklődik hogy sikerült valami vagy valami egyetem dolog szóba jön de mikor már sokadjára, az idegesít. Meg az se nagyon boldogító, hogy ez is fokozza nekem a stresszt, mert érzem, hogy meg kell neki felelni. Meg hogy nem vagyok elég jó, mert ezt meg azt elrontok, jobbnak kellene lennie, még mennyi munka, pedig így se vagyok lusta és így tovább (ezeket én gondolom).


Hallgassam végig mit mond, de ne reagáljak?

Azt elég nehéz kibírni...


Ha elmondom hogy unom a témát, meg ne mondja el, akkor sértődés lesz.


2019. nov. 9. 19:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még egy fontos megjegyzés: ne úgy képzeljetek el, mint aki bukásra áll meg nem tanul. Ez a zh, amiről a kérdésben szó van, 4es lett. Az, hogy ki kell javítani, az arra vonatkozik, hogy van egy 2es meg egy 4es abból a tárgyból.

Tény, hogy nem mindig megy minden de amúgy nem tragédia a helyzet.

2019. nov. 9. 19:48
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Nem kell a sértődéstől félni. Ki kell állni magadért. Nyugodtan és határozottan megmondani neki, hogy "anyukám, tudom, nem vagyok hülye, attól, hogy te engem nyaggatsz, nem lesz jobb, csak rosszabb. Felnőttem, ezt vedd tudomásul." És ha legközelebb is előhozza, csak figyelmeztetni, "Miben is maradtunk a múltkor?" Ha nagyon makacs, akkor még határozottabban: "Ne kezdj el kioktatni, mert kénytelen leszek elmenni itthonról." És elmész. Előbb-utóbb le fog szokni. Ha extrém makacs, mondván, hogy ő csak jót akar, akkor kezdd el te is szekálni. Sós volt a leves, 5 perccel később jött haza, mint mondta és te ideges voltál, nem megy a kék szoknyája a zöld pulóverjéhez... Majd elunja, felfogja. Nem lehet az összetűzéseket sértődés nélkül elintézni. Tekintsd úgy, hogy itt te vagy a sértett fél, nem ő. Nem jószándékból oktat ki, hanem azért, hogy a mindentudó szerepében tetszeleghessen. Valójában nagyonis önző.
2019. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem próbáld vele megbeszélni, hogy téged stresszel, hogy állandóan ez a téma.
2019. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenesetre kezeld a helyén a dolgot, ne gondold fontosabbnak, amit ő mond, mint amit te gondolsz. Minimum(!) ugyanannyit számít a te véleményed is.

Beszélj az apukáddal is, magyarázd el neki, hogy mi van, hogy ő is beszélhessen majd az anyukáddal, hátha megérti végre.

És tudjál róla, hogy ha megsértődik, holott te nem sértetted meg, az az ő baja, azzal neked nincs tennivalód: leszaromtabletta.

Meg humorérzék.

2019. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

"Nem jószándékból oktat ki, hanem azért, hogy a mindentudó szerepében tetszeleghessen."

Ez egyáltalán nem biztos. Nem kell mindjárt rosszindulatot feltételezni. Lehet, hogy egyszerűen csak félti, és jót akar neki.

2019. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3%
Hát ne akarjon úgy jót, hogy a másik önbizalmát sárba tiporja! Aki jót akar, az segít, nem szekál.
2019. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Többször is írod, kérdező, hogy idegesít anyud viselkedése. De szeretném hallani anyád véleményét a te viselt dolgaidról, a rosszabb jegyekről (lásd: kettes!), mert gondolom, a szüleid finanszírozzák az egyetemet.

Tőbb empátiát és kevesebb idegeskedést neked!

2019. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Magadnak több empátiát, 7-es! Mi közöd a kérdező osztályzatához? Ha kettes, akkor kettes, kizárólag az ő dolga, az ő élete, mellesleg nincs is jelentősége! A kérdező anyjának a véleményét nem fogod megtudni, mivel ő nagy valószínűséggel nincs fönn a gyakorin! De semmilyen jogalapod nincs a kérdező "viselt dolgaiba" belekötni, egyrészt azért, mert semmi közöd a kérdezőhöz, másrészt milyen alapon merészeled megrágalmazni azzal, hogy viselt dolgai vannak?! És még az anyagiakra való hivatkozásod is érvénytelen: a szülőnek kötelessége a gyerekét az első szakképzettségéig támogatni. És ez nem köthető feltételekhez! A kérdező pedig nem azért tette fel itt a kérdést, hogy egy idegen kioktassa, hanem hogy támogatást kapjon. Kioktatásban otthon is van része, nem szükséges számára még egy adag! Mellesleg igen kíváncsi vagyok a te diplomádra és annak eredményére, felteheted a fényképet!
2019. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a szülőnek kötelessége a gyerekét az első szakképzettségéig támogatni"

ez hol van leirva torvenyileg?

2019. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem meg az a véleményem, hogy semmi közük nem hogy a zh-hoz, de a félévi jegyeidhez sem. Ez nem a gimi, hogy hazavisszük a nagydogát, hátha látni akarja a szülő. Amikor én jártam főiskolára, még nem volt ez a netes dolog, papír alapú volt az index, soha senkinek nem mutattam meg. Nem volt tele utóvizsgákkal, és nem voltak benne rossz jegyek, de egyszerűen semmi köze hozzá senkinek, még a szüleimnek sem. (Nálunk amúgy egy nagynéni nyomult, aki ugyanazt a pénzügyi és számviteli főiskolát végezte, mint én, hogy mutassam az indexet. Hát nem mutattam, másrészt amúgy is csak a vizsgaidőszakban volt nálunk.) Egy szülő ennyire ne másszon már bele.

Ha meg jó a viszony, a "gyerek" magától mutatja meg úgyis. Engem az ELTE-re járó lányom leültetett a gép elé, belépett,és megmutatta a féléves jegyeit minden félévben, mert szerette volna, ha látom (sose kértem pedig).

2019. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!